شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰

کمربند سفت استقلال

مرگ و زندگی

مرگ و زندگی
سامان موحدی راد
سامان موحدی راد خبرنگار

ایران ورزشی: استقلال سرانجام برد؛ پیروزی‌ای مهم‌تر از هر چیز برای این تیم. آنقدر مهم که حتی منتقدترین هوادار این تیم هم می‌تواند چشم روی کیفیت بازی ببندد و این پیروزی را نقطه شروعی مجدد ببیند. مربی‌ای چون فرهاد مجیدی هم می‌داند که بعد از دو شکست دیگر جای لغزش دیگری در برابر ذوب‌آهن نیست. برای همین آنها خیلی حساب شده به میدان آمدند و روی درخشش دو بازیکن‌ هجومی‌شان یعنی فرشید اسماعیلی و مهد قائدی از پس ذوب‌آهن برآمدند تا همچنان در جام حذفی باقی بمانند. مسابقاتی که به نظر می‌رسد شانس استقلالی‌ها در آن برای رسیدن به جام از سایر رقابت‌هایی که اکنون درگیر آن هستند، بیشتر است.

نکته مهم این بازی غیر از درخشش قائدی و اسماعیلی را شاید بتوان در کمربند میانی استقلال پیدا کرد. مسعود ریگی، مهدی مهدی‌پور و آرش رضاوند به نظر می‌رسد همان ترکیبی هستند که فرهاد مجیدی در میانه میدان نیاز داد. آنها در چند سال اخیر تعدادی از ستاره‌های بی‌نظیر فوتبال ایران را در این خط داشتند و هر چند سال یکبار آنها را راهی لیگ‌های حاشیه خلیج فارس می‌کردند. به نظر می‌رسد کارخانه هافبک‌سازی حالا بار دیگر چند ستاره جوان در دل خود دارد. تنها به گل دوم نگاه کنید. پاس دقیق و باند مهد‌ی‌پور در کنار پاس گل آرش رضاوند که همکاری دقیقی از این دو ستاره است؛ در کنار مسعود ریگی که از لیگ گذشته و از همان روزهای نخست اضافه شدن به استقلال به خوبی کیفیت خودش را نشان داد. بازیکن بی‌حاشیه‌ای که میانه میدان را به خوبی از آن خود می‌کند و توپ‌های سرگردان را جمع می‌کند.

ضمن اینکه به نظر می‌رسید فرهاد مجیدی در این بازی با دستور وظایف مشخص‌تری این سه هافبک را کنار هم چیده بود و این دقت و برنامه در سبک بازی آنها به خوبی مشهود بود. آنها اگر بتوانند این کیفیت را ادامه دهند و اشتباهات بچه‌گانه تحت فشاری انجام ندهند، می‌توانند روزهای بهتری برای استقلال رقم بزنند. استقلال بحران، مشکل و چالش زیاد دارد و وقتی مناسب برای حل کردن آنها ندارد. باید به همه بازی‌ها مثل همین بازی با ذوب‌آهن در جام حذفی نگاه کند. یک بازی برای مرگ و زندگی!

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.