سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰

فابینیو: بازی های باقی مانده حکم فینال را دارد

فابینیو: بازی های باقی مانده حکم فینال را دارد

هافبک سرخ ها امیدوار است تجربه این تیم در بازی های دشوار در مسیر کسب سهمیه به کمک لیورپول بیاید.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از سایت رسمی باشگاه لیورپول، در حالی که سه بازی تا پایان مسابقات فصل باقی مانده است، لیورپول به دنبال کسب حداکثر امتیازات باقی مانده است تا بتواند سهمیه حضور در لیگ قهرمانان را به دست بیاورد. پیروزی 4 بر 2 هفته گذشته لیورپولی ها مقابل منچستریونایتد، شانس بندرنشینان مرسی ساید را برای رسیدن به این هدف افزایش داد و حال شاگردان کلوپ می خواهند به روند پیروزی های خود در دیدار امروز مقابل وست بروم ادامه دهند. در آستانه این دیدار، وب سایت رسمی باشگاه لیورپول گفتگویی با فابینیو، هافبک برزیلی سرخ ها انجام داده است که در ادامه می خوانید:

باتوجه به عملکرد تیم و کامبک مقابل منچستریونایتد، چقدر از پیروزی در الدترافورد لذت بردید؟

این پیروزی اهمیت زیادی برای ما داشت. می دانستیم برای زنده نگه داشتن شانس مان برای کسب سهمیه باید در این دیدار پیروز شویم و نحوه پیروزی ما واقعا خاص بود. بازی مقابل منچستریونایتد آن هم در الدترافورد هیچوقت آسان نیست. نمایش واقعا خوبی داشتیم. با هم دفاع کردیم و عملکرد خوبی به جا گذاشتیم.
چقدر از زدن دو گل توسط فیرمینو خوشحال شدید؟

برای بابی واقعا خوشحالم زیرا او همیشه فوتبال خوبی بازی می کند. وقتی گلزنی نمی کند هم برای سایر بازیکنان فضاسازی می کند. در بازی مقابل یونایتد، در زمان درست در جای صحیح قرار داشت. وقتی توپ به او رسید، به عنوان یک مهاجم شماره 9 واقعی دو گل زیبا زد. او بازیکنی مهم برای ماست و بازیکنان مهم در لحظات مهم خودشان را نشان می دهند.
در 5 مسابقه آخری که شما به عنوان هافبک بازی کردید، لیورپول به پیروزی رسید. از بازگشت به میانه میدان خوشحال هستید؟

همیشه از بازی در پیراهن لیورپول لذت می برم و همیشه در تلاشم تا چه در پست مدافع میانی و چه در پست هافبک بهترین عملکردم را داشته باشم. در 5 مسابقه آخری که هافبک بودم به پیروزی رسیدیم اما این به آن معنا نیست که به خاطر حضور من در آن پست برنده شدیم. اگر بتوانم به پیروزی تیم کمک کنم یا کاری کنم تیم بهتر بازی کند، با خوشحالی این کار را می کنم.
وقتی در خط هافبک بازی می کنید، چقدر مصمم هستید تا از خط دفاع محافظت کنید؟ زوج دفاع بازی مقابل یونایتد به خاطر حمایت شما سپاسگزار بودند...

همیشه در تلاشم تا در بهترین موقعیت برای پس گرفتن توپ باشم و از خط دفاع حمایت کنم. فرقی ندارد چه کسی در خط دفاع باشد. ویلیامز و فیلیپس خیلی خوب بازی کردند. همیشه می گویم رابطه بین ما اهمیت زیادی دارد و رابطه بین ریس و نات خیلی خوب جواب داد. فیلیپس در این بازی قدرت رهبری خود را نشان داد و ما در خط دفاع به کسی نیاز داشتیم که بتواند با بازیکنان صحبت کند و آنها را به سمت درست هدایت کند. ارتباط خوبی داشتیم و به خاطر نوع بازی مان واقعا راضی هستیم.
تیاگو معتقد است حضور شما در خط هافبک باعث می شود همه بهترین بازی خود را داشته باشند. خود تیاگو هم این روزها فرم خوبی دارد. بازی در کنار او چگونه است؟

تیاگو بازیکن خاصی است. واقعا خوب بازی می کند و در جریان بازی رابطه خوبی با او دارم چون می تواند پرتغالی صحبت کند و درک خوبی از هم داریم. او بازیکنی واقعا خاص است که توانایی زیادی دارد و اعتماد به نفیش اهمیت زیادی برای تیم دارد زیرا می تواند بازیکنی کلیدی باشد. به نظرم با وجود جینی در چند بازی اخیر واقعا خوب بودیم. می خواهیم در دیدارهای بعدی هم در همین سطح یا بهتر باشیم.
در مسیر کسب سهمیه، فشار زیاد پایان فصل و فرصت کم برای اشتباه آزارتان نمی دهد؟

تیم ما به بازی در چنین شرایطی عادت کرده است. همان طور که گفتید جای اشتباه نداریم اما بازیکنانی با تجربه داریم که در مسابقات مهم زیادی بازی کرده و پیروز شده اند. در سه بازی اخیر به بهترین شکل ممکن ظاهر خواهیم شد، تلاش می کنیم بهترین عملکرد را داشته باشیم و بجنگیم زیرا فقط توانایی هایمان کافی نیست و باید مثل فینال با آن رفتار کنیم. بازی های مهمی است اما به عنوان بازیکن این لحظات را دوست داریم و از حضور در آن لذت می بریم. باید آماده باشیم.
گفتید که بازی های آخر را به چشم فینال می بینید. چطور می خواهید در این مسابقات به میدان بروید؟

به بهترین شکل ممکن آماده خواهیم شد. سعی می کنیم بهترین نمایشمان را داشته باشیم اما در فینال ها، گاهی اوقات نمی توانید بهترین عملکرد را داشته باشید و فقط به سه امتیاز فکر می کنید. در این مسابقات راضی به گرفتن امتیازات هستم چون در حال حاضر فقط امتیاز برایمان اهمیت دارد نه فوتبال زیبا.
سقوط وست بروم به دسته پایین تر قطعی شده است و جه انتظاری از این تیم در بازی امروز دارید؟

سقوط آنها به این معنی نیست که بازی آسانی در پیش است. آنها در چندین بازی نتایج خوبی گرفتند. برخی از بازیکنان آنها مثل پریرا در چندین بازی عالی بود. باید تمرکز داشته باشیم و سعی کنیم سه امتیاز را به حساب لیورپول واریز کنیم. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.