جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

لغو بازی استقلال به دلیل تنها یک ملی‌پوش، نشان داد که استقلال تیم خاص است

خانمحمدی: حق تیم قهرمان داشتن بیشترین ملی‌پوش است

خانمحمدی: حق تیم قهرمان داشتن بیشترین ملی‌پوش است

با دعوت سیامک نعمتی به تیم ملی، جمع بازیکنان پرسپولیسی در اردوی تیم ملی به عدد شش رسید تا قهرمان چهار دوره اخیر تیم ملی بیشترین سهمیه را به لحاظ بازیکن در اردوی تیم ملی برای مسابقات حساس پیش رو داشته باشد. به این بهانه و سایر موارد اخیر که شاید اعتراض پرسپولیس و سایر تیم‌های مدعی را به دلیل لغو بازی استقلال مقابل پدیده برای حضور تنها یک بازیکن از تیم آبی‌پوش پایتخت در تیم ملی که موجب نارضایتی سایر تیم‌های مدعی شده،

به گزارش ایران ورزشی؛با دعوت سیامک نعمتی به تیم ملی، جمع بازیکنان پرسپولیسی در اردوی تیم ملی به عدد شش رسید تا قهرمان چهار دوره اخیر تیم ملی بیشترین سهمیه را به لحاظ بازیکن در اردوی تیم ملی برای مسابقات حساس پیش رو داشته باشد. به این بهانه و سایر موارد اخیر که شاید اعتراض پرسپولیس و سایر تیم‌های مدعی را به دلیل لغو بازی استقلال مقابل پدیده برای حضور تنها یک بازیکن از تیم آبی‌پوش پایتخت در تیم ملی که موجب نارضایتی سایر تیم‌های مدعی شده، با بازیکن سابق پرسپولیس، حسن خانمحمدی گفت‌‌وگویی داشتیم.

سیامک نعمتی به تیم ملی دعوت شد تا سهمیه پرسپولیس در تیم ملی به عدد شش برسد در خصوص دعوت این تعداد بازیکن از پرسپولیس به تیم ملی چه نظری دارید؟
به هر حال همه می‌دانند پرسپولیس در چند سال اخیر قهرمانی‌های متعددی را در لیگ برتر و جام‌های دیگر داخلی و دو نایب قهرمانی را در آسیا کسب کرده، به همین دلیل بهترین تیم ایران است. از همین رو حق پرسپولیس و تیم قهرمان  است که بیشترین تعداد ملی‌پوش را در تیم ملی داشته باشد. پرسپولیس با همین بازیکنان قهرمانی‌های سال‌های اخیر را کسب کرده است و بازیکنانی مانند احمد نوراللهی، کمال و بقیه دعوت شده‌ها، انصافاً بهترین بوده‌اند و بهترین نمایش‌ها را ارائه داده‌اند و مثلاً اگر بازیکنی مانند سیدجلال هم جزو دعوت شده‌ها نیست فقط به دلیل سن‌اش است. در خصوص سیامک و دعوتش به تیم ملی هم باید بگویم او بازیکن خط جلوست اما از آنجا که در مقاطعی پرسپولیس با کمبود بازیکن یا مشکلات دیگر در بقیه پست‌ها خصوصاً پست‌های دفاعی مواجه می‌شد، سرمربی پرسپولیس از سیامک در آن پست‌ها استفاده می‌کرد و سیامک هم انصافاً جواب اعتماد مربیان را به خوبی پس می‌داد. سیامک بازیکنی چند پسته است و حتماً می‌تواند به تیم ملی کشورمان هم در مقاطع حساس پیش‌رو کمک کند و در هر منطقه‌ای که مربی احساس نیاز داشته باشد، بازیکن جدید دعوت شده قادر است به خوبی نقش‌آفرینی داشته باشد.
در رابطه با لغو بازی استقلال مقابل پدیده در لیگ برتر به دلیل تنها حضور یک بازیکن استقلال در تیم ملی چه نظری دارید؟ نکته ای که صدای بسیاری از تیم‌های مدعی نظیر سپاهان، پرسپولیس و سایر تیم‌ها را در آورده ...
واقعاً قانونی در این رابطه به شکل جدی وجود ندارد که باید با داشتن چند بازیکن از یک باشگاه باید بازی‌های آن تیم لغو شود اما ما شاهدیم استقلال تنها با حضور تنها یک بازیکنش در تیم ملی بازی‌اش مقابل پدیده لغو می‌شود. در لغو بازی استقلال خیلی واضح لابی‌بازی و بی‌عدالتی محض دیده می‌شود و ما می‌بینیم دوستان در سازمان لیگ یا فدراسیون سلیقه‌ای برخورد می‌کنند و به اعتراض بقیه تیم‌های مدعی نسبت به این بی‌عدالتی هیچ ترتیب اثری نمی‌دهند. جالب اینجاست مسئولان تیم رقیب، پرسپولیس را تیم خاص می‌دانند اما با تبعیض آشکار اخیر مشخص شد استقلال تیم خاص است و نباید این لقب را به بقیه بدهند. این تنها نمونه‌ای از تبعیض در مورد استقلال است و نمونه‌های آشکار دیگری در مورد خاص بودن استقلال وجود دارد مثلاً اینکه همه می‌بینند چقدر راحت اعضای هیأت مدیره‌شان استعفا می‌دهند و چگونه بدهی‌های کلان‌شان را می‌پردازند یا به بازیکنان و کادر فنی‌شان از تیم‌های پایه‌شان بگیرید تا بزرگسالان به مراتب پول‌ها و ارقام زیادی می‌دهند. در حالی که پرسپولیس پول رفتن به سفرش را ندارد یا مثلاً در بدترین شرایط زمانی و جوی، سرخپوشان را مجبورکردند در باتلاق با نساجی بازی کنند. اینگونه تبعیض قائل شدن در قبال پرسپولیس اصلاً شایسته این تیم نیست و واقعاً بحق صدای بقیه مدعیان و هواداران پرسپولیس را در آورده است.
در رابطه با رقابت سخت پرسپولیس با سپاهان چقدر شانس برای قهرمانی پنجم پرسپولیس قائل هستید و به نظرتان استقلال هم شانس قهرمانی در لیگ برتر را دارد؟
استقلال هیچ شانسی برای قهرمانی در لیگ برتر ندارد و شانس اول قهرمانی پرسپولیس است. این در حالی است که نوع رفتارها و تبعیض‌هایی که در تصمیمات وجود دارد مشخص می‎‌کند که از جای دیگر نگاه ویژه‌ای به استقلال می‌شود تا این تیم ناکامی‌هایش را کمتر کرده و به نوعی جبران کند و همان طور که گفتم شاهدیم به یکباره باشگاه استقلال بخش زیادی از بدهی‌هایش را می‌پردازد.
در خصوص حریف پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا یعنی استقلال تاجیکستان که عنوان پدیده مسابقات را از آن خود کرد و تیم‌های همگروهش حتی الهلال را شکست داد، چه عقیده‌ای دارید؟
برای تیمی که می‌خواهد قهرمان آسیا شود، تیم‌ها و حریفانش فرقی نمی‌کند. پرسپولیس تیمی بوده که در چند سال اخیر در آسیا بزرگی کرده به همین دلیل لیاقت قهرمانی آسیا را دارد و من فکر نمی‌کنم تیم استقلال تاجیکستان بتواند سد راه پرسپولیس شود.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.