شنبه ۱۶ مهر ۱۴۰۱

هیچ اصراری به ماندن در پارس جنوبی جم ندارم

نصرتی: کیفیت تیم ملی مقابل بحرین بهتر می‌شود

نصرتی: کیفیت تیم ملی مقابل بحرین بهتر می‌شود
جعفر برزگر
جعفر برزگر خبرنگار

محمد نصرتی زننده تک‌گل پیروزی‌بخش ایران به بحرین در سال 1384 است که باعث صعود تیم ملی به جام‌جهانی 2006 شد. او هیچ‌وقت آن روز و گلی که زده را فراموش نخواهد کرد. حالا محمد نصرتی در آستانه تکرار این بازی حساس از سمت سرمربیگری‌اش در پارس جم هم برکنار شده است. او از شرایط اداره تیمش بشدت گلایه دارد.

به گزارش ایران ورزشی؛محمد نصرتی زننده تک‌گل پیروزی‌بخش ایران به بحرین در سال 1384 است که باعث صعود تیم ملی به جام‌جهانی 2006 شد. او هیچ‌وقت آن روز و گلی که زده را فراموش نخواهد کرد. حالا محمد نصرتی در آستانه تکرار این بازی حساس از سمت سرمربیگری‌اش در پارس جم هم برکنار شده است. او از شرایط اداره تیمش بشدت گلایه دارد.

از بازی با هنگ‌کنگ شروع کنیم.
همیشه بعد از یک وقفه طولانی این شکل بازی کردن طبیعی است. از طرفی بچه‌ها به‌دلیل شرایط نامساعد زمین استرس داشتند که این مسأله برای AFC جای خجالت دارد و از خودمان هم خجالت می‌کشیم که چرا اینقدر نفوذ نداریم تا اجازه صدور چنین حکم‌های ظالمانه را ندهیم و میزبانی را از ما می‌گیرند. آدم شرمش می‌گیرد درباره یکسری از مسئولان فوتبال حرف بزند. آنها نه‌تنها نفوذ نداشتند، بلکه بلایی سر فوتبال‌مان آوردند که عوارضش حالاحالاها گریبان فوتبال‌مان را رها نمی‌کند.
بعضی‌ها معتقدند تیم ملی دلچسب بازی نکرد.
من هم معتقدم تیم ملی نتوانست بازی همیشگی‌اش را ارائه دهد که به برخی دلایلش اشاره کردم. من فکر می‌کنم آقای اسکوچیچ همان ترکیب مورد نظرش برای بازی با بحرین را به دست آورده و اگر بخواهیم به‌صورت کلی بگویم از نتیجه بازی راضی هستم و موقعیت آنچنانی ندادیم. گلی هم که زدند اگرچه شانسی نبود اما تلنگر خوبی برای ما شد تا مقابل بحرین و بقیه حریفان با تمرکز بیشتری به میدان برویم.
امروز هم با بحرین بازی داریم. چقدر باید نگران شیطنت‌های آنها باشیم.
بدون شک این تیم از شرایط میزبانی خود به‌واسطه نفوذی که در AFC دارد به نحو احسن استفاده خواهد کرد. اگر بازیکنان با اعتماد به نفس و مسلط بر احساس و رفتار خود باشند، به‌راحتی می‌توانند تیم بحرین را شکست دهند. بعضی از آنها به زبان فارسی مسلط هستند و بعید نیست الفاظ رکیکی را به زبان بیاورند. بچه‌ها اصلاً نباید احساساتی شوند.
البته بازی با بحرین در استادیوم اصلی است که زمینش کیفیت خوبی دارد.
بله، من خلاصه بازی بحرین و کامبوج را دیدم؛ فکر می‌کنم شرایط زمین خوب است و ملی‌پوشان ایران مثل بازی با هنگ‌کنگ از شرایط نامطلوب زمین رنج نخواهند برد. بدون شک بچه‌ها بهتر می‌توانند بازی کنند. بازیکنانی مثل آزمون، جهانبخش، قلی‌زاده و طارمی در بازی مقابل بحرین عملکرد بهتری خواهند داشت. در این بازی به‌دلیل شرایط نامناسب زمین، کیفیت واقعی بازیکنان به نمایش گذاشته نشد.
قبول دارید به‌لحاظ تیمی خیلی از بحرین بهتر هستیم.
صددرصد. مطمئنم کادر فنی آنالیز بازی کامبوج و بحرین را در دستور کار خود قرار داده و بهترین نکات را به بازیکنان گوشزد می‌کند، اما معتقدم اگر برنامه‌ریزی دقیق بر روی ضدحملات و شوت‌های تیم بحرین انجام شود، می‌توانیم مهارشان کنیم و در واقع با یک سازماندهی خوب در خط دفاع و خط حمله به پیروزی مقابل بحرین خواهیم رسید. باید در فاز حمله و دفاع عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته باشیم. بحرین رقیبی جدی برای ما محسوب نمی‌شود، اما بچه‌ها باید با تمرکز بالا و دقت فراوان در بازی مقابل بحرین به میدان بروند تا در نهایت این تیم را شکست دهند.
شما در مقدماتی جام جهانی 2006 گل صعود تیم ملی را مقابل بحرین زدید که بسیار خاطره‌انگیز است.
گلی که زدم زحمت تمام بچه‌ها بود که توسط من به ثمر رسید. واقعاً نمی‌توانم بگویم چه حسی داشتم اما خوشحال‌ترین مرد روی کره‌ زمین بودم.
قبل از بازی آخرتان در لیگ، بازیکنان‌تان اعلام کردند این آخرین فرصتی است که به باشگاه می‌دهند.
متأسفانه جدا از مشکلات مالی بر سر پرداخت قراردادها از نظر امکانات، زیرساخت‌ها و حمل‌و‌نقل، پروازها، زمین تمرین و اینکه قول دادند تمرینات در تهران باشد و دو روز قبل از بازی‌ها به جم برویم، لباس بچه‌ها و... خیلی اذیت شدیم. بازیکنانم با شرافت همه این مشکلات را تحمل کردند اما به هر حال آنها هم زندگی دارند و صبرشان یک روز لبریز می‌شود. حتی قبل از بازی با مس کرمان هم نمی‌خواستند حاضر شوند که با خواهش و تمنای من قبول کردند. چون باشگاه قول داده بود قبل از بازی با مس کرمان پرداختی داشته باشد. به هر شکلی بود مقابل مس بازی کردیم تا حرف و حدیثی ایجاد نشود که خدا هم کمک کرد و بازی را بردیم.
اما این اتفاق افتاد و...
بله، برای اینکه بچه‌ها به روح بزرگوار مادر یکی از بازیکنان که به‌تازگی فوت کرده، قسم خوردند اگر باشگاه پرداختی نداشته باشد در تمرین حاضر نمی‌شوند. من هم هرچقدر به باشگاه گفتم جواب‌شان این بود که در مراحل اداری و بروکراسی قرار دارد و از این حرف‌ها که به هر حال بچه‌ها را هرطور شده بود جمع کردیم آستارا. ساعت حدود 5/11 روز بازی پول واریز شد اما بچه‌ها تمرکز نداشتند چون گفته بودند به آستارا می‌رویم اما اگر پول ندهند بازی نمی‌کنیم. ما هم چهار روز تمرین نداشتیم و ساعت بازی به‌دلیل گرما و رطوبت هم خوب نبود. به بچه‌ها گفتم اگر در نیمه اول کار را تمام نکنیم در نیمه دوم به مشکل می‌خوریم که همین اتفاق هم افتاد.
شنیدیم در بازی شما تماشاگر هم حضور داشته است.
بله، حدود هزار نفر آمده بودند و عجیب است که چطوری اجازه دادند این همه تماشاگر بیاید.
سفر شما به جم بی‌سابقه بود.
بله، متأسفانه اتوبوس برای تیم نگرفته بودند و من خودم مجبور شدم ون تهیه کنم تا بازیکنان‌مان را به جم برسانم.
باشگاه نامه قطع همکاری موقت شما را هم صادر کرده است.
بله، این نامه در حالی امضا شده که مدیرعامل باشگاه در آلمان به‌سر می‌برد. من که هیچ اصراری به ماندن ندارم و اگر تا الان چیزی نگفتم به‌خاطر مردم جم و بازیکنان تیم بود اما خیلی جالب است که نامه یک برگ کپی است و روی سربرگ اصلش را ندادند. به هر حال فوتبال ما همین است خودشان برای ما بلیت برگشت گرفتند خودشان هم نامه قطع همکاری زدند.
گفته شده شما بازیکنان را به اعتصاب تحریک کردید.
این حرف‌شان دیگر خیلی خنده‌دار است. من از ابتدا کاملاً مخالف بودم و حتی سه هفته بازیکنان را با چنگ و دندان حفظ کردم که این کار را نکنند اما متأسفانه وعده‌های پوشالی سرپرست تیم کاسه صبر بازیکنان را لبریز کرد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.