یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱

حرف‌های کمک‌سرپرست استقلال محترمانه نبود

عاشوری: پرسپولیسی که من می‌بینم قهرمان آسیا می‌شود

عاشوری: پرسپولیسی که من می‌بینم قهرمان آسیا می‌شود
ناصرقراگزلو
ناصرقراگزلو خبرنگار

محسن عاشوری یکی از هافبک‌های بی‌نظیر خط میانی پرسپولیس بود که حتی به گواه فرشاد پیوس نقش غیرقابل انکاری در آقای گلی‌اش داشت؛ هافبکی که با پاس‌های دقیق برای مهاجمان و عناصر تهاجمی پرسپولیس در واقع یکی از شاخص‌ترین‌ها بود. در عالم مربیگری هم کارشناسان معتقدند هافبک‌های میانی که زمان بازیگری مغز متفکر تیم‌شان بودند، قادرند تیم‌شان را به بهترین شکل ممکن اداره و هدایت کنند.

ایران ورزشی/محسن عاشوری یکی از هافبک‌های بی‌نظیر خط میانی پرسپولیس بود که حتی به گواه فرشاد پیوس نقش غیرقابل انکاری در آقای گلی‌اش داشت؛ هافبکی که با پاس‌های دقیق برای مهاجمان و عناصر تهاجمی پرسپولیس در واقع یکی از شاخص‌ترین‌ها بود. در عالم مربیگری هم کارشناسان معتقدند هافبک‌های میانی که زمان بازیگری مغز متفکر تیم‌شان بودند، قادرند تیم‌شان را به بهترین شکل ممکن اداره و هدایت کنند. عاشوری در این فصل در تیم بادران هم ارزش‌های بالای خودش را در عالم مربیگری به‌خوبی به اثبات رسانده و درصدد است تیمش را به لیگ برتر برساند. به بهانه دربی و شانس قهرمانی پرسپولیس گفت‌و‌گویی با سرمربی فعلی تیم بادران داشتیم.

امسال به نظر شانس زیادی برای صعود به لیگ برتر دارید.
خدا را شکر امسال بادران نتایج خوبی در لیگ دسته اول کسب کرده و در تلاشیم زمینه حضور این تیم را در پایان مسابقات این فصل در رقابت‌های لیگ برتر فراهم کنیم. برای رسیدن به این مهم خیلی امیدواریم و تلاش می‌کنیم بادران را به جایگاه واقعی‌اش برسانیم.
در رقابت قهرمانی فشرده بین پرسپولیس و سپاهان کدام تیم به نظرتان در نهایت در جنگ قهرمانی پیروز خواهد شد؟
سپاهان تیم خوبی است اما با این وجود به نظرم پرسپولیس تیم قابل پیش‌بینی‌تری برای قهرمانی و موفقیت است. پرسپولیس توازن لازم و خوبی در خطوط مختلف دارد و تیمی است که در دفاع و حمله بهترین است و در چند سال اخیر هم بهترین نمایش‌های ممکن را ارائه و در معرض دید فوتبال‌دوستان قرار داده که ماحصلش هم چهار قهرمانی متوالی در لیگ و دو عنوان نایب‌قهرمانی در آسیا بوده است. برانکو فوندانسیون و پایه‌ریزی خوبی برای پرسپولیس انجام داد و پس از آن هم حضور یحیی گل‌محمدی و قرار دادن ایشان به‌عنوان سرمربی بهترین تصمیم ممکن بود و در واقع حضور آقا یحیی به‌عنوان فردی که شناخت خوبی از فوتبال روز و مدرن دارد این اجازه را داد تیمش موفقیت‌های بیشتری کسب کرده و حتی موفق شود نسبت به زمان برانکو فوتبال به‌روزتر و مدرن‌تری به نمایش بگذارد. من برای برانکو و خدماتی که ایشان برای پرسپولیس انجام داد احترام زیادی قائلم اما گفتم تیم آقا یحیی فوتبال شناورتر و به‌روزتری نسبت به زمان برانکو ارائه می‌دهد. در این بین ممکن است گاهی مواقع مشکلاتی هم به وجود آید اما در کل پرسپولیس آقا یحیی واقعاً فوتبال هجومی، مالکانه و به‌روزی را ارائه می‌دهد که جای تقدیر و تشکر دارد.
در رقابت بین پرسپولیس و سپاهان شانس کدام تیم را برای قهرمانی بیشتر می‌دانید؟
سپاهان تیمی خوب متشکل از بازیکنان و سرمربی خوب است که سرمربی‌اش محرم نویدکیا موفق شده با وجود جوانی‌اش در عالم مربیگری آرامش و تمام خصوصیات و کاراکتر خودش را به تیمش انتقال دهد. آقا یحیی و محرم دو تن از بهترین مربیان لیگ هستند که به‌لحاظ شرایط تیمی و مهره واقعاً شرایط خوب و بی‌نظیری در تیم‌شان به وجود آورده‌اند. در مورد قهرمانی هم واقعاً باید به این نکته اعتراف کرد که فوتبال غیرقابل پیش‌بینی است و باید دید کدام تیم نیمکت بهتری دارد و در ادامه راه لیگ بهتر از تمام داشته‌هایش استفاده می‌کند.
کدام تیم از بین دو مدعی اصلی قهرمانی نیمکت بهتری را در اختیار دارد؟
هر دو تیم نیمکت خیلی خوبی در اختیار دارند و از بازیکنان و بضاعت بسیار بالایی برخوردارند و همین امر به زیبایی و جذابیت رقابت برای تعیین قهرمان لیگ بیستم افزوده است.
در بازی سپاهان-مس رفسنجان نتیجه عجیبی رقم خورد که شائبه‌های زیادی را به‌همراه داشت. در این رابطه چه نظری دارید؟
فوتبال بازی اشتباهات و نتیجه‌اش هم گاهی استفاده از اشتباهات است و گاهی تیمی اشتباهاتی را مرتکب و به‌لحاظ کیفیتی دچار مشکل می‌شود؛ نکته ای که در فوتبال امری اجتناب‌ناپذیر است.
دربی اخیر را چگونه ارزیابی کردید؟
متأسفانه به‌دلیل بازی و تمرین تیم بادران فقط توانستم 15 دقیقه پایانی دربی را ببینم اما واقعاً خوشحال شدم که تیم محبوبم دربی را برد و با شایستگی سه امتیاز حساس بازی را در راه کسب عنوان قهرمانی و صدرنشینی که خیلی ارزشمند بود به دست آورد.
توانایی و پتانسیل پرسپولیس را در آسیا با توجه به مصافش مقابل حریف تاجیکستانی چگونه ارزیابی می‌کنید؟
حریف تاجیکستانی قطعاً تیم خوبی است که موفق شده الهلال را شکست داده و از گروهش صعود کند اما حریف آنها هم تیم نایب‌قهرمان آسیاست به همین دلیل تیم تاجیکستانی کار سخت‌تری پیش‌رو دارد. می‌خواهم این نکته را اضافه کنم که تیم پرسپولیسی که من می‌بینم قدرت قهرمانی در آسیا را دارد و با توجه به کادر و مهره‌هایش می‌تواند جام قهرمانی را بالای سر ببرد.
در خصوص زوج آل‌کثیر-مغانلو چه نظری دارید؟
در سیستم 2-2-4 به نظرم این دو مهاجم بهترین هستند و قادرند بهترین و بیشترین کارآیی را داشته باشند. البته مغانلو به‌عنوان مهاجم هدف و آل‌کثیر به‌عنوان مهاجم سایه می‌توانند بیشترین و بهترین عملکرد را ایفا کنند.
حرف‌های کمک‌سرپرست استقلال را شنیدید که در رابطه با کری وزیر بعد از دربی معتقد بود حتی نوه‌های ایشان هم نمی‌توانند شاهد قهرمانی آسیا باشند و...؟
شخصی که سمتی در تیمی دارد باید حرفه‌ای برخورد کرده و رفتار مناسبی داشته باشد. فوتبال زمانی ارزشمند است که همواره به حریف‌تان احترام بگذارید و بی‌احترامی به آن تیم نداشته باشید. زمان ما بی‌احترامی در کارمان وجود نداشت و همیشه به حریف احترام می‌گذاشتیم و در حال حاضر هم به‌هیچ‌وجه به حریفان بی‌احترامی نمی‌کنیم به همین دلیل هم فکر می‌کنم حرف‌های کمک‌سرپرست استقلال به‌هیچ‌وجه جالب و قابل احترام نبوده است.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.