دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

اوبلاک: از نظر من مسی بهترین است

اوبلاک: از نظر من مسی بهترین است

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از گل، یان اوبلاک دروازه بان اسلونیایی باشگاه اتلتیکومادرید حال هفت فصل است که در فوتبال اسپانیا و برای تیم دیگو سیمئونه توپ می زند. او در این سال ها مقابل برخی از بهترین بازیکنان فوتبال دنیا به میدان رفته است که در صدر آنها کریستیانو رونالدو و لیونل مسی قرار دارد. این دروازه بان در گفتگویی در مورد بازی مقابل این دو فوق ستاره و همچنین امیدهای قهرمانی اتلتیکو و مسائل دیگر صحبت کرده است. صحبت های او را در ادامه می خوانید:

این دروازه بان در پاسخ به این سوال که چه افرادی را در تیم منتخب 5 نفره خود قرار می دهد گفت:

سوال سختی است. انتخاب کار سختی است اما اگر خودم دروازه بان این تیم باشم، دوست دارم 4 مدافع را در تیمم جا دهم و به همین خاطر هم تیمی هایم را انتخاب می کنم. ساویچ، خیمنز، گودین، فیلیپه. می توانم چندین بازیکن دیگر هم برایتان نام ببرم. اسم بردن از بازیکنان اندکی ناجوانمردانه است چون همه آنها در سطحی بالا هستند.
این بازیکن در مورد لیونل مسی و کریستیانو رونالدو نیز گفت:

در مورد مسی همان طور که همیشه گفته ام باید بگویم فوق العاده است و در بالاترین سطح بازی می کند. از نظر من او بهترین است. نفر فوق العاده دیگری که می توانم انتخاب کنم کریستیانو است که ایجاد کننده یک عصر بود. او و مسی در تاریخ فوتبال جاودان خواهند بود و باید کارهای آنها را ستایش کرد.
در آستانه یک بازی تا پایان لالیگا، اتلتیکومادرید به همراه رئال مادرید تنها مدعیان عنوان قهرمانی هستند و اتلتیکو مادرید که دو امتیاز بیشتر از رئال دارد، باید در هفته آخر مقابل وایادولید به میدان برود. اوبلاک در این باره می گوید:

در طول تاریخ باشگاه اتلتیکومادرید همیشه مشکلات و سختی ها وجود داشته است. از وقتی با این باشگاه آشنا شدم، این موضوع همیشه وجود داشته است. هیچوقت به آسانی به قهرمانی نرسیدیم. یک نفر به من گفت که از میان 10 قهرمانی اخیر اتلتیکو در لیگ، تنها یک قهرمانی قبل از هفته پایانی قطعی شده است. هر قهرمانی که اتلتیکو به دست آورده، تا لحظه آخر برایش تلاش شده و این بار هم تفاوتی ندارد. باید بدانید چطور سختی ها را تحمل کنید. 7 سال است در این باشگاه هستم و در نهایت همین است که فوتبال را زیبا می کند. فوتبال به همین خاطر جذاب است چون هیچوقت نمی دانید چه پیش خواهد آمد.
او در مورد احتمال قهرمانی تیمش نیز گفت:

در حال حاضر به قهرمانی در لیگ فکر نمی کنم. تنها چیزی که می خواهم آماده سازی به بهترین شکل ممکن برای بازی شنبه است. می خواهیم برنده شویم. این مسابقه برای هر دو تیم حکم فینال را دارد و بازی سختی خواهد بود و نمی خواهم به چیز دیگری فکر کنم. می خواهم برای بازی آماده شوم و سپس معلوم می شود که باید جشن بگیریم یا ناراحت باشیم.
اوبلاک تا سال 2023 با اتلتیکومادرید قرار دارد ولی می گوید چالش های جدید به خصوص خارج از اسپانیا برایش جذابیت دارد. او در این باره گفت:

نمی توان گفت در آینده چه پیش می آید. در حال حاضر قرارداد دارم. لیگ برتر، لیگی بسیار جذاب است و نمی دانم چه پیش می آید. از چالش خوشم می آید اما همان طور که گفتم، 7 سال است در اتلتیکو حضور دارم و زمان زیادی گذشته است. اینجا خوشحالم و نمی دانم در آینده چه پیش می آید. اگر 7 سال پیش از من می پرسیدید این همه مدت در اتلتیکو می مانم فقط کی توانستم بگویم اینجا خوشحالم. به خصوص امسال که در جنگ برای قهرمانی هستیم و این چیزی است که دوست دارم. دوست دارم تیمم به قدری خوب باشد که برای کسب عناوین قهرمانی بجنگد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.