جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰

پپ گواردیولا: صحبت در مورد هری کین درست نیست؛ آگوئرو می تواند تا 40 سالگی بازی کند

پپ گواردیولا: صحبت در مورد هری کین درست نیست؛ آگوئرو می تواند تا 40 سالگی بازی کند

پپ گواردیولا، سرمربی تیم منچسترستی در کنفرانس مطبوعاتی پیش از بازی هفته آخر مقابل اورتون حضور پیدا کرد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از City Xtra، پپ گواردیولا که تیمش را به مقام قهرمانی فصل 2020/21 لیگ برتر رسانده، در صحبت های پیش از بازی هفته آخر راجع به هری کین گفت:

کین بازیکن تاتنهام است و صحبت کردن در مورد او درست نیست.
سرخیو آگوئرو
آگوئرو فوق العاده خوب، شوخ طبع و متواضع است. کادر فنی واقعاً او را دوست دارند و انسانی بسیار خوب و بازیکنی با کیفیت است. نمی توانم چیزی به آمار و ارقام اضافه کنم، عملکرد او باورنکردنی بوده است. فردا، هواداران به خاطر کارهایی که انجام داده، عناوینی که کسب کرده و عملکردی که داشته از او قدردانی خواهند کرد.
وقتی او آماده باشد و در تمرینات و بازی ها ثبات داشته باشد، مثل روماریو است، و در فضای 5 متری می تواند مثل شیری در جنگل باشد که برای کشتن حریف قدم بر می دارد و این را با گلی که مقابل کریستال پالاس به ثمر رساند، نشان داد. بزرگترین ویژگی او شم گلزنی بالایی است که دارد. فردا تصمیم خواهیم گرفت. او می تواند تا 40 سالگی بازی کرده و گلزنی کند. تا جایی که بتواند بازی کند، بازی خواهد کرد. او در بخشی از تمرینات امروز شرکت کرد و فردا در موردش تصمیم خواهیم گرفت.
ترکیب بازی با اورتون
انتخاب ترکیب همیشه سخت است. باید در تصمیم گیری رک باشم و آنها درکم خواهند کرد. بازیکنانی را برای کسب پیروزی به میدان خواهیم فرستاد. 6 روز تا فینال لیگ قهرمانان باقی مانده، اگر بازیکنی مصدوم شود بدشانسی است، و مصدومیت همیشه ممکن است رخ دهد.
کایل واکر مقابل برایتون نتوانست بازی کند چون مچ پای او هنگام بازی با فرزندانش پیچ خورده بود. همه آماده هستند، سرخیو هم دیروز و امروز تمرین کرده است. کانسلو نمی تواند سه بازی ما را همراهی کند، بقیه آماده هستند.
بازیکنان جوانی که ممکن است به ترکیب فصل آینده تیم راه یابند
شاید. چیزی نخواهم گفت چون ممکن است تمرکز بازیکنان جوان را بهم بزند. از عملکرد انزو مارسکا راضی ام و حس می کنم که روزی یک سرمربی فوق العاده خواهد شد، درست همانطور که میکل آرتتا را داشتم. این مسئله بستگی به تعداد بازیکنانی دارد که داشته باشیم، و اینکه چند نفر را به خدمت بگیریم. دو یا سه بازیکن به طور منظم با ما تمرین می کنند و در ترکیب تیم حضور دارند.
شخصیت روبن دیاز
انتظارش را نداشتم، از کیفیت او مطلع بودیم، مخصوصاً در مورد کمک او به سایر بازیکنان می دانستیم. او مدافعی است که به حل مشکلات کمک می کند، و ارتباط خوبی با زوج کناری خود و حتی مدافعان کناری دارد. همیشه به فکر فوتبال است. با اینکه خیلی جوان است، و شاید من اشتباه می کنم، اما با تصمیم کادر فنی او به عنوان یکی از کاپیتان های تیم انتخاب خواهد شد چون همیشه می خواهد کمک کند، بهتر شود، و گوش می کند. لحظات بدی هم داشت، اما همراه با هم تیمی هایش لحظات خوبی را هم تجربه کرد و بابت دریافت جایزه به او تبریک می گویم. او درون و بیرون زمین قدرت برقراری ارتباط بالایی دارد و این احساس می شود. باشگاه به شما نقش رهبری نمی دهد، بلکه این ذاتی است. اگر واقعی نباشد، مردم متوجه می شوند. او پسری است که وقتی چیزی می گوید، به آن باور دارد و این کمک می کند. او در شرایط خوب و بد مسئولیت پذیر است. در این سن، چنین خصوصیاتی را از پدر و مادرش گرفته و تمام هم تیمی ها و مربیانش در بنفیکا نیز به او کمک کرده اند تا رشد کند. همیشه به فکر پیشرفت است. این را هر روز در تمرینات با توجه به نحوه آماده سازی و تغذیه اش، حس می کنیم. به همین خاطر است که موفق خواهد شد، چون در لحظات بد افسرده نمی شود، و قبول می کند که خوب نبوده و می تواند بهتر شود.
فیل فودن در تیم ملی انگلیس
امیدوارم بتوانیم به او کمک کنیم. این یک روند طبیعی است، و در تیم رشد می کند. امیدوارم اینطور نباشد، اما ممکن است افت کند. حالا وقت آن است که به او کمک کنیم، او دوست دارد 24 ساعته بازی کند. کارنامه او در شرایط خوبی است. در لحظات بد روی او حساب می کنیم. حالا او درک کرده که این کار چقدر سخت است. مطمئنم که فروتن است، و می داند چه اتفاقاتی قرار است رخ دهد. او به عنوان یک فوتبالیست رشد خواهد کرد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.