یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰

سلطانی فر: امیدوارم تیم ملی سربلند شود

سلطانی فر: امیدوارم تیم ملی سربلند شود

وزیر ورزش و جوانان گفت خوشبختانه تیم بسیار خوب و کادر مربیگری خوبی داریم و تک تک بازیکنان به عنوان ستارگان آسیا در تیم‌های خود می‌درخشند

به گزارش ایران ورزشی، سلطانی فر در ابتدا اظهار داشت :

در آستانه سالگرد ارتحال جانگداز امام راحل و رهبر کبیر انقلاب و معمار جمهوری اسلامی ایران هستیم؛ جامعه ورزش کشور هم مثل همیشه از روزهای ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون در همه صحنه‌های دفاع از آرمان‌های امام و ارزشهای مکتب امام و همچنین دفاع از حاکمیت ملی و تمامیت ارضی و افتخارآفرینی برای کشورمان با همه توان در صحنه بودند و توانستند کارنامه بسیار درخشانی را از خود بر جای بگذارند.
سلطانی فر با بیان اینکه امسال نیز جامعه ورزش جزو اولین گروه هایی بود که برای عرض تسلیت و بزرگداشت یاد و خاطره امام آمدند، تصریح کرد:

به اتفاق جمعی از مدیران، مسئولان، روسای فدراسیون‌ها و ورزشکاران برای تجدید میثاق با آرمان‌های امام در مرقد مطهر این معمار کبیر انقلاب حضور پیدا کردیم تا مجددا برای ادامه مسیری که در چهل و دو سال گذشته طی کردیم اعلام آمادگی و بیعت کنیم.
سلطانی فر در ادامه رویداد مقدماتی جام جهانی فوتبال را به عنوان یکی از مسابقات مهم تا قبل از پایان فعالیت این دولت دانست و توضیح داد:

از ۱۳ تا ۲۵ خرداد ماه در مرحله دوم مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر قرار است که در بحرین با چهار تیم دیگر هر سه روز یک رقابت داشته باشیم؛ خوشبختانه تیم بسیار خوب و کادر مربیگری خوبی داریم و تک تک بازیکنان به عنوان ستارگان آسیا در تیم‌های خود می‌درخشند؛ مسئولین فدراسیون و وزارت ورزش و جوانان هم تمام تلاش خود را به کار بستند تا بتوانند بهترین امکانات را فراهم کنند تا انشاالله بتوانیم از این چهار دیدار سربلند بیرون بیاییم.
وزیر ورزش و جوانان رویداد بازی های المپیک و پارالمپیک را هم مورد توجه قرار داد و تصریح کرد:

۵۰ روز دیگر بازی های المپیک توکیو آغاز می‌شود و یک ماه پس از آن پارالمپیک ٢٠٢١ برگزار خواهد شد که خوشبختانه با توجه به مسابقات کسب سهمیه که در دو سال گذشته داشتیم علی‌رغم محدودیت هایی که به خاطر شیوع بیماری کرونا وجود داشت، ورزشکاران ما توانستند سهمیه‌های خوبی کسب کنند.
سلطانی فر گفت:

در حال حاضر به لحاظ کسب سهمیه هم وضعیت ایران خوب است و تقریباً رکورد کسب سهمیه را به دست آوردیم؛ مسابقات المپیک آوردگاه بهترین، زبده‌ترین و نخبه‌ترین ورزشکاران است و حضور خود ورزشکاران و کسب سهمیه در این مسابقات افتخار بزرگی است.
وی در توضیح اهمیت کسب سهمیه ها اظهار داشت :

به طور مثال ۲۲۲ کشور در دنیا مستقل هستند ولی ۱۲ تیم در مسابقات والیبال المپیک شرکت می‌کنند و یکی از آن ۱۲ تیم ایران است و یا از بیش از ۲۰۰ کشور فقط ۱۲ تیم بسکتبال در المپیک مسابقه می دهند ک یکی از آن ۱۲ تیم ما هستیم و در رشته‌های دیگر نیز همین گونه است. تعداد ورزشکارانی که می‌توانند کسب سهمیه کنند کمتر از ۱۰ درصد کشورهای دنیا هستند که خوشبختانه در بسیاری از رشته‌ها سهمیه‌های خوبی به دست آوردیم.
وزیر ورزش و جوانان ادامه داد:

در کشتی آزاد سهمیه کامل گرفتیم، در کشتی فرنگی ۵ سهمیه از ۶ سهمیه را کسب کردیم، در تیراندازی از ۶ سهمیه که گرفتیم ۴ سهمیه مختص بانوان است. در کاراته ۴ سهمیه داریم و انشاالله ورزشکاران ما بتوانند با تدارکات خوبی که انجام شده، امکانات خوبی که فراهم آمده و اردوهای خوبی که برگزار شده، نتایج خوبی را در این مسابقات رقم بزنند

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.