یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰

جناح راست و یک دغدغه عجیب

با یک علامت سؤال

با یک علامت سؤال
میعاد نیک
میعاد نیک خبرنگار

ایران ورزشی /با پایان یافتن دوران حضور کارلوس کی‌روش در فوتبال ایران و بعد از اتمام فاجعه مارک ویلموتس، نفر اول سمت راست تیم ملی نیز به انتهای خط رسید. رامین رضاییان که پیشینه حضور در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۸ و جام ملت‌های ۲۰۱۹ را با شایستگی یدک می‌کشید، پس از حواشی عجیبی که برایش در قطر به‌وجود آمد، دیگر هرگز به روزهای گذشته‌اش در تیم ملی بازنگشت و خیلی زود یک خط قرمز نامریی روی اسم‌اش کشیده شد تا همیشه یکی از بزرگ‌ترین غایبان لیست مدعوین به اردوی تیم دراگان اسکوچیچ لقب بگیرد.
همین ماجرا به‌شیوه‌ای متفاوت نیز برای وریا غفوری رقم خورد؛ مدافع باتجربه‌ای که می‌توانست با اتکا به دانش راهبری و مدیریتی‌اش به عصای دست سرمربی کروات ملی‌پوشان در منامه تبدیل شود، بنا به دلایلی شانس مجدد پوشیدن پیراهن یوزهای سپید را از دست داد تا جناح راست تدافعی تیم ملی فوتبال آشکارا تضعیف شود. گرچه سیامک نعمتی همیشه یکی از باثبات‌ترین بازیکنان تیم فوتبال پرسپولیس بوده و همواره بهترین‌ نمایش‌هایش را در پست مدافع راست از خودش برجای گذاشته اما سیامک یک مدافع تخصصی نیست و این میل شدید او به تهاجم ممکن است کار دستِ تیم اسکوچیچ بدهد.
انتخاب دراگان اسکوچیچ برای بال راست کمربند دفاعی تیم ملی به صادق محرمی و جعفر سلمانی ختم شد. این دو بازیکن که روزهای خوبی را در فوتبال اروپا نگذرانده‌اند و با مصدومیت و نیمکت‌نشینی بیشتر مواجه بوده‌اند تا درخشش در مستطیل سبز، حالا امید اصلی‌مان در منامه هستند. تیم ملی فوتبال اکنون در گردنه‌ای به‌غایت حساس و دشوار با فقدان ستاره هم در برخی پست‌ها روبه‌روست که مسئولیت کادرفنی را افزایش می‌دهد. این تیم، برآیندی از تصمیمات و تفکران دراگان اسکوچیچ است و عدم نتیجه‌گیری یوزها در منامه را تنها او می‌تواند پاسخ‌گو باشد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.