سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱

به مبارزه علیه یوفا و تیم هایی که از سوپرلیگ کنار کشیدند ادامه می دهیم

آندره آ آنیلی: سوپرلیگ نه یک کودتا بلکه زنگ خطری برای یک سیستم در حال ورشکستگی است

آندره آ آنیلی: سوپرلیگ نه یک کودتا بلکه زنگ خطری برای یک سیستم در حال ورشکستگی است

رییس یوونتوس ضمن وداع با فابیو پاراتیچی، مدیر ورزشی این باشگاه، جذب نشدن رابین فن پرسی را حسرت نقل و انتقالاتی اش عنوان کرد

به گزارش ایران ورزشی؛فابیو پاراتیچی، مدیر ورزشی یوونتوس که یازده سال در این باشگاه به فعالیت پرداخت، از بیانکونری جدا می شود. به گزارش وب سایت یوونتوس، آندره آ آنیلی رییس یوونتوس در کنفرانس خبری خداحافظی پاراتیچی حضور یافت و در خصوص جدایی او، ماجراهای سوپرلیگ و بازگشت الگری به یووه صحبت کرد:

از پیرلو متشکریم؛ خوشحالیم که الگری برگشت
اول از همه جا دارد به فصلی که گذشت، اشاره کنم. از آندره آ پیرلو و کادرفنی اش متشکرم زیرا اگر "ناکامی" به معنای کسب دو جام و کسب سهمیه لیگ قهرمانان است، پس یعنی سال ناکامِ ما هم مثبت بوده است. سختی هایی وجود داشت اما همه ما باید از اشتباهاتی که کرده ایم، درس بگیریم. ورود دوباره ماسیمیلیانو الگری را خوشامد می گویم و از او استقبال می کنیم. ما خیلی خوشحالیم و آماده ایم یک ماجراجویی طولانی را با الگری آغاز کنیم. وقتی سازمان بندی ها تکمیل شود، کنفرانس خبری جدیدی ترتیب می دهیم و در عین حال می توانم بگویم فدریکو کروبینی برای پست جدیدش مصمم و آماده است.
یوونتوس، بارسلونا و رئال مادرید برای اصلاحات در فوتبال مصمم هستند
برای سال ها، ما سعی کردیم در سیستم مسابقات اروپایی اصلاحاتی انجام دهیم چون حتی پیش از بروز همه گیری کرونا، نشانه های بحران اقتصادی کاملا آشکار بود. سوپرلیگ یک کودتا نبود بلکه یک زنگ خطر برای سیستمی است که به سوی انحلال و ورشکستگی پیش می رود. توافق میان بنیان گذاران سوپرلیگ، با توجه به شناخت قبلی یوفا از این رقابت انجام شد اما یوفا واکنشی توهین آمیز با روش هایی مغرورانه ارائه داد که تعداد تیم های سوپرلیگ به سه تیم رسید. با این نوع رفتارها، اصلاحات فوتبال در این بحران کنونی انجام نمی شود. خوشبختانه می دانم که موضع همه در یوفا مثل موضع رییسش نیست. میل ما برای گفتگو تغییری نخواهد کرد. سایر ورزش ها هم با تغییرات این چنینی روبرو شدند و همه سهامنداران موافقت کردند که مدل کنونی نیاز به تغییر دارد. یوونتوس، بارسلونا و رئال مادرید مصمم هستند تا در رقابت ها، اصلاحاتی موثر ایجاد کنند. ما به مبارزه علیه روش های خصمانه یوفا و باشگاه هایی که در وفادار ماندن به این پروژه جا زدند، ادامه خواهیم داد.
پاراتیچی مثل یک پسر به یوونتوس آمد و مثل یک مرد می رود
  با این حال امروز این جا هستیم تا یازده سال حضور در کنار فابیو پاراتیچی را گرامی بداریم. ما لحظات شاد زیادی را سپری کردیم و قهرمانی های زیادی کسب کردیم. همچنین توانستیم دستاوردهای ورزشی مهمی چون تاسیس تیم زنان یوونتوس و تیم زیر 23 سال یوونتوس را رقم بزنیم. پاراتیچی بازیکنان بزرگ و مهمی چون توز، دیبالا و رونالدو را به تیم آورد اما تنها حسرت من، رابین فن پرسی است. پاراتیچی می تواند ساعت ها درباره فوتبال حرف بزند، بدون این که از گوش کردن به او خسته شوید. او مثل یک پسر به یوونتوس آمد و مثل یک مرد از این جا می رود. فابیو یک برنده است. یازده سال فوق العاده را با او سپری کردیم. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.