شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

سپاهان تبانی نکرد و مقتدرانه برد

برومند: استقلال بهترین بازیکنان لیگ را دارد

برومند: استقلال بهترین بازیکنان لیگ را دارد
مهدیه دریابیگی
مهدیه دریابیگی خبرنگار

با اینکه چند روزی است از بازی دربی می‌گذرد اما سرخط همه اخبار به این بازی اختصاص دارد. آنقدر بازی حاشیه داشت که هنوز در مورد این دیدارحرف و حدیث زیاد است. البته با گذشت چند روز از ماجراهای دربی طبیعتاً اگر استقلال در اتفاقات این دیدار باقی بماند و به حریفان بعدی فکر نکند قطعاً ضربه خواهد خورد. در خصوص ماجراهای پیش آمده اعم از کری آقای وزیر برای استقلال تا رفتار آل‌کثیر بعد از شادی گل با پرویز برومند همراه شدیم.

ایران ورزشی/با اینکه چند روزی است از بازی دربی می‌گذرد اما سرخط همه اخبار به این بازی اختصاص دارد. آنقدر بازی حاشیه داشت که هنوز در مورد این دیدارحرف و حدیث زیاد است. البته با گذشت چند روز از ماجراهای دربی طبیعتاً اگر استقلال در اتفاقات این دیدار باقی بماند و به حریفان بعدی فکر نکند قطعاً ضربه خواهد خورد. در خصوص ماجراهای پیش آمده اعم از کری آقای وزیر برای استقلال تا رفتار آل‌کثیر بعد از شادی گل با پرویز برومند همراه شدیم. گلرسابق استقلال که خودش سابقه چشیدن درگیری و حاشیه‌های این بازی حساس را دارد.


سؤال این است که استقلال با وجود درخشش در بازی‌های آسیایی چرا در لیگ افت کرد و در بازی حساس دربی نتیجه را واگذار کرد؟!
استقلال بد بازی نکرد. من فکر می‌کنم به لحاظ انگیزشی این تیم افت کرده بود. به نظرم بازیکنان استقلال برای دربی چندان توجیه نشده بودند. می‌توان در مورد حضور استقلال در دربی اینطور گفت که بازی را خوب شروع کرد اما تمام کننده خوبی نبود. فرهاد مجیدی یک اشتباه کرد بیرون گذاشتن فرشید اسماعیلی و دیاباته از ترکیب. اگر آنها می‌توانستند بازی کنند باید از دقیقه ابتدایی بازی به میدان می‌رفتند.
عده‌ای بر این باور هستند که جدایی فراز کمالوند باعث افت استقلال شد و این مربی توانست استقلال را در بازی‌های آسیایی کمک زیادی بکند.
فراز کمالوند صفر درصد در نتایج استقلال تأثیر داشت. شرایط استقلال با کمالوند هیچ تغییری نکرد. فرهاد مجیدی خودش مربی باهوشی است و تجربه زیادی هم دارد. من حرف‌هایی که در خصوص تأثیرگذاری کمالوند این روزها می‌شنوم را اصلاً قبول ندارم.
اما استقلال با حضور این مربی خوب نتیجه می‌گرفت و در این دو بازی اخیر باخت!
من به شما می‌گویم استقلال به لحاظ مهره از همه تیم‌ها سرتر است. فقط استقلالی‌ها باید قابلیت‌های خود را در زمین عملی کنند. استقلال دربی را از پیش باخت.
چطور؟
استقلال موقعی که به ذوب باخت همان موقع نتیجه دربی را نیز واگذار کرد.
این روزها گفته می‌شود داور تأثیر زیادی در نتیجه نگرفتن استقلال داشت و اگر پنالتی می‌گرفت نتیجه دربی طور دیگری رقم می‌خورد. نظر شما در این خصوص چیست؟
من اما اینطور می‌گویم داور تأثیری در نتیجه بازی نداشت. البته اگر از این منظر به این ماجرا نگاه کنیم که اگر داوری پنالتی می‌گرفت ممکن بود اتفاقات دیگری در زمین بازی رقم بخورد درست‌تر است. من فکر می‌کنم داور اشتباه کرد و بعد سعی کرد در جریان بازی اشتباهش را با اشتباهات کوچک جبران کند که همین موضوع شرایط را پیچیده کرد.
نکته دیگر در خصوص این بازی حرکت جنجالی آل‌کثیر بعد از گل بود. نظر شما در خصوص این شادی منشوری چیست؟
من حرکت ایشان را ندیدم اما اگر حرکت زشتی انجام داده کار درستی نبوده و باید بیشتر حواسش را جمع کند.
بعد از این بازی یک اتفاق دیگر افتاد. وزیر ارتباطات هم برای استقلالی‌ها کری خواند که باعث جنجال شد. نظرتان در مورد این رفتارهای آقای جهرمی چیست؟
آقای جهرمی وزیر جوانی هستند و آینده دارند اما ایشان باید بدانند این رفتارها باعث می‌شود که حمایت چهل میلیون را از دست بدهند. ضمن اینکه این نکته به ذهن آدم خطور می‌کند که ایشان آنقدر بیکار هستند که به مسائل ورود می‌کنند و به فکر مشکلات مملکت نیستند!
مس رفسنجان با نتیجه‌ای پرگل به سپاهان باخت و همین مسأله باعث شده تا رقبا خصوصاً پرسپولیسی‌ها این نتیجه را غیرطبیعی تلقی کرده و بگویند پای تبانی در میان است. نظر شما در این خصوص چیست؟
تیمی که قوی باشد هر تیمی را می‌تواند از پیش رو بردارد. من بازی را تماشا کردم و هیچ مسأله غیر طبیعی در آن رقم نخورد. سپاهان اقتدارش را به معرض نمایش گذاشت و نشان داد به لحاظ نفراتی از حریفش چقدر سرتر است و استقلال هم باید در جریان بازی‌ها همین کار را انجام دهد.
با توجه به نتایجی که رقم خورده استقلال شانس قهرمانی‌اش در لیگ خیلی کم شده است.
اما من اینطور فکر نمی‌کنم استقلال 21 بازی انجام داده. یعنی 9 بازی دیگر دارد و اگر آنها را ببرد 27 امتیاز به این تیم اضافه می‌شود و احتمال قهرمانی‌اش خیلی زیاد است. فقط باید بازی‌های بعدی خود را ببرد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.