سه شنبه ۵ مرداد ۱۴۰۰

تنها نتیجه قابل قبول برای فرانسه قهرمانی است

ژوزه مورینیو: همیشه باید از آلمان ترسید

ژوزه مورینیو: همیشه باید از آلمان ترسید

ژوزه مورینیو در مصاحبه ای مفصل با هنری وینتر خبرنگار تایمز، در مورد تیم ملی انگلیس، نفرات این تیم در یورو ۲۰۲۰ و رقبای آن ها صحبت کرده است.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از تایمز، مورینیو در این مصاحبه نکات جالبی را بر زبان آورده است که در ادامه گزیده ای از آن را می خوانید:

به نظر شما چه نتیجه ای برای انگلیس خوب خواهد بود؟ آیا آن ها شانس حضور در نیمه نهایی هستند؟
قهرمانی. به نظرم برگزاری نیمه نهایی و فینال در انگلیس مزیت بزرگی برای آن هاست. جو دوستانه ای در جمع آن ها برقرار است. آن ها مشکلی با انتخاب اول یا دوم بودن ندارند. وقتی در تیم ملی هستی حتی اگر وظیفه ات فقط حمل بطری آب باشد، باید این کار را انجام بدهی و راضی باشی. آن ها گروه خوبی تشکیل داده اند. به نظرم آن ها به ما نیاز دارند. وقتی می گویم ما، یعنی خودم، رسانه ها و افکار عمومی. باید آن ها را به حال خودشان بگذاریم. این به حال خودشان باقی گذاشتن یعنی حمایت کردن از آن ها تا روز آخر. وقتی روز آخر رسید و از نتایج راضی نبودید، آنگاه می توانید برخورد همین قدر نرم یا خشنی داشته باشید. البته تا آن موقع من در رم مشغول به کار می شوم و دیگر در این باره نظری نخواهم داشت. باید از آن ها حمایت کنیم. من تیم ملی را، باشگاه همه می دانم. پس بیایید از آن ها حمایت کنیم و ببینیم آیا انگلیس و پرتغال به ومبلی می رسند.
بهترین پست برای میسون مانت کجاست؟
هر جایی. وقتی دو فصل قبل اولین بازی لیگ برتری او را دیدم، استعدادش مشهود بود ولی آن بلوغ و ثبات لازم را نمی شد در عملکردش دید. نمی دانستم چقدر طول می کشد که بازیکن کاملی شود ولی او به زمان زیادی نیاز نداشت. به نظرم باید قدردان فرانک (لمپارد) باشد چون با وجود این که نتایج همیشه به سود آن ها رقم نمی خورد، او اعتمادش را نسبت به این بچه از دست نداد. او شرایط فوق العاده ای برای پیشرفتش فراهم کرد... به عقیده من، مانت بازیکن بسیار باهوشی است. بر اساس آنچه می بینم، او درک بسیار خوبی از فوتبال دارد. او گلزن هم است که برای یک هافبک نکته مهمی محسوب می شود. من خیلی مانت را دوست دارم.
نظرتان را یک به یک در مورد کشورهایی که نام می برم بفرمایید؛ فرانسه؟
فرانسه آنقدر بازیکن خوب دارد که می توان از آن سه تیم بیرون آورد. آن ها قهرمان جهان هستند و باید این جام را کسب کنند؛ اگر این کار را نکنند، یورو برای آن ها موفقیت آمیز نبوده است.
اسپانیا؟
آن ها توپ را پنهان می کنند. آن ها می توانند بدین نحو، بر حریف خود سلطه داشته باشند. این یک نقطه قوت است ولی اگر به اندازه کافی گل نزنید یا یک بازیکن باهوش حریف روی ضد حمله شما را تنبیه کند، روش خوبی نیست. آن ها باید راهی برای بیشتر گل زدن پیدا کنند. 
آلمان؟
من همیشه برای تیم آلمان ارزش قائل هستم؛ حتی این بار که در مرحله مقدماتی افتضاح بودند. یواخیم لوو به دنبال پایانی خوش خواهد بود. این برای برخی مثل توماس مولر، متس هوملس و مانوئل نویر آخرین یورو خواهد بود. به نظرم آلمان تیمی است که همیشه باید از آن ترسید.
هلند؟
کدام بازیکنان را می پسندم؟ تعداد زیادی نیستند. بله، آن ها بازیکنان خوبی دارند ولی فان باستن ها کجا هستند؟ رایکاردها کجا هستند؟ حتی نمی توانم تصور کنم به نیمه نهایی برسند.
پرتغال؟
استحکام دفاعی نقطه قوت آن هاست. روبن دیاز، پپه و روی پاتریسیو مثلث بسیار مستحکمی را تشکیل می دهند. در کنار آن خلاقیت عناصر هجومی را هم داریم. برناردو سیلوا، دیوگو ژوتا و... ما از این وینگرهای خلاق و هافبک های توانمند پشت مهاجمان زیاد داریم. آن ها برای دفاع از تاج و تخت خواهند جنگید ولی در گروه سختی قرار دارند.
بلژیک؟
به صورت انفرادی مهره های بسیار خوبی دارند. از جنبه گروهی، بیشتر با پنج دفاع بازی می کنند که در آن امثال تورگان هازارد، یانیک کاراسکو و توماس مونیه بیشتر وینگر هستند تا مدافع کناری. آن ها مهره های خلاق زیادی دارند. به نظرم برای قهرمانی تلاش خواهند کرد اما سوال اینجاست که آیا این توان را دارند؟ فکر می کنم چنین هدفی در سر دارند. 
ایتالیا؟
آن ها بازیکنان مستعدی دارند و در کنار آن از یک دانش تاکتیکی بسیار خوب برخوردارند. روبرتو مانچینی توانایی هجومی بیشتری را برای آن ها به ارمغان آورده است ولی آن ها از خود بیخود نمی شوند و می دانند که چگونه باید رقابت کرد. به عقیده من آن ها جزو چهار تیم پایانی خواهند بود.  

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.