شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹

حواشی نقل و انتقالات مظاهری

جمشید نورشرق: پرونده شکایت تراکتور از رشید مظاهری وجوه مختلفی دارد

جمشید نورشرق: پرونده شکایت تراکتور از رشید مظاهری وجوه مختلفی دارد

رئیس کمیته وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال می گوید پرونده شکایت باشگاه تراکتور از رشید مظاهری، ابعاد متفاوتی دارد

به گزارش ایران ورزشی، جمشید نورشرق در گفتگوی رادیویی با تهران ورزشی، درباره شرایط کمیته وضعیت و تلاش اعضای این کمیته برای حل و فصل پرونده ‌های موجود گفت: 

مراجع رسیدگی کننده فدراسیون فوتبال همیشه درگیر پرونده ‌ها هستند که برخی از آنها رسانه ‌ای می‌ شود و برخی نمی ‌شود. همکاران ما همیشه در کمیته وضعیت در حال رسیدگی به پرونده ‌های مختلف هستند.

نورشرق در خصوص اشاره غیر مستقیم مدیرعامل باشگاه تراکتور به محکومیت این باشگاه در پرونده شکایت از رشید مظاهری گفت: 

در این باره می ‌توانید از خود او سوال کنید. ما مجاز نیستیم درباره پرونده ‌ها صحبت کنید و اجازه دهید تصمیم نهایی توسط اعضای کمیته یا از سایت فدراسیون فوتبال اعلام شود. وجوه مختلفی میان دو باشگاه (تراکتور و استقلال) وجود دارد که به بخشی از آن رسیدگی شده و به بخشی از آن هم رسیدگی می ‌شود.

رییس کمیته وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال در خصوص قانونی که بازیکن را پس از عدم دریافت مطالبات خود طی دو ماه، مجاز به فسخ قرارداد می‌ کند، گفت: 

در مقررات نقل و انتقالات فیفا و اصلاحاتی که یک سال پیش انجام شد، ماده ‌ای اضافه شد که صراحتاً اعلام کرد اگر دو ماه حقوق یک بازیکن پرداخت نشود، او باید اخطاری 15 روزه بابت حسن نیت خود به باشگاه بفرستد و سپس قراردادش را فسخ کند. مقررات نقل و انتقالات ما مربوط به سال 96 است.

نورشرق درخصوص بند شبیه این قانون در قوانین نقل و انتقالاتی داخلی تصریح کرد: 

در بند 3 ماده 13 آیین ‌نامه نقل و انتقالات این حکم را داریم که اگر حقوق بازیکنی پرداخت نشود و او اخطاری 10 روزه بفرستد، می ‌تواند با طرح دعوی، خواهان ضمانت اجرا شود. با توجه به مقررات نقل و انتقالات فیفا، بازیکن می‌ تواند به سمت فسخ قرارداد برود.

نورشرق در مورد شکایت باشگاه ذوب ‌آهن اصفهان از مهدی مهدی‌ پور بیان کرد: 

اجازه دهید مصداقی صحبت نکنیم. همچنین ارجاعات ما از سامانه اداری فدراسیون فوتبال زیاد است و حضور ذهن ندارم.

رئیس کمیته وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال درخصوص گلایه باشگاه تراکتور از قانون فسخ یکطرفه قراردادها گفت: 

برخی باشگاه‌ ها از این قانون، متضرر یا منتفع شدند و مواضع متفاوتی می ‌گیرند. مقررات نقل و انتقالاتی می ‌گوید بازیکن و باشگاه باید به قراردادهای خود احترام بگذارند.

نورشرق در ادامه افزود: 

همچنین در این قوانین پیش ‌بینی شده اگر باشگاهی قصد مذاکره با بازیکنی دارد، ابتدا باید کتباً باشگاه تحت قرارداد بازیکن را مطلع کند. این اتفاق چند درصد میان باشگاه ‌های ما رخ می ‌دهد؟ اگر قوانین را رعایت کنیم، خیلی مسائل ما حل می‌ شود. بازیکن حق دارد با توافق با باشگاه خود و در سایه رعایت مقررات، به تیم دیگری بپیوندد.

نورشرق در مورد وضعیت صدور مجوز حرفه ‌ای آسیایی برای باشگاه‌ های داخلی گفت: 

این موضوع در حال انجام است. باشگاه ها باید به تعهداتی که در قبال بدهی ‌های خود در فیفا و کمیته ‌های انضباطی و وضعیت فدراسیون فوتبال می ‌دهند، عمل کنند. اعلام می‌ کنیم که نمایندگان باشگاه‌ ها برای حل و فصل پرونده‌ ها، به کمیته وضعیت مراجعه کنند که تعدادی از آنها آمدند و پنجره‌ های نقل و انتقالاتی آنها باز شده است.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.