چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰

شجاع خلیل زاده: در باشگاه الریان رسول پناه نداریم

شجاع خلیل زاده: در باشگاه الریان رسول پناه نداریم

مدافع سابق پرسپولیس بعد از مدت‌ها سکوت نسبت به حواشی شکل گرفته حول خود واکنش و توضیح داد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از ورزش سه؛شجاع خلیل زاده که جدایی عجیبی از پرسپولیس داشت بعد از مدت‌ها سکوت به ماجرای جدایی از این تیم، ملاقات با پرسپولیسی‌ها در گوا، شرایط تیم ملی و جنجال‌هایی که با شایعه بازگشت به این تیم شکل گرفته واکنش نشان داد.

گفتگوی شجاع خلیل زاده در در ادامه مطلب می خوانید:

از تیم ملی شروع کنیم؛ واکسیناسیون اعضای تیم ملی در آستانه حضور در انتخابی جام جهانی.

به نظرم یک اقدام مثبت و قابل ستایش بود. بهرحال کار سختی در پیش داریم و این موضوع نیازمند این است که همه نظر حمایت لازم صورت گیرد. تیم ملی عازم یک رویداد فوق مهم می‌شود و باید همه شرایط فراهم شود تا انشاالله بتوانیم با کسب نتیجه مدنظر دل مردم را شاد کنیم. همه نگاه‌ها به جام جهانی است و از این موضوع آگاه هستیم که موفقیت در جام جهانی تا چه اندازه از جنبه‌های مختلف می‌تواند موثر و مثبت باشد.
خودت در قطر واکسن زدی؛ شرایط به چه شکل بود و مشکلی نداشتی؟ چون کلیپی که از واکسن زدن رامین رضاییان خارج شده بود نشان می‌داد که ترسیده است!

خب بستگی به بدن هر فرد دارد. رامین یه مقدار ترسو است و از سوزن هم می‌ترسد! حق هم دارد و بدن بعضی‌ ضعیف است! او به سوزن حساسیت دارد و می‌ترسد و این مساله در ویدئو هم کاملا مشخص بود.
خب برگردیم به تیم ملی و چهار دیدار حساس و سختی که در بحرین داریم و اصولا خاطره تلخی هم از منامه داریم.

اول باید بگویم که هنوز لیست تیم ملی مشخص نشده و نمی‌دانم این افتخار و شانس را دارم که در خدمت تیم ملی باشم یا نه. اما مسلما چه باشم و چه نه قلبم برای تیم ملی می‌تپد و بهترین آرزوها را برای آن دارم. همه دوست دارند این خاطره تلخ را پاک کنند و اصلا جای نگرانی هم نیست. ما یک هدف بزرگ داریم و خوشبختانه بازیکنان بزرگ و توانمندی هم داریم که می‌توانند این امیدواری را برای موفقیت شکل دهند. برای چهار برد در منامه باید آنجا حاضر باشیم و باید تلاش کرد خاطرات تلخ بحرین را پاک کنیم. آقای اسکوچیچ هم علیرغم مشکلات زیادی که در مسیر آماده‌سازی تیم ملی داشته‌ سخت در تلاش است تا به این موفقیت نزدیک شود و باید حمایت لازم در این مسیر صورت گیرد.
اما مشکل اینجاست که تیم ملی تاکنون دو دیدار تدارکاتی داشته و شاید آن آمادگی و هماهنگی لازم به سرانجام نرسیده باشد.

اگر بخواهیم حرفه‌ای به این موضوع نگاه کنیم حق با شماست و حضور در چنین رویدادی نیازمند حمایت و شرایط بهتری است. با این حال همانطور که گفتم بازیکنان توانمند و کادرفنی موفقی داریم که این امیدواری را ایجاد می‌کند تا به بهترین شکل از دیدارهای بحرین خارج شویم. تیم ملی تغییراتی داشته و از زمانی که آقای اسکوچیچ هم آمده، بنده خدا بازی تدارکاتی زیادی برای شناخت و ایجاد هماهنگی در تیم نداشته است.  امیدوارم شرایطی فراهم شود تا در این فرصت کوتاه باقیمانده با تمام توان وارد مسابقات شویم.
شرایط عراق و بحرین را چطور می‌بینی و فکر می‌کنی بشود این اختلاف را جبران کرد؟

به نظرم نباید به گذشته فکر کرد. ما یک شروع دوباره را دنبال خواهیم کرد. چهار پیروزی می‌خواهیم و باید برای آن جنگید. همانطور که گفتم باید مثل دوران کارلوس کی‌روش این حمایت چه از سوی مردم و چه مسوولان صورت گیرد. بهرحال این تیم ملی مملکت خودمان است و موفقیت و شکست در آن به اسم ایران ثبت می‌شود. یادمان نرفته که با صعود به جام جهانی چه شور و هیجانی شکل گرفت و چه شرایط مثبتی از نظر اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی نصیب ایران شد. باید از این فرصت و بستر بهترین استفاده را برد و با حمایت لازم به نتیجه دلخواه برسیم. مسلما بازیکنان ما از هر نظر بهتر و شایسته‌تر از عراق و بحرین هستند. در حق تیم ملی اجحاف بزرگی صورت گرفته و میزبانی می‌توانست به ایران تعلق گیرد. اما الان زمان برای بحث‌های اینچنینی نیست و تمام تمرکز و حمایت و یکدلی در مسیر صعود باید معطوف شود. عراق و بحرین مسلما باید از ما بترسند و ما بدون نگاه کردن به جدول باید برابر آنها قرار گیریم و با تمام قدرت به دنبال کسب نتیجه باشیم. هدف تیم ملی و تمام بازیکنان این است که همه بازی‌ها را ببرند و برگردند.
از قدرت بازیکنان ایران و شایستگی آنها گفتی و به نظر هم با حضور ستاره‌هایی مثل مهدی طارمی، سردار آزمون، عزت اللهی، جهانبخش و ... این مهم نباید دور از دسترس باشد.

شما از خیلی از ستاره‌های دیگر تیم ملی نام نبرید. همانطور که گفتم از نظر فنی و فردی خیلی بالاتر از عراق و بحرین هستیم و البته نباید دو حریف دیگر را هم دست کم بگیریم. حق مسلم آنهاست که در جام جهانی حاضر باشند و ستاره این رقابت لقب گیرند، پس باید برای این مهم تا سر حد جان جنگید و به دستش آورد.
می‌خواهیم کمی درباره خودت و اولین فصل حضورت در قطر و الریان صحبت کنیم. برای دوری از حواشی و دستیابی به شرایط مالی مناسب خوب بود؟

خب از نظر دوری از حواشی خوب بود اما واقعا سخت بود و دلم برای همه تنگ شد! تجربه خیلی سختی بود و به عنوان یک بازیکن خارجی از شما انتظاری بیشتر دارند و خیلی سخت گذشت. باید همیشه در بهترین فرم باشید تا رضایت باشگاه و کادرفنی و حتی هم‌تیمی‌هایت را جلب کنی. با این حال تجربه مناسبی بود و از آن راضی هستم.
در یکی از بازی‌ها بازیکن الدحیل در درگیری که شکل گرفته بود ضربه عجیبی به تو زد و انتظار هر واکنشی از تو می‌رفت.

آره، خیلی عجیب بود. من برای جدا کردن و پایان دادن به تنش وارد ماجرا شدم و یک دفعه دیدم یک بچه کوچولو به من پسی زد!  برگشتم واکنش نشان بدهم که یادم آمد VAR هست و امکان دارد اتفاق بدی بیفتد. البته یک حرکت کوچولو انجام دادم تا فکر نکند خبری هست! با اینحال اینجا با توجه به امکاناتی که دارند شما نمی‌توانید واکنش تندی داشته باشید و ممکن است جرایم سنگین و محرومیت های بزرگی نصیب‌تان شود. اینجا به همان اندازه که از نظر مالی به بازیکن توجه می‌شود انتظار هم دارند و جرایم و رفتار حرفه‌ای را طلب می‌کنند. اینطور نیست که فقط جریمه کنند و مشخص نباشد برای چه!
وقتی قرعه کشی لیگ قهرمانان اعلام شد همه در انتظار تقابل تو با پرسپولیس بودند.

واقعا برای خودم هم سخت بود. در زمان قرعه کشی فقط خدا خدا می‌کردم که روبروی پرسپولیس قرار نگیرم. خدایی هم سخت‌ترین بازی عمرم هم بود. کسانی که عشق پرسپولیس را دارند و در این تیم بازی کردند و بعد مقابل آن قرار گرفتند می‌توانند حس مرا درک کنند. البته امیدوار بودم در نهایت از این گروه ما و پرسپولیس صعود کنیم که متاسفانه نشد. به خدا قسم سخت‌ترین بازی‌های عمرم مقابل پرسپولیس بود و در نهایت اما امیدوارم پرسپولیس قهرمان شود و هوادارانش را خوشحال کند.
البته یک حاشیه هم شکل گرفت و گفتند تو در بازی با پرسپولیس کم‌کاری کردی و با اتهام از سوی باشگاه و هم‌تیمی‌هایت مواجه شدی.

حرف که زیاد می‌زنند! کسانی که یک بار هم فوتبال را دنبال کرده باشند باید حریف من تو من و یارگیر را بفهمند اما بعضی‌ نمی‌دانم چطور فکر می‌کنند و به چه شکل این شایعات را درست می‌کنند. خوشبختانه چه از نظر آقای بلان و چه مدیران باشگاه علیرغم باختی که داشتیم بهترین بازی‌ها را مقابل پرسپولیس انجام دادم. این‌ها یک مشت بچه هستند که به دنبال فالوور هستند و شایعه می‌سازند و پول شایعه ساختگی‌شان را در سفره می‌گذارند و می‌خورند.

در بازی آخر مقابل پرسپولیس هم مصدوم شدی اما بازیکنان کار را دنبال کردند.

واقعا بازی سختی بود. ما با انگیزه صعود وارد این مسابقات شده بودیم اما قدرت پرسپولیس و برخی اشتباهات ما را از این مهم دور کرده بود. طبیعی بود که بازیکنان در آن لحظات عصبی باشند. با این حال جو خوبی در رختکن وجود دارد و بابت این موضوع که ناخواسته هم بود بازیکنان عذرخواهی کردند و نگران این مسائل نباشید و اینجا خبری از حواشی نیست.
بحث حضورت در اتاق بازیکنان پرسپولیس هم داغ شده بود و گفته شد به دنبال مذاکره برای برگشت هستی و ...

ببینید اینکه در خانه دراز بکشید و توهم بسازید چیز عجیبی نیست. پروتکل بهداشتی قوی، قرنطینه و ... در گوا وجود داشت. البته می‌خواهم یک چیزی بگویم؛ من اتاق تمام بچه‌های تیم رفتم. به کسی چه مربوط است؟ اینکه به اتاق دوستانم رفتم به کسی مربوط است؟ همه آنها رفقای من هستند و دوستی ما به امروز و دیروز مربوط نیست و همیشه با هم در ارتباط هستیم. من تمام روزهای خوبم در کنار این بازیکنان و کادرفنی بوده و چه بازیکنان و چه آقایان گل‌محمدی، فنایی، مطهری و پیروانی هنوز هم در ارتباط هستم. بهترین روزهای زندگی‌ام در پرسپولیس بوده و اینکه حالا یک کانال بخواهد بیاید و اراجیف بنویسد جای بحث و حرف ندارد.
اما هواداران پرسپولیس بعد از جدایی‌ات بدترین واکنش را نسبت به این اتفاق داشتند.

تا به حال دیده‌اید من به هوادار پرسپولیس حرف بدی بزنم؟ آنهایی که فحش دادند یا چیزی گفتند مسلم است که به خاطر عشق به پرسپولیس بوده است. درباره جدایی‌ام حرف زده‌ام و همه می‌دانند مقصر چه کسی بوده و حتی آقای گل محمدی هم گفتند. مگر آدم می‌تواند عشقش را رها کند و برود؟ کاری کردند تا من بروم. من هیچ وقت از هوادار پرسپولیس گله‌ و ناراحتی ندارم و قلبا آنها را دوست دارم.
پس بحث حضورت در پرسپولیس برای فصل آینده...

نه، چند وقتی است که می‌بینم برای خودشان شایعه می‌کنند. والله و بالله اینجا هیچ خبری نیست و یک فصل دیگر قرارداد دارم. اینجا کسی دنبال حاشیه نیست. ما تنها کشوری هستیم که دنبال حاشیه هستیم و بد کردن بازیکنان و خراب کردن آنها. در حال حاضر شرایط خوبی در الریان دارم و البته هیچکس از آینده خبر ندارد و نمی‌داند چه می‌شود. شاید اینجا هم یک نفر مثل رسول پناه پیدا شد و گفت نباید در الریان باشم و تلاش کرد تا جدا شوم. ولی تا الان که مربی به من اعتقاد دارد و مشکلی هم در باشگاه وجود ندارد.
آنجا مدیریت به سبک ...

نه، خیال‌تان راحت. اینجا هیچکس تصمیمی به سود خودش و علیه منافع باشگاه نمی‌گیرد. مدیری مثل رسول پناه اجازه حضور در باشگاه را ندارد تا هر کاری دلش خواست بکند و کار را با حرف‌های زشت و فحاشی دنبال کند. اینجا چنین افرادی اجازه کار کردن در باشگاه را به دست نمی‌آورند و مدیرانی هستند که به دنبال ساختن آینده باشگاه، ایجاد بستر و امکانات، تقویت تیم، احترام و احترام و احترام هستند. شرح وظایف هر کس مشخص است.
ماجرایت با رسول پناه و شکایت‌کشی‌تان به کجا رسید؟

حالا قرار است کمیته انضباطی نظر بدهد. اما من آدم کینه‌ای نیستم و همین که فهمید اشتباه کرده برای من کافی است.
کار کردن با لوران بلان چطور است؟

واقعا مربی فوق العاده‌ای است. کار کردن با او واقعا خوب است و با توجه به اینکه خودش در دوران بازی مدافع بوده چیزهای زیادی به من یاد داده و کمک زیادی به من کرده است. او یک فصل دیگر هم قرارداد دارد و ما در فصل آینده لیگ قهرمانان هم حاضر خواهیم بود و امیدوارم به موفقیت خوبی دست پیدا کنیم.
درباره گل بخودی در یکی از بازی‌های الریان (مقابل السیلیه) هم بگو.

قبول داری گل قشنگی زدم؟ باور کن هنوز هم گلر الریان که مرا می‌بیند می‌گوید چطور آن ضربه را زدی و توپ به کجای پایت خورد و هیچ مهاجمی نمی‌تواند اینطور گل بزند! فکر کنم گلم از گل فان باستن هم قشنگ‌تر بود. اما در آن بازی من بعد از مصدومیت یکماهه به ترکیب برگشته بودم و در پست دفاع راست بازی می‌کردم. اینجا چمن هم کاملا صاف و خیس است و سر خوردم و آنطور گل زدم و نتوانستم دفع کنم. اما جالب است که هنوز هم گلر تیم‌مان می‌گوید چطور گل زدی.
و حرف پایانی؟

بار دیگر از همه مردم می‌خواهم که برای تیم ملی در این شرایط حساس دعا کنند و قلب‌شان برای موفقیت آن بتپد. امیدوارم حمایت لازم نیز از تیم ملی صورت گیرد و آقای اسکوچیچ نیز در این چهار بازی در کنار بازیکنان موفق باشند. صعود به مرحله بعدی برای همه ما یک موفقیت بزرگ خواهد بود. در ادامه هم بهترین آرزوها را برای پرسپولیس و دوستانم و البته هوادارانش دارم. قهرمانی آسیا قطعا به آنها می‌آید و امیدوارم به بهترین نتیجه برسند. پرسپولیس طی این سال‌ها علیرغم اینکه بی‌مهری‌ زیادی را به دنبال خودش دیده اما نتایج خوبی گرفته است. این بی‌مهری‌ها چه زمانی که بودم و چه الان باز هم دیده می‌شود و بازیکنان دیگر به آن عادت کرده‌اند و می‌دانند به چه شکل از آن برای اینکه انگیزه موفقیت شکل دهند، استفاده کنند. امیدوارم این فصل هم با قهرمانی آنها همراه باشد و بهترین اتفاق در انتظار این تیم و هوادارانش باشد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.