شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰

علیرضا مرزبان: سپاهان کلاس فوتبال خود را نشان داد

علیرضا مرزبان: سپاهان کلاس فوتبال خود را نشان داد

علیرضا مرزبان مربی تیم سپاهان درباره پیروزی پرگل این تیم مقابل مس رفسنجان صحبت کرد.

به گزارش ایران ورزشی، علیرضا مرزبان در خصوص پیروزی ۵ بر یک سپاهان مقابل مس رفسنجان به میزان گفت:

با توجه به اینکه می‌دانستیم این دیدار، بازی آخر پیش از تعطیلاتمان خواهد بود، برنامه ریزی‌ کردیم تا بتوانیم با یک استراتژی منحصر به فرد، با تمام قوا کار کنیم. از نظر بحث فیزیولوژیک توانستیم بدن بازیکنان را آماده کنیم و بر روی مسائل تاکتیکی خود مثل پرس از جلو نیز تمرینات خوبی داشتیم.
مرزبان با اشاره به اینکه سپاهان کلاس فوتبال خود را نشان داد عنوان کرد:

برای ما روشن بود اگر بتوانیم با تفاضل این بازی را به پایان برسانیم از نظر روانی به تیم کمک خواهد کرد. ابتدا یک گل دریافت کردیم، اما خیلی زود به بازی بازگشتیم و یک نیمه طوفانی رقم زدیم. بازیکنان ما به تیم و مردم اصفهان تعصب نشان دادند و فوق‌العاده باغیرت بازی کردند.  نتیجه این دیدار افتخار آفرین بود. سپاهان فوتبال مدرن و اروپایی از خود به نمایش گذاشت. هواداران نیز مانند ما از این فوتبال زیبا و تماشایی لذت بردند.
مربی تیم سپاهان با اشاره به اینکه ممکن است این تفاضل گل نقش تعیین کننده در مشخص شدن تیم قهرمان داشته باشد گفت:

برای برد مقتدرانه نیاز به تفاضل گل داریم. بنابراین برد با ۵ گل از برنامه‌های ما بود. در این زمینه سرمایه گذاری کردیم و یک سیستم صد در صد هجومی معرفی شد. با توجه به شرایطی که داشتیم انتظار می‌رفت در نیمه دوم گل‌های بیشتری بزنیم.
مرزبان ضمن تبریک به تیم مس بابت بازی خوبشان تصریح کرد:

تیم مس نیمه اول فقط یک گل خورد و مقاومت خوبی نشان داد. آنها توانستند ضربات ایستگاهی فوق‌العاده خطرناکی بزنند. مس فوق‌العاده قوی است و از نظر تاکتیکی هر تیمی را می‌تواند اذیت کند. ما حتی در جام حذفی تا دقیقه ۱۲۰ نتوانستیم از این تیم جلو بیفتیم.
مرزبان در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود مرزبان یکی از مهمترین عوامل موفقیت سپاهان است گفت:

نکته حائز اهمیت آن است که میان اعضای کادر فنی درک متقابل و هماهنگی وجود داشته باشد که خوشبختانه سپاهان دارد. ما کادر فنی فوق‌العاده خوب و قوی داریم. محرم نوید کیا بازیکن سابق تیم ملی ایران است که برای سپاهان نیز افتخارات بزرگی کسب کرده است. نتایج خوبی که سپاهان می‌گیرد به دیدگاه خوب محرم به فوتبال بازمی‌گردد. او تجربیات خوبی در فوتبال اروپا دارد و در آنجا بازی داشته است. طبیعتا نقش سرمربی تیم، واضح است. خوشحالم که چنین سرمربی فوق‌العاده باهوشی تیم را همراهی می‌کند که واقعا مسائل دنیای فوتبال را خوب می‌فهمد و ارتباط خوبی با بازیکنان کادر فنی و هواداران دارد.
مربی تیم سپاهان تاکید کرد:

ما سعی داریم تمام تفکرات تاکتیکی سرمربی تیم در مورد مسائل مختلف از جمله پرسینگ، دفاع خوب و منسجم و حملات را به خوبی اعمال کنیم. نقش رضا فتاحی به عنوان سرپرست تیم خیلی پررنگ است. محمود کریمی نیز یکی از اسطوره‌های بزرگ سپاهان است که بی نهایت در مسائل تاکتیکی قوی است. در کنار آن احمدی گلر‌های خوبی پرورش می‌دهد و از نظر فنی به تیم کمک می‌کند. بهادرانی در تیم‌های پایه سپاهان کار کرده و ارتباط خوبی بین ما و تیم‌های پایه برقرار کرده است. ربانی در مسائل بدنسازی تیم کمک بسیاری می‌کند. تکسیرا مربی خوبی است که در مورد طراحی تمرینات به ما کمک ویژه‌ای دارد. همه این مسائل دست به دست هم داده تا اکنون سپاهان روی خط موفقیت حرکت کند.
مرزبان ادامه داد:

ما چهار پایه لازم برای موفقیت در سپاهان را داریم که هر پایه اش نقشی تعیین کننده دارد. چهارپایه‌های موفقیت یک تیم عبارت‌اند از متحد بودن هوادارن با تیم، اتحاد درونی کادرفنی، اتحاد درون تیمی بازیکنان و در نهایت اتحاد مدیران تا بتوانند حس خوبی به بازیکنان دهند. وقتی این چهارپایه با هم هماهنگ باشند، آن زمان است که تلاش‌ها نتیجه می‌دهد و میز موفقیت استوار می‌شود.
مرزبان در پایان با اشاره به اینکه سرمربی تیم همیشه تاکید دارد بازی بعدی برای ما مهم‌تر خواهد بود و ما نیز بازی به بازی جلو می‌ رویم، افزود:

اکنون این خبر خوب را به هواداران سپاهان می‌دهیم که ما سهمیه آسیا را در جیب خود داریم و فقط به دنبال کسب عنوان قهرمانی در رقابت‌های لیگ برتر هستیم. در پایان تشکر ویژه دارم از اهالی رسانه که اخبار درون تیمی ما را خیلی خوب پوشش دادند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.