سه شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰

اونای امری: منچستریونایتد تیم ترسناکی است اما ویارئال ترسی نخواهد داشت

اونای امری: منچستریونایتد تیم ترسناکی است اما ویارئال ترسی نخواهد داشت

اونای امری، سرمربی ویارئال در مصاحبه با مارکا در مورد ویارئال و رسیدن به فینال لیگ اروپا و تقابل با منچستریونایتد صحبت کرد

به گزارش ایران ورزشی، اونای امری در این مصاحبه گفت:

اگر در این فینال یک چیز باشد که به آن افتخار کنم، شکستن سد رسیدن به فینال برای ویارئال است، این که توانسته ام ویارئال را هیجان زده کنم، این که توانستم آن ویارئالی را که ناامید در نیمه نهایی ها مانده بود را بیدار کنم. حال هدف من و باشگاه باید این باشد که ما به فینال رسیدیم اما نه برای ماندن و درجا زدن بلکه برای ادامه دادن به افزودن افتخارات. این بسیار سخت است اما این ها چالش هستند. هدف اصلی ای که من در همان ابتدا برای خودم گذاشته ام، این است که ویارئال به صورت مداوم در اروپا حضور داشته باشد.
ویارئال باید چه استدلالی داشته باشد تا باور کند که نه تنها در فینال لیگ اروپا بازی می کند، بلکه می تواند در آن پیروز شود؟

منچستریونایتد از همان ابتدای رقابت به نظر من مدعی اصلی قهرمانی بود، به همراه تیم های انگلیسی دیگر مثل تاتنهام، آرسنال و لسترسیتی یا تیم های ایتالیایی میلان و رم. ما شانس های خود و توانایی های مدعی اصلی قهرمانی را می دانیم. ما باید بهترین عملکردمان را داشته باشیم و چیزهایی را در منچستریونایتد خنثی و غیر فعال کنیم. در طول نود دقیقه ممکن است لحظاتی وجود داشته باشد که شانس قهرمانی هر دو تیم برابر باشد یا این که تیمی که شانس کمتری دارد، تیم دیگر را بتواند بر اساس چیزهایی که ممکن است رخ دهد، کنار بزند. این ها مواردی هستند که باید روی آن ها کار کنیم تا به سود ما رخ دهند.
چرا ترکیب شما و لیگ اروپا چنین جذابیتی دارد؟

وقتی در والنسیا بودم، در جلسه مربیان در نیون برگزار شد، من از لیگ اروپا دفاع کردم و فرگوسن از من پرسید که «اما دوست داری قهرمان لیگ قهرمانان شوی؟» و من پاسخ دادم «بله قطعاً دوست دارم، اما لیگ اروپا جایی است که بسیاری از تیم و بازیکنان شناخت های مهمی پیدا می کنند و شناخته می شوند.» و حال منچستریونایتد چندین سال است که در لیگ اروپا بازی می کند، آرزوی قهرمانی آن را دارد و گاهی مجبور است برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا، در این رقابت قهرمان شود. این همان چیزی است که لیگ اروپا را به لیگ قهرمانان نزدیک کرده است.
با نگاهی به دیگر تیم های حاضر در نیمه نهایی که حذف شدند، مشخص است که تیم های تاریخی و بزرگی به دنبال قهرمانی لیگ اروپا هستند.

در فینال سویا - لیورپول، لیورپول بدون سهمیه لیگ اروپا یا لیگ قهرمانان مانده بود. این رقابتی است که رشد زیادی داشته و اکنون ارزش زیادی دارد. منچستریونایتد در حال حاضر تیم بسیار ترسناکی است چون آن ها برای قهرمانی بازی می کنند اما ویارئال ترسی نخواهد داشت. بازی در فینال لیگ اروپا و بردن آن بسیار سخت است چون تیم های زیادی هستند که علاقه بسیاری به قهرمانی در این جام دارند.
در فینال تلاش برای زدن گل اول ریسکی است؟

در یک فینال 90 دقیقه ای، 120 دقیقه ای یا حتی در ضربات پنالتی، چیزهای زیادی ممکن است رخ بدهد. لحظاتی بازی به سود منچستریونایتد و لحظاتی به سود ما خواهد بود و خواهیم دید که چه تیمی موفق تر است. معمولاً لحظات بیشتر به سود منچستریونایتد خواهند بود و باید کار کنیم که این لحظات خیلی زیاد نشوند و سپس مهم است که از لحظات خودمان به خوبی استفاده کنیم. معمولا مدعی قهرمانی برنده می شود؟ بله، ما با واقع بینی بازی را شروع می کنیم اما ما نیز با گزینه های مقابل خود و با اعتماد به نفس بازی می کنیم.
در سه فینالی که قهرمان شدی درس های بیشتری گرفتی یا تک فینالی که با آرسنال شکست خوردی؟

در پیروزی ها درس بیشتری می گیرید. پایه و اساس کار من بازی کردن، تماشای دوباره آن بازی و تحلیل آن است. فینال مقابل چلسی تنها دیداری است که من آن را آنالیز نکردم. بازی رد شد و ذخیره شد. فصل تمام شد و من آن را آنالیز نکرده بودم. من از نحوه آماده سازی مان برای فینال و نحوه بازی مان در نیمه اول خوشحال و راضی بودم و پذیرفتم که در نیمه دوم آن ها بهتر بودند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.