دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰

قایدی، مظاهری و غلامی استقلالی‌های تیم ملی

فرشید و وریا پشت خط می‌مانند؟

فرشید و وریا پشت خط می‌مانند؟
حمیدرضا عرب
حمیدرضا عرب خبرنگار

تمرینات تیم ملی فوتبال ایران بعد از برگزاری بازی‌های عقب افتاده لیگ برتر در تهران آغاز خواهد شد. این تمرینات چند روز در کیش ادامه خواهد داشت و سپس تیم ملی راهی بحرین می‌شود تا اولین بازی خود مقابل هنگ کنگ را که در تاریخ 13 خردادماه برنامه‌ریزی شده انجام دهد. از فردای تعطیلی لیگ دوباره تب فوتبال ملی در سراسر ایران داغ می‌شود و چشم‌ها به سوی ساق‌های مردان فوتبال ایران خیره خواهد شد.

ایران ورزشی/تمرینات تیم ملی فوتبال ایران بعد از برگزاری بازی‌های عقب افتاده لیگ برتر در تهران آغاز خواهد شد. این تمرینات چند روز در کیش ادامه خواهد داشت و سپس تیم ملی راهی بحرین می‌شود تا اولین بازی خود مقابل هنگ کنگ را که در تاریخ 13 خردادماه برنامه‌ریزی شده انجام دهد.
از فردای تعطیلی لیگ دوباره تب فوتبال ملی در سراسر ایران داغ می‌شود و چشم‌ها به سوی ساق‌های مردان فوتبال ایران خیره خواهد شد. تیم ملی شرایط مناسبی در جدول گروه خود ندارد و تنها پیروزی در تمام بازی‌های باقی مانده است که صعود فوتبال ایران به عنوان تیم اول را به مرحله بعد قطعی می‌کند.
حذف دراین مرحله شأن و منزلت فوتبال ایران را لگدمال خواهد کرد و مردانی که به تیم ملی دعوت می‌شوند باید دریابند که در یکی از حساس‌ترین برهه‌های تاریخ لباس مقدس تیم ملی را به تن می‌کنند و باید از تمام توان و انرژی خود برای عبور ایران از این مرحله سخت استفاده کنند.
اینکه چه بازیکنانی به تیم ملی دعوت می‌شوند همواره سؤال جذابی بود که با انتشار رسمی لیست پاسخش داده شده است. در این میان حساسیت نسبت به دعوت سرخابی‌ها به تیم ملی نیز بیشتراست و خیلی‌ها دوست دارند بدانند چه بازیکنانی از ترکیب استقلال و پرسپولیس به تیم ملی دعوت می‌شوند.
درباره دعوت پرسپولیسی‌ها به تیم ملی به این اسامی بیشتر اشاره می‌شود: محمد حسین کنعانی زادگان، سیامک نعمتی، وحید امیری، احمد نوراللهی و مهدی ترابی. احتمالاً این گمانه زنی و اخبار تأیید نشده به واقعیت آنچه رقم خواهد خورد بسیار نزدیک خواهد بود و پرسپولیس همین 5 سهمیه را خواهد داشت.
استقلال نیز اکنون در شرایطی است که می‌تواند چهار یا حتی پنج ملی‌پوش در تیم ملی داشته باشد اما آخرین شنیده‌ها از استقلالی‌های دعوت شده به تیم ملی حکایت از حضور 3 بازیکن دارد.
اگر این خبر‌ها به واقعیت نزدیک باشد که به احتمال زیاد هم هست! رشید مظاهری، عارف غلامی و مهدی قایدی دعوت شده‌های استقلالی به تیم ملی خواهند بود که گفته می‌شود در نهایت نیز یکی از این بازیکنان از سفر به بحرین باز خواهند ماند و اسکوچیچ یک استقلالی دیگر را پای پرواز به بحرین از لیست خود کنار خواهد گذاشت. شاید رشید مظاهری خط خورده احتمالی باشد و شاید هم عارف غلامی. درباره حذف شده‌های آتی باید حساب احتمالات را هم کرد. حتی سابقه داشته به دلیل مصدومیت‌های احتمالی بازیکنانی خارج از لیست اعلام شده به تیم ملی فراخوانده شده‌اند.
البته لیست تیم ملی هنوز رسماً اعلام نشده و بازیکنان دیگری نیز استحقاق پوشیدن پیراهن تیم ملی را دارند. فرشید اسماعیلی بدون شک یکی از مردانی است که حضورش در تیم ملی هرگز با انتقاد‌هایی همراه نخواهد بود و شاید در نهایت اسکوچیچ خط بطان بکشد روی ‌احتمالات و این بازیکن را هم به تیم ملی دعوت کند. اسماعیلی از زمانی که استقلال در لیگ قهرمانان آسیا حضور یافت تا بازی اخیر مقابل ذوب‌آهن بی‌هیچ تعارفی در میان 3 بازیکن برتر استقلال از نظرآمادگی بدنی و تأثیرگذاری بوده و حضورش در تیم ملی نیز قطعاً منشأ تحول خواهد بود. هرچند که نباید این واقعیت را کتمان کنیم که در پست او مدعیان بسیاری وجود دارد.
دیگر بازیکنی که به سبب آمادگی‌اش می‌تواند در لیست تیم ملی قرار بگیرد وریا غفوری است. کاپیتان استقلال بخصوص درلیگ قهرمانان آسیا عصای دست استقلال بود و نمایش تحسین برانگیزی داشت. هرچند که وریا در بازگشت به ایران به مانند دیگر بازیکنان استقلال نتوانست آن بازی‌های خوب در آسیا را تکرار کند اما ندیدن آمادگی او بی‌انصافی محض است. اگر وریا نیز به تیم ملی دعوت شود، بدون شک رقابت را در پست دفاع و هافبک راست تیم ملی به نقطه اوج خواهد رساند. با این حال باید به تصمیم سرمربی تیم ملی در این برهه احترام گذاشت و هرقدر هم که نسبت به حضور اسکوچیچ در تیم ملی انتقاد‌های بسیاری وارد است، اکنون برهه‌ای نیست که دعوت شدن یا حذف بازیکنان دستمایه‌ای برای نقد باشد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.