پنج شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹

سرنوشت دو ایرانی به هم گره خورد

قطبی-پورعلی‌گنجی و یک دوئل حساس

قطبی-پورعلی‌گنجی و یک دوئل حساس

پورعلی‌گنجی و قطبی روز چهارشنبه و از ساعت 11 به مصاف هم می‌روند. دیداری پراهمیت برای هر دو ایرانی که روزهای سختی را در چین سپری می‌کنند.

سرنوشت دو ایرانی به هم گره خورد

در حالی که شیجیاژوانگ بازی رفت مقابل دالیان را با پیروزی دو بر یک پشت سر گذاشته بود، در بازی برگشت و زیر فشار تماشاگر با دو گل مغلوب شد تا بقایش در رقابت های سوپرلیگ چین به دو یا چهارمسابقه دیگر گره بخورد. تیم افشین قطبی البته نبردی پایاپای با شاگردان رافا بنیتس داشت اما آنها به وضوح از ستاره‌های خارجی با کیفیت‌تری بهره می‌بردند، بخصوص سام لارسون سوئدی و سالومون روندون ونزوئلایی، بازیکن سابق نیوکاسل که با تکنیک و قدرت بدنی نقش فوق‌العاده‌ای در حفظ توپ در دقایق پایانی مسابقه داشت.

از اتفاقات عجیب این مسابقه می‌شود به چهار دقیقه وقت اضافه آن اشاره کرد که شاگردان رافا بنیتس موفق شدند توپ را بیش از سه دقیقه در سمت راست تیم شیجیاژوانگ  نگه دارند و با گرفتن سه خطا و اوت‌های متوالی بازی را کاملاً از جریان بیاندازند. این در حالی بود که شاگردان افشین قطبی در ابتدای نیمه دوم تلاش زیادی را برای نفوذ به خط دفاعی مستحکم دالیان کردند اما در نهایت منجر به انجام کار خاصی نشدند. تیم افشین قطبی حالا باید در ادامه رقابت‌های سوپرلیگ چین که در دو گروه برنده و بازنده برگزار می‌شود به دیدار تیم مرتضی پورعلی‌گنجی، شن‌ژن برود که تیمی با کیفیت و با مربیگری یوردی کرویف است. تیمی که بازیکنان خارجی خوبی را هم در اختیار دارد و اگر در این مسابقه پلی‌آف مقابل شیجیاژوانگ موفق باشد کارشاگردان افشین قطبی را سخت خواهد کرد.

شیجیاژوانگ در صورت شکست در این مسابقه آخرین شانس خود را برای بقا در سوپر لیگ مقابل تیمی از دسته اول امتحان خواهد کرد که البته با توجه به محدودیت به کارگیری بازیکنان خارجی آن مسابقه نیز یک بازی خاص برای قطبی خواهد بود که فعلاً لحظات سختی را در فوتبال چین سپری می‌کند. او در سوپر لیگ امسال  شروع بسیار خوبی داشت اما مشخص بود که با توجه به صعود از دسته پایینتر، تیمش از نظر بنیه بازیکن بومی توانایی رقابت با تیم‌های ثروتمند لیگ برتر چین را ندارد. پورعلی‌گنجی و قطبی روز چهارشنبه و از ساعت 11 به مصاف هم می‌روند. دیداری پراهمیت برای هر دو ایرانی که روزهای سختی را در چین سپری می‌کنند.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.