شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

مربی خارجی منتفی است، نقش برادر پررنگ می‌شود؟

فرزاد، دستیار اول فرهاد

فرزاد، دستیار اول فرهاد
حمیدرضا عرب
حمیدرضا عرب خبرنگار

نصرالله عبداللهی، بعد از جدایی فراز کمالوند از کادرفنی استقلال وقتی با این سؤال مواجه شد که چه زمان دستیار جدید فرهاد مجیدی معرفی خواهد شد، گفت: «دستیارمجیدی بعد از دربی معرفی می‌شود.» دیگر مسئولان باشگاه استقلال نیز اظهارات آقای سرپرست را تأیید کردند اما در حالی که چهار روز از دربی 95 گذشته و زمان اندکی تا بازی با ذوب‌آهن باقی مانده مربی جدید معرفی نشده است

ایران ورزشی/در روزهای منتهی به دربی 95 از فرهاد مجیدی نقل می‌شد که قصد دارد یک مربی ایتالیایی را به کادر فنی استقلال اضافه کند. سرمربی استقلال اما نه قبل و نه بعد از دربی درباره اینکه چه گزینه‌ای را مد نظر دارد اظهارنظر رسمی نداشت. با این حال برخی تصور می‌کردند او می‌خواهد یک مربی با نام (آنجلو آلسیو) ایتالیایی را به عنوان دستیار به خدمت بگیرد که همین گمانه‌زنی‌ها کافی بود تا برخی به دنبال پاسخ این پرسش باشند که با توجه به قوانینی که سال قبل وضع و منجر به جدایی استراماچونی شد، آیا استقلال قادر به ثبت قرارداد مربی خارجی خواهد بود یا خیر؟!
طبق مصوبه هیأت رئیسه سازمان لیگ اما باشگاه‌های لیگ برتری حق همکاری با مربی و بازیکن خارجی جدید را ندارند و باشگاه استقلال هم نمی‌تواند با مربی خارجی قرارداد منعقد کند. این موضوع شایعه جذب گزینه مورد نظر به طور مشاوره‌ای را مطرح کرد اما فدراسیون فوتبال به گوش استقلالی‌ها رسانده که خارجی‌ها حتی به عنوان مشاور هم نمی‌توانند قرارداد جدیدی را در فوتبال ایران منعقد کنند.
حتی گفته می‌شود باشگاه استقلال قصد داشت مربی مورد نظرمجیدی را به عنوان یکی از کارمندان به خدمت بگیرد (مانند ماجرای بازگرداندن استراماچونی که برخی چنین طرحی را برای بازگرداندنش ارائه دادند) و حتی خود مجیدی هزینه‌های استخدام فرد مورد نظر را پرداخت کند اما با این پروژه نیز مخالفت شده است وحتی مخالفانی هم در دل باشگاه دارد.
البته سکوت مجیدی در این خصوص نیز بر دایره ابهام‌ها افزوده و سرمربی استقلال روشن نکرده که اساساً عزمی برای استخدام مربی جدید دارد یا خیر.
اما باید توجه داشت که نیمکت کنونی استقلال آمادگی کافی برای نقش آفرینی در بازی‌های بزرگ ندارد و حضور صالح مصطفوی، فرشاد ماجدی و بهزاد غلامپور کمک قابل توجهی برای سرمربی استقلال نیست.
البته روابط سرد مجیدی با اغلب پیشکسوتان باشگاه استقلال نیز دراین ماجرا بسیار اثرگذار بوده و اگر امروز می‌بینیم انتخاب دستیار برای مجیدی به درازا کشیده - که این خود از بعد فنی مسأله‌ساز است- یکی از عمده دلایلش همین است. مجیدی اصرار به انتخاب دستیار خارجی دارد که بعید است موفق به انجام این کار شود و احتمالاً قوانین لیگ دست و پای او را خواهد بست و هیچ بعید نیست که سرانجام او فرزاد، برادرش را به عنوان دستیار اول خود به نیمکت منتقل کند.
مجیدی کوچک اکنون به عنوان کمک سرپرست در استقلال فعالیت می‌کند اما ساده لوحانه است که تصور کنیم فرزاد فقط در همین حیطه به سرمربی استقلال کمک می‌کند. مجیدی کوچک در همین ایام که فراز کمالوند از کادر فنی جدا شده در تلاش بوده تا از بعد فنی نیز دست برادرش را بگیرد.
بگذریم از اینکه کیفیت این همکاری برای استقلال چه رهاوردی داشته اما به هرحال فرزاد اکنون امین‌ترین عضو کادر فنی از دید فرهاد محسوب می‌شود و به احتمال بسیار زیاد اگر او نتواند گزینه خارجی را به استقلال بیاورد، فرزاد را رسماً به عنوان دستیار اول خود معرفی خواهد کرد و یا اگر هم این ماجرا رسانه‌ای نشود، حیطه اختیارات برادر کوچک بیشتر خواهد شد، کما اینکه اکنون نیز همین گونه است و فرزاد مساعی بسیاری دارد تا به هر طریق ممکن به فرهاد کمک کند.
تکمله: استقلال لیگ را از دست داده و اگر موفق شود در جام حذفی مرحله به مرحله جلو برود، مجیدی بیشتر ترغیب خواهد شد تا با همین همکاران به کار در استقلال ادامه دهد. چنانچه نتیجه‌ای همچون بازی با ذوب در لیگ در جام حذفی رقم بخورد اما اوضاع به کلی دگرگون خواهد شد و احتمالاً سرمربی استقلال مجاب می‌شود از گزینه‌های با تجربه‌تر نیز در کنار خود بهره بگیرد. سرنوشت نیمکت استقلال چه خواهد شد؟ ابهام آمیز است...
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.