دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰

خورشیدی: سرپرست تیم ملی هستم و سربازی خواهم کرد

خورشیدی: سرپرست تیم ملی هستم و سربازی خواهم کرد

سرپرست تیم ملی فوتبال کشورمان اعلام کرد سرمربی کروات این تیم درخواستی برای انجام بازی تدارکاتی نداشته است.

به گزارش ایران ورزشی، خورشیدی در ابتدا اظهار داشت:

همه لژیونرهای ما آمدند به غیر از انصاری‌فرد، آزمون و جهانبخش که امروز تست PCR دادند. فقط این نفرات در تمرین حاضر نشدند و از فردا در تمرینات شرکت خواهند کرد.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا به بازیکنان تیم ملی واکسن کرونا تزریق شده است یا خیر، بیان کرد:

برخی بازیکنان در کشورهایی که در آن بازی می‌کنند، واکسن کرونا زده‌اند که به آنها واکسنی تزریق نشد. سایر بازیکنان هم واکسن زدند.
سرپرست تیم ملی درباره پیش‌بینی نشدن بازی تدارکاتی برای این تیم در آستانه مسابقات خاطرنشان کرد:

ما این برنامه‌ریزی را مطابق برنامه سرمربی تیم ملی انجام دادیم و اگر اسکوچیچ دیدار تدارکاتی می‌خواست، فدراسیون فوتبال آن را ترتیب می‌داد. ما دقیقاً برنامه او را اجرا کردیم.
خورشیدی در مورد برنامه شاگردان اسکوچیچ در اردوی کیش تصریح کرد:

ما در جزیره کیش بازی دوستانه نداریم. چهار روز در کیش اردو می‌زنیم که سرمربی تیم، تاکتیک‌های موردنظر خود را اجرا خواهد کرد. سپس روز دهم خرداد به سمت بحرین حرکت می‌کنیم و در این روز باید حضور خود را در این کشور اعلام کنیم.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا مراسم بدرقه‌ای برای تیم ملی ایران در جزیره کیش تدارک دیده شده است یا خیر،  گفت:

احتمال دارد مراسمی داشته باشیم. شما خبرنگاران زحمت‌کشان ورزش هستید و به ناچار فاصله زیادی با بازیکنان خواهید داشت. همه اینها به خاطر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در راستای مبارزه با کرونا و سلامت بازیکنان است. ما به شدت نگران هستیم و تلاش می‌کنیم پروتکل‌ها را رعایت کنیم تا مشکلی برای اعضای تیم ایجاد نشود.
سرپرست تیم ملی ایران با اشاره به امکانات جزیره کیش اظهار داشت:

در سه مرحله از امکانات کیش بازدید شده است. در مرحله اول اسکوچیچ و همراهانش به کیش رفتند که او اصلاً از شرایط راضی نبود و مسئولان کیش قول دادند زمین را آماده کنند. در مرتبه دوم هم من و مهدی خراطی به همراه اسکوچیچ به کیش رفتیم که او گفت تصور نمی‌کرد زمین اینقدر تغییر داشته باشد. بخش‌هایی از زمین کم‌پشت یا زرد بود که گفتند به آن کود داده شده و آماده اردو خواهد شد.
خورشیدی با اشاره به سفر مربیان تیم ملی به جزیره کیش بیان کرد:

هفته گذشته هاشمیان و ماریو به کیش رفتند که از شرایط راضی بودند و همه چیز خوب بوده است. تلاش می‌کنیم همه چیز را به درستی انجام دهیم و اشتباهی نداشته باشیم، چون اصلاً جای اشتباه نیست. چهار بازی مرگ و زندگی در پیش داریم و باید در این دیدارها نتیجه بگیریم. با انرژی مثبتی که مردم و شما خبرنگاران می‌دهید، با لطف خدا و تلاش بچه‌ها به مرحله بعد صعود می‌کنیم.
وی در پاسخ به پرسش خبرنگار در مورد سمت خود در تیم ملی گفت:

من سرپرست تیم هستم و در خدمت تیم ملی سربازی خواهم کرد.
سرپرست تیم ملی فوتبال ایران درباره اضافه شدن کریم باقری به کادر فنی این تیم تصریح کرد:

باقری یکی از مفاخر تیم ملی است و از باشگاه پرسپولیس تشکر می‌کنیم که به تیم ملی کمک کرد. حضور باقری به‌عنوان یک بزرگتر، خیلی به تیم ملی کمک می‌کند و می‌تواند بچه‌ها را همدل‌تر و متحد کند. آثار حضور او را در تیم خواهید دید. باقری هم دستیار سرمربی تیم ملی است و هم در مدیریت تیم کمک می‌کند. ان‌شاءالله وجود او منشأ آثار خوبی در تیم ملی باشد.
خورشیدی درباره اینکه حذف کره شمالی از مرحله مقدماتی جام جهانی، کار ایران را برای صعود به‌عنوان تیم دوم گروه بسیار سخت کرده است، خاطرنشان کرد:

به‌عنوان عضوی از تیم ملی تلاش می‌کنیم به این موضوعات فکر نکنیم. یک لحظه هم فکر نمی‌کنیم که کره شمالی در مسابقات می‌ماند یا خیر یا اینکه AFC چه تصمیمی می‌گیرد. ما باید کار خود را انجام دهیم و نباید کاری به حاشیه‌ها و محاسبات داشته باشیم. چشم مردم به این است که در چهار دیدار باقیمانده پیروز شویم و باید به این فکر باشیم که این اتفاق را رقم بزنیم تا شور و شعف را به جامعه القا کنیم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.