جمعه ۲۸ مرداد ۱۴۰۱

میشل پلاتینی: چفرین معضل سوپرلیگ را از راه اشتباهی مدیریت کرد

میشل پلاتینی: چفرین معضل سوپرلیگ را از راه اشتباهی مدیریت کرد

میشل پلاتینی، رئیس سابق یوفا در مصاحبه جدید خود با توتو اسپورت در مورد آندره آ آنیلی، سوپرلیگ و چفرین صحبت کرده است.

 به گزارش ایران ورزشی، پلاتینی در مورد رابطه خود با چفرین گفت:

رابطه ای بین من و چفرین وجود ندارد. او یکی از سیاستمدارانی است که هرگز فوتبال بازی نکرده و لحظات شکوه خود را می گذراند. اگر فوتبالیست سابقی چون من نزدیک افرادی چون چفرین بماند، آن ها دیگر وجود ندارند. فکر می کنم که او معضل سوپرلیگ را از راه اشتباه مدیریت کرد. دیدن این که باشگاه های برتر جدا می شوند تا رقابت خود را ایجاد کنند، ریسک مکرری است که یوفا باید با آن مواجه شود. در نتیجه بهتر است از آن جلوگیری شود، نه این که مدیریت باشگاه ها را «بزدل» یا «مار صفت» خطاب کنید، همان طور که چفرین این کار را کرد. او مضحک بود.
در شروع دوران ریاستم در یوفا، من نیز باید با چنین مشکلاتی رو به رو می شدم. من با روسای باشگاه ها دیدار کردم تا آن ها را متقاعد کنم که رقابت ما بهتر است. ما در مورد چیزی که برای فوتبال خوب است بحث کردیم، نه این که فقط در مورد تجارت قراردادهای تلویزیونی صحبت کنیم.
چرا سوپرلیگ به راحتی سقوط کرد؟

چون رهبران این رقابت، روش های بدی را برای اطلاع رسانی و ارتباطات اتخاذ کردند، رسانه ها و هواداران مخالف آن بودند، به خصوص در انگلیس که طرفداران مثل همیشه عالی بودند. همین موضوع در مورد مربیان نیز صدق می کند، پپ گواردیولا در صحبت در مورد سوپرلیگ درخشان ظاهر شد.
من از رفتار آنیلی متعجب نیستم. او همیشه به دنبال افزایش ارزش یوونتوس بوده است، به خصوص از نظر مالی اما شما نمی توانید فقط به پول فکر کنید. در غیر این صورت به تبلیغات روی تور دروازه ها و پیراهن خبرنگاران در جایگاه مطبوعاتی استادیوم نیاز خواهد بود

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.