جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱

آندره آ پیرلو از یوونتوس اخراج شد

آندره آ پیرلو از یوونتوس اخراج شد

اولین فصل سرمربیگری آندره آ پیرلو، بسیار پر افت و خیز پیش رفت و این سرمربی 42 ساله، چالش های پر استرسی را در یوونتوس سپری کرد

به گزارش ایران ورزشی؛آندره آ پیرلو که هدایت یوونتوس در فصل 21-2020 را برعهده داشت، توانست همراه با این تیم فاتح سوپرکاپ ایتالیا و کوپا ایتالیا شود و همچنین سهمیه لیگ قهرمانان اروپا را کسب کند اما حذف از مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا و قرار گیری در رده چهارم سری آ، باعث شد آندره آ آنیلی، رییس یوونتوس تصمیم به اخراج پیرلو بگیرد. با تایید وب سایت یوونتوس، آندره آ پیرلو از هدایت این باشگاه برکنار شد. پیرلو که یک سال سرمربی یوونتوس بود، تا سال 2022 با این باشگاه قرارداد دارد. در صورتی که پیرلو بیکار بماند، یوونتوس باید 1.8 میلیون یورو غرامت دستمزد او را بپردازد. ماسیمیلیانو الگری، پس از دو سال به یوونتوس بر می گردد و جانشین پیرلو در این تیم خواهد شد.

بیانیه باشگاه یوونتوس درباره اخراج پیرلو به شرح زیر است:

متشکریم آندره آ؛ این اولین کلماتی است که باید در پایان این تجربه خاصی که با یکدیگر سپری کردیم، به زبان بیاوریم. چند ماه پیش آندره آ پیرلو، یک نماد در دنیای فوتبال اولین ماجراجویی اش به عنوان سرمربی را روی نیمکت یوونتوس آغاز کرد. برای انجام این کار، شجاعت و البته آگاهی از توانایی های شخصی نیاز بود، آن هم در دوره ای که هزاران مشکل مثل پاندمی ویروس کرونا وجود داشت و جهان مجبور بود هرروز قوانین تازه ای بسازد. او به عنوان یک قهرمان کارش را با انتقال مفاهیم، جستجو، مدیریت و انتقال ایده ها و تجربیاتش به بازیکنان شروع کرد و ما مطمئنیم که آندره آ دوره درخشانی به عنوان یک سرمربی خواهد داشت.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.