سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰

زنوزی با سرمربی تیم ملی مذاکره کرد!

کی‌روش- تراکتور، خیلی دور، خیلی نزدیک

کی‌روش- تراکتور، خیلی دور، خیلی نزدیک
ارسام پورحسینی
ارسام پورحسینی خبرنگار

تراکتور این فصل شرایط عجیبی را تجربه کرد. این تیم کارش را با علیرضا منصوریان استارت زد اما بعد از ۵ هفته، باشگاه تصمیم به تغییر گرفت. با رفتن علیرضا منصوریان که موفق هم نبود، مسعود شجاعی به طور موقت هدایت تراکتور را به عهده گرفت. محمدرضا زنوزی مالک باشگاه تراکتور اصرار زیادی به سرمربیگری شجاعی داشت اما کاپیتان تراکتور ترجیح داد همچنان به فوتبالش در زمین ادامه دهد و فعلاً سرمربی نشود

ایران ورزشی/تراکتور این فصل شرایط عجیبی را تجربه کرد. این تیم کارش را با علیرضا منصوریان استارت زد اما بعد از ۵ هفته، باشگاه تصمیم به تغییر گرفت. با رفتن علیرضا منصوریان که موفق هم نبود، مسعود شجاعی به طور موقت هدایت تراکتور را به عهده گرفت. محمدرضا زنوزی مالک باشگاه تراکتور اصرار زیادی به سرمربیگری شجاعی داشت اما کاپیتان تراکتور ترجیح داد همچنان به فوتبالش در زمین ادامه دهد و فعلاً سرمربی نشود. حدود ۱۰ هفته شجاعی سرمربی بود تا اینکه باشگاه تراکتور، رسول خطیبی را به این تیم برگرداند. خطیبی انگیزه زیادی برای موفقیت داشت و نتایج خوبی هم گرفت. او در لیگ قهرمانان آسیا توانست تراکتور را راهی مرحله حذفی کند و یکی از نمایندگان موفق ایران باشد.
البته قبل از این اتفاقات، خبر رسید باشگاه تراکتور حمایت قاطعی از خطیبی دارد و تصمیم گرفته قرارداد او را به مدت ۵ سال تمدید کند. اینها نشان می‌داد خطیبی و تراکتور اهداف بزرگی در سر دارند و می‌خواهند قرمزپوشان تبریزی را صاحب افتخاراتی کنند که هواداران تیم سال‌ها آرزویش را داشتند. خطیبی برای موفق کردن تراکتور از هیچ تلاشی دریغ نکرد و خیلی مقتدرانه و جدی کار را پیش برد. او بعد از بازگشت تراکتور به تبریز، وقتی دید مسعود شجاعی و اشکان دژاگه به خاطر نیمکت‌نشینی‌هایشان معترض هستند، برخلاف دیگر مربیان کوتاه نیامد و آنها را به باشگاه سپرد. برای خطیبی نام‌ها هیچ اهمیتی نداشت و فقط موفقیت تراکتور مهم بود. خطیبی برای رسیدن به اهداف بزرگ، از باشگاه خواست به تیم رسیدگی بیشتری داشته باشد. سرمربی جوان تراکتور تنها خواسته‌اش این بود که مطالبات بازیکنان به موقع پرداخت شود تا انگیزه‌شان برای ادامه کار را از دست ندهند اما این اتفاق نیفتاد. همین مسأله هم باعث شد رسول خطیبی فرصت تعیین کند و بگوید اگر تا قبل از بازی حذفی مقابل آلومینیوم، مطالبات پرداخت نشود، استعفایش را اعلام خواهد کرد.
احتمالاً باشگاه این اولتیماتوم را چندان جدی نگرفت و شاید هم در آن مقطع نمی‌توانست مطالبات را پرداخت کند اما رسول خطیبی تصمیمش را گرفته بود و بعد از باخت به آلومینیوم، استعفایش را رسماً اعلام کرد.
بعد از این استعفا همانطور که تصور می‌شد باشگاه تراکتور خیلی زود واکنش نشان داد و مخالفت خود را اعلام کرد. عباس الیاسی رئیس هیأت مدیره باشگاه تراکتور موضوع خبر استعفای رسول خطیبی از سرمربیگری این تیم را تکذیب کرد و گفت: «در این باره چیزی به صورت رسمی و کتبی به دست باشگاه نرسیده و اگر آقای خطیبی به صورت رسمی استعفا هم بدهد، هیأت مدیره با آن مخالفت خواهد کرد. ممکن است رسول خطیبی تحت تأثیر اتفاقات و نتیجه بازی مقابل آلومینیوم اراک ناراحت بوده و صحبت‌هایی مطرح شده باشد اما باشگاه با قاطعیت از سرمربی تیم حمایت خواهد کرد. در شرایط کنونی باید همه ما دست به دست هم بدهیم و از اعضای باشگاه تا بازیکنان، کادر فنی و هواداران؛ همگی همدل باشیم تا این روزهای سخت را پشت سر بگذاریم.»
با وجود این مسأله، شایعه‌های زیادی در مورد سرمربی بعدی تراکتور به وجود آمد. البته نه برای این فصل، بلکه برای فصل بعد و رسیدن به هدف‌های بزرگتر. نکته جالب این است که گزینه مورد نظر کسی نیست جز کارلوس کی‌روش سرمربی سابق تیم ملی ایران. همان سرمربی محبوب شجاعی و دژاگه که این روزها تیم ندارد.
البته ۲ سال پیش هم بحث حضور کی‌روش در تراکتور به صورت جدی پیش آمده بود اما این سرمربی پرتغالی اعلام کرد فعلاً قصد ندارد در تیم‌های باشگاهی سرمربیگری کند. به همین دلیل هم بعد از پایان قراردادش با تیم ملی ایران، راهی کلمبیا شد و هدایت تیم ملی این کشور را به عهده گرفت. البته کی‌روش در کلمبیا چندان موفق نبود و نتوانست انتظارات را برآورده کند که همین مسأله هم باعث اخراجش شد اما بعد از آن، فدراسیون فوتبال کلمبیا از کی‌روش خواست برگردد که او هم قبول نکرد.
بعد از این اتفاقات و با توجه به منع حضور سرمربی و بازیکن خارجی در لیگ ایران هم کسی فکر نمی‌کرد باشگاه‌های ایرانی سراغ کارلوس کی‌روش بروند اما دقیقاً بعد از استعفای رسول خطیبی از سرمربیگری تراکتور، خبر رسید قانون منع خارجی‌ها در فوتبال ایران هم برداشته شد و حالا تیم‌ها می‌توانند به راحتی سرمربی و بازیکن خارجی به خدمت بگیرند.
همین مسأله هم باعث شد بحث حضور کارلوس کی‌روش در تراکتور جدی‌تر شود. در چند روز گذشته، خبرهای زیادی در مورد مذاکره جدی محمدرضا زنوزی با کی‌روش به وجود آمد و حتی چند صفحه هواداری تراکتور هم این مسأله را قطعی اعلام کردند اما هنوز هیچ خبر رسمی از سوی کی‌روش و یا باشگاه تراکتور منتشر نشده است.
به هر حال به نظر می‌رسد کی‌روش بدش نیاید به فوتبال ایران برگردد اما او قبلاً گفته بود نمی‌خواهد در تیم باشگاهی سرمربیگری کند که باید دید نظرش را عوض می‌کند یا نه. در مقابل هم محمدرضا زنوزی که قبلاً با سرمربیان خارجی و نامدار زیادی قرارداد امضا کرده بود، چندی پیش گفته بود دیگر نمی‌خواهد مثل قبل پول خرج کند و فحش بخورد که باید دید در نهایت او هم از این موضع خود کوتاه می‌آید یا نه.
الان تنها مسأله‌ای که مشخص شده این است که رسول خطیبی بدون توجه به این شایعه‌ها، قرار است کارش را دنبال کند. او به تازگی فیروز کریمی را به عنوان مشاور فنی به تیم تراکتور معرفی کرد و در تلاش است تا روزهای درخشانی برای تیم محبوبش بسازد اما باید دید حتی اگر خطیبی انتظارات را برآورده کند، باز هم می‌تواند در تراکتور بماند یا نه. آیا کی‌روش به قرمزپوشان تبریزی نزدیک می‌شود یا همه اینها شایعه است. جالب اینکه مسعود شجاعی و اشکان دژاگه که این فصل قراردادشان با تراکتور تمام می‌شود به تازگی راهی ترکیه شدند تا با زنوزی جلسه داشته باشند. این مسأله هم باعث شد شایعه در مورد حضور کی‌روش در تبریز پررنگ‌تر شود. هر چند که کمی عجیب به نظر می‌رسد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.