سه شنبه ۲۵ مرداد ۱۴۰۱

گلر سابق آنتورپ: بیرانوند نمی‌ تواند انگلیسی صحبت کند؛ آنتورپ باید دنبال دروازه بانان جدیدی باشد

گلر سابق آنتورپ: بیرانوند نمی‌ تواند انگلیسی صحبت کند؛ آنتورپ باید دنبال دروازه بانان جدیدی باشد

ویم دی کانیک دروازه بان سابق رویال آنتورپ توضیحاتی درباره گلرهای فعلی این تیم و علیرضا بیرانوند ارائه داد.

به گزارش ایران ورزشی، علیرضا بیرانوند دروازه بان تیم ملی ایران زمانی که پرسپولیس را به مقصد باشگاه آنتورپ بلژیک ترک کرد شاید تصور نمی‌ کرد در پایان نخستین فصل حضورش در این کشور، جایگاه ثابتی در ترکیب آنتورپ نداشته باشد و نیمکت نشینی‌ های متوالی را تجربه کند.

فراز و نشیب در دروازه آنتورپ البته مختص بیرانوند نیست و «دی ولف» و «ژان بوتز» دو دروازه بان دیگر آنتورپ هم شرایط مشابهی را در نخستین فصل حضورشان در آنتورپ تجربه کرده‌ اند.

این موضوع به سوژه‌ای برای سایت «GVA» بلژیک تبدیل شده است تا عملکرد بیرانوند، بوتز و دی ولف را در گفتگو با «ویم دی کانیک» دروازه بان پیشین آنتورپ بررسی کند. دی کانیک معتقد است هیچکدام از این سه دروازه بان کار چشمگیری انجام نداده‌اند و بهتر است این تیم را ترک کنند.

GVA در ابتدای گزارش خود نوشت:

«در فاصله یک مسابقه مانده به پایان فصل می‌توان نتیجه گرفت سینان بولات (دروازه بان سابق آنتورپ) جانشین شایسته ای نداشت. ژان بوتز (۲۵ ساله)، علیرضا بیرانوند (۲۸ ساله) و دی ولف (۲۴ ساله) جا پای سینان گذاشتند ولی آنها باعث نشدند که هواداران، دروازه بان سه سال گذشته را فراموش کنند. دی کانیک دروازه بان سابق می‌گوید "شما باید قدردان بولات باشید و آنتورپ این کار را انجام نداده است". در آغاز ماه می سال ۲۰۲۰، آنتورپ و بولات پس از سه فصل و ۳۵ کلین شیت در ۱۱۷ مسابقه از هم خداحافظی کردند. بیش از یک سال بعد، ضرر و زیان هواداران تیم قرمز و سفید پوش (آنتورپ) بیش از هر زمان دیگری است که این نتیجه تغییرات مدام در دروازه است.»

ویم دی کانیک گفت:

بوتز ثابت کرد که دروازه بانی در تیم موسکرون، جایی که چیزی برای از دست دادن ندارید از نظر ذهنی راحت تر از باشگاهی است که در سطوح بالاتر بازی می‌کند. بیرانوند ورزشکار فوق العاده ای است و می‌خواست این را نشان بدهد اما او انگلیسی صحبت نمی‌کند و این باعث ایجاد مشکل شده است. دی ولف پس از اینکه از تیم یوپن جدا شد، از بقیه جلو زد اما دوباره در مرحله پلی آف جای خود را واگذار کرد.
سایت بلژیکی در ادامه گزارش خود آورده است: ورکوترن (سرمربی فعلی آنتورپ) و مربی قبل از او ایوان لکو پنج بار دروازه بان های خود را در لیگ بلژیک تغییر دادند. گاهی اوقات این اتفاق ضروری بوده است مثلاً بعد از سال نو و مصدومیت بوتز و گاهی با تصمیمی از بالا.

دی کانیک در این خصوص گفت:

تعویض دی ولف - بوتز در آغاز مرحله پلی آف یک حرکت عجیب بود. نمی‌ توانم تصور کنم که این انتخاب ورکوترن سرمربی تیم باشد بخصوص که او پس از چند بازی ثابت توسط دی ولف نسبت به وی نظر مثبتی داشت. فکر می‌کنم مسائلی خارج از ورزش در این تصمیم دخالت داشته است؛ دقیقاً مانند آنچه که در ماه دسامبر اجازه داد بیرانوند مقابل کلاب بروژ درون دروازه بایستد (اشاره به دخالت مدیران باشگاه آنتورپ برای بازی کردن بیرانوند). دروازه بان هم این مسائل را احساس می‌کند و برای آرامش روانی اش مناسب نیست. تغییر مدام دروازه بان های آنتورپ نمایانگر ماه‌های ناآرامی در این باشگاه بود.
دی کانیک همچنین به ذکر خاطره‌ای از دوران دروازه بانی خود در آنتورپ و مقایسه شدنش با «میشل پرودوم» دروازه بان تیم میشیلن پرداخت و گفت:

در سال ۱۹۹۸ تیم ما مانند تیم میشلن با دروازه بانی میشل پرودوم با دو امتیاز کمتر از کلاب بروژِ قهرمان، فصل را تمام کرد. گئورک کسلر مربی ما گفت که تیم آنتورپ با پرودوم قهرمان می‌شد. من در این مورد احمق نبودم. این جمله مرا تحت تاثیر قرار داد حتی اگر حاوی یک حقیقت خاص باشد.
در حالی که دی کانیک مجبور بود آن زمان مقایسه با پرودوم را تحمل کند، دروازه بان های امروز آنتورپ بیش از هر زمان دیگری مقابل بولات مقایسه شده‌ اند. بخصوص بعد از بازی متزلزل بوتز در بازی با خنک که واکنش‌هایی در شبکه‌های اجتماعی با ذکر نام بولات در پی داشت.

دی کانیک ادامه داد:

شما می‌توانید خود را برابر این واکنش‌های منفی محافظت کنید اما همیشه کسی وجود دارد که به شما می‌گوید در میان هواداران چه می‌گذرد و بولات به این شکل مورد ستایش قرار گرفت. شما باید قدر بولات را می‌دانستید و آنتورپ این کار را نکرد؛ یک اشتباه فاحش.
پیشکسوت باشگاه آنتورپ درباره اینکه کدام یک از دروازه بان های این تیم باید درون دروازه قرار بگیرند، گفت:

بوتز، بیرانوند و دی ولف مطمئناً خصوصیاتی دارند و دروازه بان خوبی خواهند بود اما نه در آنتورپ. تعجب نمی‌کنم که این باشگاه دنبال دروازه بان جدید است ولی سئوال این است که دروازه بان جدید چه کسی خواهد بود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.