یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰

تیمی برای لطمه به کارنامه مربیان

تیمی برای لطمه به کارنامه مربیان
مازیار گیلکان
مازیار گیلکان خبرنگار

ایران ورزشی: تراکتور با خود کارهایی می‌کند و برای نیمکت خود تصمیماتی می‌گیرد که هرگز به نفع تراکتور نیست اما این رفتار و کج‌رفتاری با خود هر بار تکرار می‌شود. تراکتور علاقه‌ای به درس گرفتن از تصمیمات خود ندارد و هر بار خود را به دردسری تازه می‌اندازد.

تراکتور از مدتها پیش شبیه یک تیم متوسط در میانه جدول هزینه تیمداری نکرده است اما نتایجش مثل تیمی متوسط است که می‌خواهد در میانه جدول جایی پیدا کند و چه بسا در همین کار نیز در آینده ناموفق باشد. در تراکتور چه می‌گذرد که طریق هزینه کردنش با نتایج همخوان و سازگار نیست؟ بی‌شک پیش از هر چیز کیفیت فنی تیم به اندازه‌ای نیست که بتواند منجر به استفاده حداکثری از نیروی انسانی تراکتور باشد.

سرمایه هدر رفته در تراکتور فقط متعلق به یک مالک نیست، بلکه این نشان تجاری باشگاه تراکتور است که صاحب این فرصت مالی شده و نباید آن را از کف بدهد. حیف است که از دل این سرمایه‌گذاری، موفقیت‌های بزرگ‌تری نسبت به آنچه در سالیان اخیر برای تراکتور به دست آمده، ساخته نشود.

تراکتور پی در پی مربیانش را تغییر می‌دهد، پی در پی خیال می‌کند با تغییر مربی نجات پیدا می‌کند اما هر بار بیشتر به دردسر می‌افتد.

تراکتور به این دلیل که باشگاه خصوصی است، خود را در موقعیتی می‌بیند که نمی‌خواهد درباره رفتارش با خود پاسخگو باشد. این روند می‌تواند تراکتور را به تیم متوسطی در لیگ تبدیل کند.

مربیانی که در تراکتور کار کرده‌اند، اغلب توانایی اداره فنی این تیم را داشته‌اند اما در تراکتور فرصتی برای کار بلندمدت برای آنها فراهم نیست. مربیان هم به دلیل تمول تراکتور ولع دارند که در این تیم حتی کوتاه‌مدت قرارداد ببندند. شاید فقط فرهاد مجیدی در مدت اخیر به پیشنهاد تراکتور پاسخ منفی داد و از خودش در مقابل پیشنهاد زنوزی محافظت کرد.

مربیان پی فرصت هستند اما تراکتور برای یک نقطه منفی در کارنامه هر مربی یک فرصت است و به کار دیگری برای مربیان نمی‌آید.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.