دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰

باخت ما در منامه ربطی به غذا نداشت

سامره: بحرینی‌ها روی مخ می‌روند

سامره: بحرینی‌ها روی مخ می‌روند
جعفر برزگر
جعفر برزگر خبرنگار

باز هم بحرین باز هم منامه باز هم مقدماتی جام جهانی اما این‌بار با شرایطی کاملاً متفاوت. با اینکه یک بار در زمان کی‌روش و در اوج آمادگی ملی پوشان توانستیم 6 گل به بحرین بزنیم و برای چندمین مرتبه انتقام شکست 3-1 در زمان بلاژویچ را از آنها بگیریم اما همیشه بازی در زمین آنها نگرانی‌هایی را بابت شیطنت‌های احتمالی‌شان برای ما به وجود می‌آورد.

به گزارش ایران ورزشی؛باز هم بحرین باز هم منامه باز هم مقدماتی جام جهانی اما این‌بار با شرایطی کاملاً متفاوت. با اینکه یک بار در زمان کی‌روش و در اوج آمادگی ملی پوشان توانستیم 6 گل به بحرین بزنیم و برای چندمین مرتبه انتقام شکست 3-1 در زمان بلاژویچ را از آنها بگیریم اما همیشه بازی در زمین آنها نگرانی‌هایی را بابت شیطنت‌های احتمالی‌شان برای ما به وجود می‌آورد. علی سامره مربی تیم پدیده یکی از بازیکنانی بود که توسط میروسلاو بلاژویچ و دستیارش برانکو ایوانکوویچ به تیم ملی دعوت شد و در بازی برابر بحرین در شب تلخ منامه هم به میدان رفت. در آن زمان علی سامره پس از درخشش در استقلال به عنوان اولین بازیکن ایرانی به لیگ کالچو ایتالیا رفت تا در تیم پروجا بازی کند. او بر این باور است که باید با تمرکز بسیار بالا به مصاف میزبان برویم. تیمی که امروز خودش هم مدعی صعود از گروه بوده و برخلاف گذشته برای تیم دیگری بازی نمی‌کند.

در بازی اول هنگ‌کنگ را شکست دادیم اما به اعتقاد بسیاری از اهالی فوتبال بازی دلچسبی را از تیم ملی کشورمان بخصوص در نیمه اول ندیدیم.
ببینید تیم ملی ما به دلیل نتایج ضعیفی که در زمان ویلموتس به دست آورد در شرایط بسیار سخت و حساسی قرار دارد. بخصوص که بعد از یک مدت طولانی و بدون بازی‌های تدارکاتی مناسب وارد بازی‌های حساس مرحله مقدماتی شدیم. به قول فوتبالی‌ها خواب بودن بچه‌ها بعد از این همه مدت کاملاً طبیعی بود ضمن اینکه استرس نتیجه نگرفتن شاید تمرکز صد در صد را از بچه‌ها گرفته بود.
البته نیمه دوم تا حدود زیادی بهتر بازی کردند؟
بله، چون به همان دلایلی که گفتم بچه‌ها اول با این مسأله مبارزه کردند و هر چه از زمان بازی گذشت شرایط بهتری را به دست آوردند. اما خدا را شکر نتیجه خوب بود و خیلی امیدوارم که در بازی‌های بعدی نتایج بهتری را کسب کنیم. به هرحال سرمربی تیم ملی هم زمان کمی با تیم بوده و به دلیل شرایط کرونایی نتوانسته اردوهای مناسب و خوبی را برای شناخت بیشتر از بازیکنانش تدارک ببیند. همه اینها کافی است تا بچه‌های تیم ملی نتوانند بازی همیشگی‌شان را ارائه دهند.
امروز بازی بسیار مهمی مقابل بحرین داریم. تیمی که از بازی با آنها در کشورشان خاطره زیاد خوبی نداریم.
در اینکه بحرین هم مثل عراق و عربستان و خیلی تیم‌های حوزه خلیج فارس انگیزه بسیار زیادی از بازی مقابل ما دارند شکی نیست اما بچه‌های ما باید به هوش باشند، کادرفنی و حتی مدیران فوتبال ما باید باهوش باشند که وارد بازی شیطنت آمیز آنها نشوند. طبیعی است که آنها شیطنت می‌کنند و به قول معروف تو مخ می‌روند. اصلاً نباید زود از کوره در برویم و فقط با فوتبال‌مان یقه‌شان را در زمین بگیریم.
البته خاطره خوبی هم از آنها نداریم. شما در آن بازی 3-1 که باختیم و داستان کشک بادمجان حضور داشتید.
آن بازی کذایی ربطی به غذا نداشت. ما با یک تساوی هم به جام جهانی می‌رفتیم اما شاید چون بحرین را از تیم‌های ضعیف آسیا بود دست کم گرفتیم و تمرکز صددرصد نداشتیم و به نوعی خودمان را از پیش برنده و در جام جهانی می‌دیدیم. وقتی شما حریف را دست کم می‌گیری و برای بازی تمرکز نمی‌کنی روی شام و ناهار هم شاید خیلی تمرکز نکنید. ما هم متأسفانه باختیم و هم خودمان ضربه خوردیم هم فوتبال کشور.
شخصاً خیلی امیدوار به پیروزی تیم ملی در این بازی هستید؟
بله خیلی امیدوارم امروز بچه‌های تیم ملی که نفر به نفر خیلی از آنها بهتر هستند بحرین را در خانه‌اش شکست دهند. ما مربی بدی هم نداریم که می‌تواند در طولانی مدت به تیم ملی کمک کند. بدون شک بعد از صعود از این مرحله با آمادگی بهتر و بازی‌های تدارکاتی بیشتر به مصاف حریفان‌مان در شرق آسیا برویم. همه چیز به ساق پای بچه‌ها بستگی دارد و به هرحال انتظار داریم خیلی بیشتر از بازی قبلی انرژی و تمرکز بگذارند تا 9 امتیاز باقی مانده از سه بازی پیش رو را هم به دست آوریم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.