شنبه ۹ مرداد ۱۴۰۰

علیرضا نیکبخت واحدی: به تیم ملی و بازیکنان خوشبینم

علیرضا نیکبخت واحدی: به تیم ملی و بازیکنان خوشبینم

نیکبخت واحدی بازیکن سابق تیم ملی در خصوص دیدار با بحرین و عراق صحبت کرد.

به گزارش ایران ورزشی، علیرضا نیکبخت واحدی با میزان گفتگویی داشته که آن را می خوانید:

ارزیابی شما از عملکرد تیم ملی مقابل هنگ‌ کنگ چیست؟

هنگ کنگ تیمی نبود که بتواند ایران را دچار مشکل کند و طبیعی بود این بازی خیلی جدی نباشد. گاهی اوقات همین تیم‌های ناشناخته یقه تیم‌های بزرگ را می‌گیرند و مشکل ساز می‌شوند.
نداشتن بازی تدارکاتی در عملکرد ایران مقابل هنگ کنگ تاثیر داشت؟

قطعا بازی تدارکاتی نقش خیلی مهمی دارد. زمان کی‌روش بازی‌های زیادی برگزار می‌کردیم، اما پس از کرونا تیم ملی اردو و بازی تدارکاتی چندانی نداشت و بچه‌ها خیلی در کنار هم بازی نکرده‌اند. هر بازیکن از یک تیم و با تفکرات مربی خودش به تیم ملی می‌آید و برای هماهنگی با فضای فوتبال ملی باید بازی برگزار کرد. به هر حال دیداری انجام نشده و باید با آنالیز همین بازی نقاط ضعف را یافته و برطرف کرد. گلی که خوردیم باید بررسی شود و دردفاع تیمی و فردی و پرس از جلو بهتر عمل کنیم.
فوتبال‌دوستان از سردار آزمون و مهدی طارمی توقع بیشتری مقابل هنگ کنگ داشتند.

این دو نفر به قدری در اروپا خوب بوده‌اند که طبیعی است توقعات از آنها بالا باشد. طارمی در لیگ قهرمانان اروپا بازی کرده و به بزرگترین تیم‌ها گل زده است، اما به نظرم اکنون تیم ملی بیشتر به آرامش نیاز دارد.
تیم ملی کنونی با نسل طلایی شما مقایسه می‌شود.

هر دوره برای تیم ملی بهترین بازیکنان انتخاب می‌شوند و هر نسل نقاط قوت و ضعفی دارد. زمان ما بازیکنان فوق العاده‌ای در تیم ملی توپ می‌زدند و اکنون هم ستاره‌های زیادی داریم. این مقایسه‌ها خیلی ملاک نیست و فقط موفقیت تیم ملی مهم است.
در این سالها بازیکن کناری که مانند شما و حسین کعبی تداوم زیادی در تیم ملی داشته باشد نداشته‌ایم و در اولین دیدار هم از وحید امیری در پست دفاع چپ استفاده شد.

امیری فعلا در این پست جواب داده و نمی‌شود ایرادی گرفت. البته حاج‌ صفی و محمدی را هم در این پست داریم. محمد نادری هم می‌توانست در تیم ملی باشد. او بازیکن خوبی است و می‌توان رویش حساب کرد.
مهدی قایدی در تیم ملی می‌تواند بدرخشد؟

مهدی بازیکنی فوق العاده است و در دورانی ستاره شده که مهاجمان بزرگی در ترکیب داریم. او رقیبان باکیفیتی دارد و این می‌تواند باعث پیشرفتش شود. قایدی نباید از رقابت بترسد و اگر به او بازی نرسید احساسی نشود و دست از تلاش برندارد.
قائدی پیشنهاداتی از اروپا دارد، فکر می کنید الان زمان مناسبی برای لژیونر شدن او است؟

قائدی ستاره استقلال است و می‌تواند در راه قهرمانی آسیا و کسب ستاره سوم به استقلال کمک کند. استقلال ترکیب خیلی خوبی دارد و قهرمانی آسیا دور از دسترس نیست. امیدوارم این اتفاق بیفتد و مهدی با خاطره خوش تیم را ترک کند. او می‌تواند خیلی پیشرفت کند و در فوتبال اعجوبه شود. او هر چه زودتر به اروپا برود بهتر است.
مقابل بحرین و عراق چه عملکردی خواهیم داشت؟

ما قطب فوتبال آسیا هستیم و بحرین و عراق از نظر فوتبالی به گرد پای ما هم نمی‌رسند پس سعی می‌کنند با حاشیه‌ها به پیروزی برسند. ما بازیکنان بسیار خوبی داریم که در باشگاه‌های بزرگی بازی می‌کنند و پتانسیل بردن رقیبان و صعود به مرحله بعد را دارند. دور رفت عملکرد بدی داشتیم و حالا باید تمام بازی‌ها را ببریم و نگاهمان به سایر نتیجه‌ها باشد که این برای فوتبال ما خوب نیست.
بحرین از نظر فنی حرفی مقابل ما ندارد، اما روی مسائل حاشیه‌ای حساب ویژه باز کرده است.

مشکلات بحرین با ما همیشه وجود داشته، اما من به این تیم و بازیکنان خوشبینم. امیدوارم با آرامش و ارائه یک فوتبال روان و زیبا درس خوبی به بحرین بدهیم.
تقابل با بحرین در انتخابی جام جهانی ۲۰۰۲ همیشه خاطرات تلخی برایمان دارد.

بله آن اتفاقات واقعا تلخ و اعصاب خُردکن هستند. آن سال تیم به حاشیه رفت و بازیکنان دچار اختلاف و دودستگی شدند. اتفاقات زیادی دست به دست هم دادند تا آن نتیجه رقم بخورد.
در فضای مجازی چند روزی است دچار چالش شده اید.‌

می‌خواهم از یک سری افراد بی فرهنگ که ادعای فوتبالی بودن و هواداری دارند گله کنم. فضای مجازی تبدیل شده به جولانگاه لات‌های کوچه خلوت که هر حرفی دل شان می‌خواهند می‌زنند. حتی وزیر هم کری می‌خواند پس این کار جرم نیست و نباید مدام عکس العمل نشان دهید و بی احترامی کنید. رزومه من مشخص است، سالها برای کشورم بازی کرده‌ام و گل‌های مهمی در تیم ملی به ثمر رسانده‌ام و تلاش کرده‌ام مردمم را خوشحال کنم. در فوتبال باشگاهی هم هیچوقت کم کاری نکرده‌ام و همیشه سعی کرده‌ام نان حلال سر سفره ببرم. افرادی که هیچ سابقه و افتخاری ندارند ادعای زیادی دارند و در این مدت از خیلی‌ها منزجر شده‌ام. به آنها می‌گویم ادب داشته باشند و مدام فحاشی نکنند.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.