پنج شنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱

فریبرز محمودزاده: بازه زمانی نقل و انتقالاتی پیش فصل حداقل 40 روز است

فریبرز محمودزاده: بازه زمانی نقل و انتقالاتی پیش فصل حداقل 40 روز است

فریبرز محمود زاده صحبت هایی را در مورد باشگاه های ایرانی عنوان کرد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از فارس، فریبرز محمودزاده در مورد پنجره سوم نقل و انتقالاتی که کنفدراسیون فوتبال آسیا برای باشگاه های حاضر در یک شانزدهم لیگ قهرمانان در نظر گرفته گفت:

AFC با توجه به شرایط کرونایی و اینکه فاصله زمانی ایجاد شده بین دو مرحله مسابقاتی لیگ قهرمانان زیاد است مجاب شده که پنجره نقل و انتقالاتی سومی برای باشگاه‌های صعود کرده در نظر بگیرد.  مدیران فدراسیون و سازمان لیگ  فوتبال ایران از قبل در جریان چنین تصمیمی بودند و بر همین اساس هم جلسات کارشناسی متعددی در روزهای گذشته در سازمان لیگ برگزار کردیم تا تاریخ پیشنهادی تقویم مسابقاتی و نقل و انتقالاتی را با هماهنگی همین پنجره نقل و انتقالات سوم از طریق فدراسیون به فیفا اعلام کنیم.
او تصریح کرد:

اکنون تمامی تیم‌ها چه آنهایی که در مرحله یک شانزدهم لیگ قهرمانان آسیا حضور دارند چه تیم‌هایی که در رقابت‌های لیگ برتر 1401-1400 حضور دارند می‌توانند بعد از تایید نهایی تقویم پیشنهادی نقل و انتقالاتی و مسابقاتی از سوی فیفا نقشه راه خود را برای فصل آینده ترسیم کنند. بازه زمانی نقل و انتقالاتی پیش فصل حداقل 40 روز است که تیم‌ها می‌توانند در این زمان به جذب بازیکن برای فصل آینده اقدام کنند و فرصت مناسب هم برای قرار گرفتن بازیکنان در فضای تیمی بر اساس سلیقه مربیان وجود دارد.
محمودزاده با اشاره به سیستم TMS  عنوان کرد:

براساس قوانین باید تقویم‌های پیشنهادی هر سه لیگ حرفه‌ای، آماتور و لیگ بانوان به فیفا برای اعمال در سیستم TMS   ارایه شود و نمی‌توان فقط تاریخ یکی از این مسابقات را به فیفا ارایه کرد. اکنون منتظریم تا این تقویم پیشنهادی مسابقاتی و نقل و انتقالاتی ارایه شده به تایید نهایی فیفا برسد و به این ترتیب این تقویم‌های نقل و انتقالاتی و مسابقاتی نقشه‌ راهی برای باشگاه‌های لیگ برتر، لیگ دسته اول و لیگ بانوان خواهد بود که براساس آن بتوانند به بهترین نحو از این زمان استفاده کنند. تقوم پیشنهادی نقل و انتقالاتی که به فیفا ارایه کرده‌ایم هیچ تداخلی با پنجره سوم ارایه شده از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا ندارد و کاملا با آن هماهنگ است.
رییس کمیته نقل و انتقالات سازمان لیگ فوتبال ایران در مورد اینکه در سایر موارد مانند تعداد سهمیه‌های لیگ برتری و ... تغییراتی در نقل و انتقالات فصل آینده انجام شده یا نه گفت:

فعلا تقویم پیشنهادی نقل و انتقالاتی به فیفا ارایه شده و در مورد چگونگی، تعداد و نوع بازیکنان( داخلی و خارجی) و تعداد سهمیه‌های بازیکنان لیگ برتری  در آینده و با توجه به مصوبات هیات رئیسه سازمان لیگ فوتبال ایران و هیات رئیسه فدراسیون فوتبال تصمیم گیری خواهد شد.
محمودزاده با اشاره به بازگشت تقویم مسابقات و نقل انتقالاتی به دوران پیش از کرونا عنوان کرد:

در تقویم‌های پیشنهادی مسابقاتی و نقل و انتقالاتی به فیفا تلاش کرده‌ایم که زمان این تقویم‌ها به زمان پیش از کرونا برگردد. زیرا در دو فصل اخیر با توجه به شرایط کرونایی تقویم های نقل و انتقالاتی و مسابقاتی تغییر کرده بود ولی در تلاش هستیم که این تقویم‌ها به قبل از کرونا و شرایط معمولی برگردد.
محمودزاده افزود:

من معتقدم برخی از مسائل باید در رسانه‌ها مطرح شود. به عنوان مثال اتفاق عجیبی در یکی از مسابقات لیگ دسته اول رخ داد و یک بازیکن و مربی محروم بودند اما در پایان مسابقه ناظر بازی گزارش داد که بازیکن محروم به عنوان یکی از اعضای حمل برانکارد در نیمه اول در کنار زمین مشغول فعالیت بود.
مسئول مسابقات لیگ دسته اول فوتبال گفت:

این اتفاق خیلی عجیب بود و ناظر بازی چطور باید متوجه شود که آن فرد بازیکنی است که محروم بوده است؟ کمیته انضباطی کمتر از 24 ساعت برای این بازیکن و این تیم حکم انضباطی صادر و آن بازیکن را از حضور در ورزشگاه‌ها محروم کرد. این مشکلاتی است که شرایط میزبانی را سخت‌تر می‌کند.
محمودزاده گفت:

در حال حاضر 9 تیم دسته اولی به صورت مستقیم شانس صعود دارند. پارس جنوبی با 39 امتیاز در رده نهم است و تیم دوم 43 امتیاز دارد. ملوان هم با 36 امتیاز شانس صعود دارد و این شرایط نشان می‌دهد جدول استاندارد و پاک است و تیم‌ها خودشان تلاش می‌کنند. اگر مشکلاتی هم وجود دارد، در صورتی که گزارش شود بلافاصله ورود و سعی می‌کنیم در کارگروه ویژه‌ مطرح و رسیدگی کنیم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.