چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰

منصور قنبرزاده: باشگاه‌ ها جرایم انضباطی بازیکنان را از قراردادشان کسر کنند

منصور قنبرزاده: باشگاه‌ ها جرایم انضباطی بازیکنان را از قراردادشان کسر کنند

سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال می گوید ۷۰ تا ۸۰ درصد جرایم بازیکنان را باشگاه‌ها می‌دهند ولی اگر با افزایش جرایم مالی، مبلغ از قرارداد بازیکن متخلف کسر شود، مطمئنا بازدارنده خواهد بود.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از ایسنا، منصور قنبرزاده، سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال درباره اتفاقات دو دیدار سپاهان - پرسپولیس و پرسپولیس- استقلال و لزوم برخورد قاطعانه ارکان قضایی فدراسیون گفت:

جلسه ویژه ای را روز گذشته با حضور رئیس فدراسیون و روسای کمیته انضباطی، اخلاق و داوران برگزار کردیم. در واقع یک بررسی مجدد کردیم و آسیب شناسی کردیم که چند نتیجه داشت.
وی ادامه داد:

در سالهای گذشته دو یا حداکثر سه بازی پایانی لیگ برتر فوتبال در برگزاری شرایطی ویژه داشت. نمایندگان و ناظران ویژه ای از کمیته اخلاق و انضباطی در این مسابقات حضور پیدا می‌کردند. در این نشست مقرر شد بعد از مسابقات انتخابی جام جهانی و آغاز مجدد مسابقات لیگ برتر، کارگروه نظارت ویژه برای برگزاری مسابقات لیگ برتر فوتبال تشکیل شود. اعضای این کارگروه روسای کمیته انضباطی، اخلاق، دو نفر از نمایندگان تام الاختیار سازمان لیگ و رئیس حراست هستند و زیر نظر سرپرست دبیرکلی، نظارت ویژه روی تمام اتفاقات و مسابقات خواهند داشت. حتی مسائل بیرون از مسابقات را این اعضا رصد و پیگیری خواهند کرد.
قنبرزاده اضافه کرد:

مقرر شد تا روز پنجشنبه تصمیمات نهایی برای این دو دیدار گرفته شود. روسای ارکان قضایی فدراسیون (کمیته انضباطی، اخلاق و استیناف) از افراد بسیار باتجربه هستند و سوابقی که از این عزیزان داریم انصافا هم به لحاظ ورزشی و هم به لحاظ قضایی بسیار مناسب است. طبق آیین نامه برای هر تخلفی جرایمی مشخص است که تشخیص‌آن با ارکان قضایی است. آنچه مسلم است این کمیته‌ها کاملا مستقل هستند و دخالتی در تصمیمات این ارکان قضایی نداریم. در واقع به دور از هرگونه هیجانات تصمیمات به تناسب جرم و سوابق قبلی اعمال می شود. از باشگاه‌ها درخواست دارم از آدم متخلف خیلی دفاع نکنند و کورکورانه از بازیکن یا کادر که بی انضباطی دارند دفاع نکنند و خودشان برخورد کنند.
سرپرست دبیرکلی فدراسیون گفت:

اتفاقا در یک فضای دیگر جلسه ای با این عزیزان داشتیم و مقرر شد در افزایش جرایم بازیکن، کادر فنی و.... یک موضوع معقولی باشد. به تناسب این افزایش خشونت، جرایم هم افزایش پیدا کند. هم چنین از باشگاه‌ها درخواست کنیم به لحاظ قانونی جرایمی که صورت می گیرد از الزاماتی باشد که باید از دستمزد بازیکن کسر شود. ۷۰ تا ۸۰ درصد جرایم بازیکنان را باشگاه‌ها می‌دهند ولی اگر با افزایش جرایم مالی، مبلغ از قرارداد بازیکن متخلف کسر شود، مطمئنا بازدارنده خواهد بود.
قنبرزاده هم‌چنین بیان کرد:

به نمایندگی از فدراسیون فوتبال بابت این اتفاقات رخ داده، عذرخواهی می کنم. نباید باعث تکدر خاطر ملت خوب کشورمان با این  سعه صدر شوند و قول می دهیم که این مسائل را به شدت پیگیری می کنیم.
سرپرست دبیرکلی فدراسیون در بخش پایانی صحبت‌های خود درباره انتخاب کامرانی‌فر به عنوان سرپرست دپارتمان داوری توضیح داد و گفت:

حسن کامرانی فر به عنوان رئیس دپارتمان داوری مشغول به کار شده است. او از داوران باتجربه کشور است و تحصیلات عالیه دارد. قرار شد در این تعطیلات لیگ ارزیابی از کل مسابقات و تعداد داورانی که در این رقابتها قضاوت کردند داشته باشد و اطلاعات جامعی را در این زمینه ارائه دهند. البته بنا این است در این ۷ هفته باقیمانده از مسابقات از داوران بسیار مجرب و با تجربه استفاده شود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.