دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱

گواردیولا: وقتی در 72 سالگی در ایتالیا سرمربی شوم، از روبرتو باجو می خواهم دستیارم شود

گواردیولا: وقتی در 72 سالگی در ایتالیا سرمربی شوم، از روبرتو باجو می خواهم دستیارم شود

پپ گواردیولا به ستایش از روبرتو باجو پرداخت و تصمیم او برای گوشه گیری و دوری از فوتبال را قابل درک دانست

به گزارش ایران ورزشی؛پپ گواردیولا، سرمربی منچسترسیتی که حدود بیست سال پیش با روبرتو باجو در برشا هم تیمی بود، در مصاحبه با کوریره دلو اسپورت در خصوص روبرتو باجو صحبت های خواندنی و جالبی انجام داد:

کرایوف دوست داشت باجو را در لالیگا ببیند
یوهان کرایوف همیشه چیزهای خوبی درباره باجو می گفت. کرایوف دوست داشت باجو را در لیگی تکنیکی مثل لالیگا ببیند و از خودش می پرسید که او چطور می تواند با فوتبال اسپانیا تطبیق یابد. باجو می توانست هر جا از جهان بازی کند اما در آن سال ها متقاعد کردن باجو برای ترک سری آ غیرممکن بود. بهترین بازیکنان دنیا در ایتالیا بودند و هر بازیکنی می خواست در ایتالیا بازی کند. من می خواستم در کشور دیگری غیر از اسپانیا بازی کنم و مدیران برشا با من تماس گرفتند. طولی نکشید که پیشنهاد آن ها را پذیرفتم. مدیران برشا درباره باجو با من صحبت کردند و من با خودم گفتم اگر باجو آن جاست، پس پروژه شان جدی است. باجو بهترین فوتبالیست بود و با همه یک نوع رفتار می کرد، از رییس باشگاه گرفته تا کارگران انبار، رفتار او به یک شکل و صادقانه بود.
سعی می کنم باجو را به فوتبال برگردانم
ما در جامعه ای زندگی می کنیم که همه دوست دارند شهرت داشته باشند، افرادی که خیلی دور هستند هم ما را بشناسند. چنین افرادی این مسئله را به عشق اطرافیان نزدیک خود ترجیح می دهند اما باجو کاملا متفاوت از این قضیه زندگی می کند. او عشق اطرافیانش را ترجیح می دهد. او دوست دارد زندگی شخصی اش را داشته باشد، خانواده اش را و آیینش (بودیسم) را دوست داشته باشد و از چیزهای کوچک زندگی لذت ببرد. وقتی 72 سالم شود و در ایتالیا سرمربی شوم، از باجو خواهم خواست تا دستیارم شود. همه سعی ام را می کنم تا او را به فوتبال برگردانم اما متقاعد کردن باجو سخت است چرا که او خودش باید تصمیم بگیرد. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.