شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰

کارلو آنچلوتی: رئال مادرید برای فتح تمام جام ها رقابت خواهد کرد

کارلو آنچلوتی: رئال مادرید برای فتح تمام جام ها رقابت خواهد کرد

کارلو آنچلوتی پس از بازگشت به رئال مادرید، یک کنفرانس مطبوعاتی برگزار کرد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از موندو دپورتیوو، کارلو آنچلوتی شب گذشته با امضای قراردادی 3 ساله به رئال مادرید بازگشت و پس از 6 سال دوری مجددا سکان هدایت این تیم را در دست گرفت. آنچلوتی در کنفرانس مطبوعاتی خود به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

می خواهم به صورت ویژه از فلورنتینو پرز تشکر کنم. از این که به اینجا آمده ام خیلی خوشحالم، بودن در رئال مادرید حس حضور در خانه را به من می دهد. می دانم سرمربی این تیم بودن چه معنایی دارد و این کار را با خوشحالی انجام می دهم. با انرژی کامل به مصاف این چالش می روم، چالشی که یک مسئولیت زیبا به حساب می آید. رئال مادرید بهترین باشگاه جهان است و این که وظایف بیشتری نسبت به باشگاه های دیگر بر عهده داشته باشید، طبیعی است.
رئال مادرید فارغ از هر شرایطی، در تمام تورنمنت ها برای قهرمانی رقابت خواهد کرد و این کار را با در اختیار داشتن بهترین ترکیب ممکن انجام می دهد. طی روزهای آینده با باشگاه در مورد سرخیو راموس صحبت خواهم کرد. او بازیکن بسیار مهمی برای این باشگاه به حساب می آید؛ در جریان هستم که باشگاه با او در حال مذاکر است و جزئیات زیادی هم نمی دانم. بازگشتم به رئال مادرید را تصور نمی کردم و هنوز فرصت نشده تا با خوزه آنخل (مدیر داخلی و ورزشی رئال مادرید) صحبت کنم.
ام باپه؟ معتقدم بازیکنان باکیفیت، فرصت بیشتری برای موفقیت در اختیار شما می گذارند. داشتن یک تیم متعادل اهمیت زیادی دارد. واضح است که کیفیت انفرادی بازیکنان باعث می شود بیشتر مورد تحسین قرار بگیرید. همان قولی را به شما می دهم که هنگام ورودم به باشگاه، وعده دادم. تاریخ رئال مادرید، شما را وادار می کند تا بازی خوب و تماشاگرپسندی را در زمین به نمایش بگذارید. به نظرم فوتبال طی سال های اخیر، به سمت سازماندهی بیشتر در داخل زمین، حرکت کرده اما فلسفه رئال مادرید یکسان باقی می ماند. هنوز صحبتی با باشگاه در خصوص آینده ترکیب تیم نداشته ام. بازیکنان حاضر در ترکیب و آنهایی که پس از اتمام قرارداد قرضی شان برمی گردند را به خوبی می شناسم. قصد دارم در مورد همگی آنها با خونسردی تمام، یک ارزیابی انجام دهم.
مارسلو، بیل و ایسکو؟ احترام زیادی برای همگی شان قائلم. چگونه می خواهم به آنها انگیزه بدهم؟ من سرمربی انگیزشی هستم اما آنها باید در زمین خودشان را نشان بدهند.
هیروینگ لوزانو به رئال مادرید؟ خوشبختانه با تمام بازیکنان رابطه بسیار خوبی دارم. هیروینگ را به ناپولی بردم و همکاری خیلی خوبی با هم داشتیم، اما وظیفه من این است که وضعیت بازیکنان حاضر در ترکیب را بررسی کنم.
قبل از این جلسه، ملاقات کوتاهی با فلورنتینو (پرز) داشتم. حالا قرار است که ظرف چند روز آینده کارمان را شروع کنیم و مانند همیشه تمام توان مان را به اجرا بگذاریم. از رئیس باشگاه تشکر کردم چون حضور در اینجا خیلی برایم اهمیت دارد. من آن آنچلوتی 6 سال قبل نیستم، حالا 6 سال تجربه بیشتری دارم و پستی و بلندی های زیادی به چشم دیده ام. دوران خوبی در اورتون داشتم و هم از لحاظ شخصیتی و هم از لحاظ حرفه ای رشد کردم.
بنزما باید 50 گل بزند، نه 30 گل. وینیسیوس باید بیشتر گلزنی کند و ما باید به این دو بازیکن کمک کنیم. بحث تنها سر خرید مهاجم نیست و ما باید یک سیستم طراحی کنیم و ذهنیت هجومی نیز در این میان خیلی کمک می کند. خوشحالم که می توانم دوباره روی بنزما حساب کنم. با چشمان خودم پیشرفت او را دیده ام. هم وینیسیوس و هم رودریگو استعداد فوق العاده ای هستند. با داشتن چنین ترکیبی، ما محکوم به رقابت هستیم. اگر درست یادم باشد، رئال مادرید امسال به نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا رسید و در کورس قهرمانی لالیگا هم حضور داشت.
بیل طی فصول اخیر، زیاد بازی نکرده است. او در لیگ برتر فرصت زیادی برای بازی نداشت اما در همان مدتی هم که در زمین بود، گل های زیادی به ثمر رساند. گرت به باشگاه برگشته و من هم شناخت زیادی از او دارم. بدون شک با داشتن انگیزه کافی، می توان یک فصل فوق العاده را رقم زد. هدف رئال مادرید، قهرمانی در لالیگا و لیگ قهرمانان اروپاست. موفقیت تنها کسب پیروزی با کسب جام نیست. موفقیت برای یک سرمربی، رسیدن به هدف باشگاه است.
زیدان در دوره اول خود موفق شد 3 مرتبه قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شود. او رفت و برگشت و بازهم عالی عمل کرد. همه باید قدردان او باشند. هنوز با او صحبت نکرده ام اما این کار را خواهم کرد چون با هم دوست هستیم.
هازارد از جمله بازیکنان عالی به حساب می آید. او مشکل مصدومیت داشته اما قرار است از تمام ظرفیتش استفاده کند چون خودش اینگونه می خواهد. امسال، سال مناسبی برای درخشش اوست.
نظرات در خصوص حضور من در رئال مادرید؟ من 40 سال در فوتبال بوده ام و بحث و تبادل نظر در این ورزش کاملا عادی است. بازیکنان بازی می کنند و روزنامه نگاران می گویند چه اتفاقی رخ داد؛ روال کار این است.
احترام زیادی برای کریستیانو قائلم اما نمی خواهم در مورد بازیکنان دیگر باشگاه ها صحبت کنم. او بازیکن یوونتوس است و صحبت کردن راجع به او را درست نمی دانم. او هنوز هم همان بازیکن فوق العاده گذشته است.
در مورد نامه زیدان نمی خواهم حرفی بزنم چون از وضعیت رابطه او و ریاست باشگاه خبر ندارم. وقتی رئال مادرید با من تماس گرفت، هیچ تردیدی در تصمیمم نداشتم. قبلا در سانتیاگو برنابئو آواز خوانده ام و البته که می خواهم دوباره این کار را انجام دهم! همه از اهدافی که باشگاه رئال مادرید دارد باخبر هستند؛ انتقادات هم همواره وجود داشته اند، کاملا طبیعی است. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.