سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱

داود فنایی: نباید بگذاریم اتفاقات تلخ ۲۰۰۲ و ۲۰۱۰ تکرار شود

داود فنایی: نباید بگذاریم اتفاقات تلخ ۲۰۰۲ و ۲۰۱۰ تکرار شود

داود فنایی مربی دروازه بان های در رابطه با شرایط این روزهای تیم ملی و وضعیت دروازه بان های ایران صحبت کرد.

به گزارش ایران ورزشی، داود فنایی در خصوص شرایط این روز‌های تیم‌ ملی فوتبال ایران به میزان گفت:

تیم‌ ملی در یکی از مهم‌ترین مقاطع تاریخی خود قرار دارد و بازی‌های بسیار مهمی داریم. امیدوارم بچه‌ها تمرکز کنند و هر ۴ بازی را ببرند. شرایط بسیار سختی داریم، اما ایرانی‌ها در سختی‌ها به خوبی از پس کار برمی آیند و به امید خدا به جام جهانی صعود خواهیم کرد.
این دروازه‌ بان سابق فوتبال ایران درباره نبود بازی تدارکاتی در تقویم تیم‌ ملی گفت:

حتما تشخیص کادر فنی این گونه بوده که بازی تدارکاتی نداشته باشیم. بازی‌های لیگ برتر و لیگ قهرمانان فشردگی زیادی داشته و سرمربی تیم‌ملی دلایل خود را برای این کار دارد. اردوی کیش کیفیت خوبی داشته و بازیکنان باید روی وظایف خود تمرکز کنند. در انتخابی جام جهانی ۲۰۰۲ هم شرایط سختی داشتیم که امیدوارم آن خاطره تلخ تکرار نشود.
فنایی افزود:

۲ بازی ما مقابل بحرین و عراق تعیین کننده هستند و فکر نمی‌کنم برای بازی مقابل کامبوج و هنگ کنگ خیلی به مشکل بخوریم. بازی اول ما با هنگ کنگ شاید حکم دیدار تدارکاتی را برای کادر فنی تیم‌ملی داشته باشد.
فنایی در خصوص پیامد‌های صعود نکردن به جام جهانی تصریح کرد:

نباید بگذاریم اتفاق تلخ ۲۰۰۲ و ۲۰۱۰ تکرار شود، چون یک نسل از فوتبال ما می‌سوزد. فوتبال تنها دلخوشی مردم و تیم‌ملی متعلق به همه است. با برد‌های ملی‌پوشان، مردم در این شرایط خیلی خوشحال خواهند شد. نسل خوبی داریم که شایسته صعود و بازی کردن در جام جهانی هستند. این تورنمنت ویترین فوتبال جهان است و بازیکنان می‌توانند قابلیت‌های خود را به دنیا نشان دهند.
مربی گلر‌های پرسپولیس در رابطه با وضعیت دروازه‌بان‌های تیم‌ملی عنوان کرد:

دروازه‌بان‌ها نقش خیلی مهمی در هر تیمی دارند و این نظر مربی است که چه کسی در چارچوب دروازه قرار گیرد. همه دروازه‌بان‌های  تیم‌ملی شایسته حفاظت از دروازه هستند، اما برای بیرانوند شانس بیشتری قائلم. بیرانوند تجربه بالایی در پرسپولیس و تیم‌ ملی دارد و در اروپا حتی با وجود کمتر بازی کردن، تمرینات حرفه‌ای داشته و می‌تواند خیال ما را از پست شماره ۱ تیم ملی آسوده کند.
فنایی افزود:

دروازه‌بان‌های خیلی خوبی داریم که می‌توانند لژیونر شوند. زمان ما بازی در اروپا خیلی سخت‌تر بود، اما با رفتن حقیقی، عابدزاده، بیرانوند و مکانی به لیگ‌های اروپایی، راه برای سایرین هموار شده است.
دروازه‌بان اسبق تیم‌ملی در پایان افزود:

بچه‌ها باید با تمرکز و آرامش به مصاف حریفان بروند و با وجود همه  کارشکنی‌ها، در زمین چمن جواب بدخواهان تیم‌ملی ایران را بدهند. امیدوارم ملی‌پوشان به مسائل حاشیه‌ای توجه نکنند و ان‌شاءالله به مرحله بعد و نهایتا جام جهانی صعود کنیم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.