سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱

روایت مشابه از حرکت علی شجاعی

خاطره جالب رضا وطنخواه از ناصر حجازی در تیم ملی

خاطره جالب رضا وطنخواه از ناصر حجازی در تیم ملی

رضا وطنخواه گفت: در صحنه‌ای که علی شجاعی با حرکتی تماشایی توپ را از روی خط دروازه تیم پرسپولیس بیرون کشید به یاد خودم و خاطره‌ای مشابه با این اتفاق در تیم ملی افتادم.

به گزارش ایران ورزشی، رضا وطنخواه درمورد شرایط این روزهای تیم پرسپولیس به برنا گفت:

پیروزی پرسپولیس در دربی شرایط امتیازی این تیم را در جدول بهتر از قبل کرد و این تیم برای کسب پنجمین قهرمانی متوالی اش امیدواری های زیادی را کسب کرده و باید با حواس جمع در بازی های آینده اش در اندیشه کسب امتیازات لازم برای گلات قهرمانی باشد.
پیشکسوت پرسپولیس درمورد دربی و اتفاقات این دیدار افزود:

به نظرم دربی بازی جذابی از کار در نیامد و دو تیم بیشتر رو به بازی احساسی آورده بودند. به هر حال شرایط جدول و حساسیت امتیازی اش باعث شده بود بازی از نظر کیفی افت کند و در نهایت هم اتفاقات پایان بازی کیفیت پایین دیدار را تکمیل کرد و بازی در حالی به پایان رسید که صحنه های زشتی را شاهد بودیم که زیبنده فوتبال و روح ورزش نبود.
مدافع مستحکم سال‌های دور پرسپولیس درخصوص یکی از جذاب‌ترین صحنه‌های دربی 95 گفت:

اتفاقی در این دربی رخ داد که برای من خیلی جالب بود؛ در صحنه ای که علی شجاعی، مدافع تعویضی پرسپولیس با حرکتی تماشایی توپ را از روی خط دروازه تیم پرسپولیس بیرون زد به یاد خودم و خاطره ای مشابه با این اتفاق در تیم ملی افتادم. سال ها قبل با تیم ملی در جام عمران حضور داشتم. در یکی از بازی های ما که زنده یاد ناصر حجازی دروازه بان تیم ملی بود و من گوش چپ بازی می کردم، حمله ای روی دروازه ما شد، از پشت حرکت کردم و پشت حجازی ایستادم. وقتی مهاجم حریف به سمت دروازه ما شوت زد توپ را از روی خط بیرون کشیدم. خدا بیامرز ناصر حجازی برگشت و با تعجب به من نگاه کرد و گفت: تو اینجا چه کار می کنی؟! در دربی وقتی شجاعی توپ را از روی خط بیرون کشید ناخودآگاه یاد این خاطره و اتفاقی که برای خودم رخ داده بود، افتادم.
وطنخواه در ادامه درخصوص شانس قهرمانی پرسپولیس در لیگ افزود:

8 بازی دیگر در لیگ باقی مانده و اتفاقات زیادی ممکن است برای هر یک از تیم های حاضر در لیگ رخ بدهد. در مسیر قهرمانی تیمی مثل سپاهان جدی ترین حریف پرسپولیس محسوب می شود. البته برخلاف نظر خیلی ها بر این باور هستم که استقلال هم با وجود اینکه شانس آنچنانی برای قهرمانی ندارد اما تا روز آخر ادامه می دهد. به اعتقادم اگر پرسپولیسی ها حواس شان را به بازی های باقی مانده معطوف کنند و با تمرکز امتیازات باقی مانده را به اندوخته های قبلی شان اضافه کنند، ثبت پنجمین قهرمانی برای این تیم در لیگ دور از دسترس نیست.
وطنخواه با اشاره به بازی پیش‌ روی پرسپولیس در جام حذفی گفت:

درست است که پرسپولیس در این دیدار مقابل حریف گمنامی به میدان می رود اما  شرایط جام حذفی با بازی های لیگ برتر کاملا متفاوت است. بارها در جام حذفی ها در سراسر دنیا شاهد بودیم که تیم های گمنام در بازی های خود برابر حریفان مطرح شگفتی ساز شده اند. در جام حذفی اولین اشتباه، آخرین اشتباه است و پرسپولیس اگر برای کسب جام دیگری در این فصل نقشه کشیده است باید با تمام تمرکز و دقت در این بازی به میدان برود تا یک گام به کسب یک جام دیگر نزدیک تر شود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.