چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲

هم پرسپولیس تفاوت کـــرده هم ذوب‌آهن

محمدزاده: می‌توانستیم در جام حذفی هم استقلال را شکست دهیم

محمدزاده: می‌توانستیم در جام حذفی هم استقلال را شکست دهیم
ناصرقراگزلو
ناصرقراگزلو خبرنگار

از بازی هادی عقیلی در خط دفاع خیلی خوشم می‌آمد و او را قبول داشتم و سعی می‌کردم از او الگوبرداری کنم. در بین مدافعان خارجی هم بازی پیکه را دوست دارم

به گزارش ایران ورزشی؛وحید محمدزاده مدافع تیم ذوب‌آهن اصفهان که سابقه گلزنی مقابل پرسپولیس و استقلال را در کارنامه‌اش دارد، در خصوص رویارویی حساس‌شان مقابل پرسپولیس با ایران ورزشی حرف می‌زند و برد و نتیجه‌گیری مقابل پرسپولیس را برای تیم‌شان بسیار حائز اهمیت می‌داند. در رابطه با بازی حساس پیش رو گپ و گفتی با وحید محمدزاده داشتیم.
 
در مقابل استقلال در لیگ و جام حذفی دو چهره کاملاً متفاوت داشتید. استقلال را در لیگ شکست دادید اما در جام حذفی با شکست از گردونه رقابت‌ها کنار رفتید!
بازی اول زود به گل رسیدیم و موفق شدیم شرایط خوب‌مان را تا پایان بازی حفظ کنیم. در واقع خوب دفاع کردیم و خیلی عالی هم ضدحمله زدیم اما در بازی دوم‌مان گل بدی خوردیم. با وجود این در نیمه اول هیچ موقعیتی به حریف ندادیم اما در نیمه دوم روی یکی، دو صحنه غافلگیر شدیم. به هر حال از آن دو صحنه که بگذریم فرصت ما در بازی دوم هم برای برد بیشتر بود.
اما هر چه بود ذوب‌آهن تیمی در اصطلاح فوتبالی‌ها حذفی‌باز است و سابقه قهرمانی در این جام را دارد اما این فرصت خوب را با شکست و حذف مقابل استقلال از دست دادید.
بله جام حذفی راه میانبری برای قهرمانی است و با پنج بازی و برد در آن بازی‌ها می‌توان قهرمان شد. با وجود این هر چه بود جام حذفی برای ما تمام شد و ما هم دیگر به گذشته فکر نمی‌کنیم و تمام تمرکزمان را روی نتیجه‌گیری مطلوب در لیگ برتر قرار داده‌ایم.
دیدارتان مقابل پرسپولیس و نتیجه‌گیری مقابل این تیم با بازی‌های دیگر برایتان متفاوت است؟
بالاخره بازی مقابل پرسپولیس بازی خیلی مهمی برای ما محسوب می‌شود. بازی که توجه خیلی‌ها روی آن معطوف است و ما در شرایطی قرار داریم که نتیجه‌گیری در آن خیلی می‌تواند به ما کمک کند و شخصیت بالاتری به تیم ما بدهد. ضمن اینکه بالاخره توجه بسیاری از رسانه‌ها به شکل ویژه روی این بازی معطوف است و ما هم با توجه به در نظر گرفتن همه جهات می‌خواهیم از این بازی در خانه و در فولادشهر با دست پر و سه امتیاز خارج شویم.
تیمتان در بازی رفت در ورزشگاه آزادی حریف را متوقف ساخت اما به نظر شرایط‌تان به نسبت بازی رفت کاملاً متفاوت است؟
بله کاملاً نگاه دقیقی داشتید چون دو تیم را اصلاً نمی‌توان با تیم نیم‌فصل اول‌شان مقایسه کرد. در نیمه اول بازی رفت مقابل پرسپولیس هم ما یک نیمه بد داشتیم اما در نیمه دوم خیلی خوب بازی کردیم و از میزبان امتیاز گرفتیم و نتیجه را برگرداندیم و موفق شدیم در آزادی امتیاز ارزشمندی بگیریم اما صرف‌نظر از بازی رفت، حالا شرایط دو تیم در نیم‌فصل دوم کاملاً با نیم‌فصل اول‌شان متفاوت است و شرایط دو تیم را اصلاً نمی‌توان با نیم‌فصل اول‌شان مقایسه کرد. در این بین البته قطعاً تیمی موفق خواهد بود که بدون اشتباه کار کند و از فرصت‌ها و موقعیتش به نحو احسن استفاده ببرد.
یحیی و مجتبی حسینی هم به واسطه سال‌ها کار، شناخت خیلی خوبی از یکدیگر دارند و به نظر می‌رسد مجتبی حسینی به همه مسائل و تفکرات حریف آشناست و این مسأله خیلی می‌تواند به تیم‌تان کمک کند و ظاهراً همه درس و شگردهای گل‌محمدی را مجتبی حسینی می‌داند.
بله، هر دو مربی خیلی خوب از افکار همدیگر خبر دارند و شناخت بالایی از همدیگر دارند اما سرمربی ما جدا از آشنایی بالایش به افکار آقایحیی، به همه موارد تاکتیکی و شرایط تیم‌های دیگر هم به خوبی آشنایی دارد و خیلی عالی به مسائل فنی فوتبال و تیم‌های دیگر اشراف دارد و مربی خیلی قوی را در اختیار داریم. در واقع آقا مجتبی در همه بازی‌ها خیلی خوب ما را توجیه می‌کنند و در خیلی از بازی‌ها که ما باختیم، نتیجه را به اشتباهات خودمان واگذار کردیم و سرمربی‌مان روی باختهای‌مان مقصر نبود چون ایشان همه موارد و زیر و بم حریفان را به ما می‌گوید و مانند دیدارمان مقابل پرسپولیس ما را با توجیه کامل به مصاف حریفان می‌فرستد. حالا هم بازی با پرسپولیس مانند سایر بازی‌های‌مان است اما خوب می‌دانیم برد مقابل این تیم به ما شخصیت بالاتری می‌دهد و برای ادامه راه و موفقیت‌مان تأثیر بسزایی خواهد داشت.
در خط دفاعی باتجربه‌ترین مهره تیم‌تان هستی و به نظر جنگ سختی با آل‌کثیر و مغانلو خواهی داشت!
ما خوب می‌دانیم پرسپولیس چندین هفته است نباخته و تیمی کم‌اشتباه است. بازیکنان باکیفیت زیادی در پرسپولیس حضور دارند که عیسی و مغانلو هم جزو آنها هستند و همانطور که گفتید آنها برای تیم خودشان و من هم برای موفقیت تیم خودم تلاشم را انجام خواهم داد. من هم پارسال به پرسپولیس گل زدم و در اولویت نخست دنبال این هستم که به تیمم در کارهای دفاعی به عنوان مدافع تیم کمک کنم و بقیه موارد در اولویت‌های بعدی‌ام قرار دارد.
اما به استقلال هم جدا از پرسپولیس گل زدی و به نظر راه دروازه سرخابی‌ها را خوب بلدی.
از بازی هادی عقیلی در خط دفاع خیلی خوشم می‌آمد و او را قبول داشتم و سعی می‌کردم از او الگوبرداری کنم. در بین مدافعان خارجی هم بازی پیکه را دوست دارم.
فکر می‌کنی با شرایطی که داشتید لیگ برایتان چگونه تمام شود؟
ما حق اشتباه نداریم و از اینجای کار به بعد کارمان حساس‌تر و سخت‌تر است. با وجود این فقط به تک‌رقمی بودن فکر می‌کنیم. کسب سهمیه خیلی برایمان سخت و تقریباً غیرممکن شده، با وجود این تمام تلاش‌مان را انجام می‌دهیم که با رتبه پنجم، ششمی کارمان را در لیگ بیستم خاتمه دهیم.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.