شنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۱

همیشه بدون توجه به پیراهنی که تنم است تمام تلاشم را کرده ام

شوچنکو: اهمیت زیادی داشت در یورو بدرخشم

شوچنکو: اهمیت زیادی داشت در یورو بدرخشم

سرمربی تیم ملی به بهانه شروع مسابقات یورو در مورد تجربه حضورش در این تورنمنت به عنوان بازیکن صحبت کرده است.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از گل، در میان تمام شخصیت هایی که در یورو 2020 حضور پیدا می کنند، آندری شوچنکو جایگاه خاصی دارد. او کسی است که در دوران بازی خود در این تورنمنت گلزنی کرده و حالا نیز در کسوت سرمربی تیم ملی اوکراین پا به تورنمنت پیش رو می گذارد تا شاید بتواند تیمش را تبدیل به شگفتی ساز یورو کند. این مهاجم به بهانه شروع مسابقات یورو در مورد تجربه حضورش در این تورنمنت در سال 2012 صحبت کرده است.

شوچنکو در آغاز در مورد گلش در مسابقات یورو 2012 که آخرین تورنمنت معتبر او به عنوان فوتبالیست بود و اوکراینی ها به همراه لهستان میزبان مسابقات بودند، می گوید:

هیجان زیادی بین مردم و اوکراین و همچنین بازیکنان تیم وجود داشت. رویداد بزرگی برای اوکراین و لهستان بود. همه هیجان داشتند. خیلی منتظر چنین تورنمنتی بودیم. به خاطر دارم در اولین بازی مقابل سوئد قرار گرفتیم. استادیوم پر بود و بازی مقابل هوادارانی که همه حامی ما بودند، حس خوبی داشت. به جز این توانستم دو گل بزنم که منجر به پیروزی تیم شد. هیچوقت نمی توانستم چیزی بهتر از این را تصور کنم به خصوص که دیگر 35 سال داشتم.
همان طور که در بالا ذکر شد، این تورنمنت برای شوچنکو خیلی خاص بود. او با تایید این موضوع می گوید:

  چون آخرین تورنمنت بزرگ من بود و مقابل مردم خودم بازی می کردم. در سال های قبل مشکلات فیزیکی زیادی داشتم و اهمیت زیادی برایم داشت که در این تورنمنت بدرخشم. می خواستم از نظر ذهنی و فیزیکی برای این مسابقات کاملا آماده باشم و همین اتفاق هم افتاد. خیلی خوب بازی کردم انگار که در سال های اوجم بودم.
شوچنکو در سال های 2006 و 2012 در تیم ملی نمایش های خوبی داشت. او در این باره می گوید:

دفعات فراوانی بود که نزدیک بود به همراه اوکراین به مسابقات مهم صعود کنیم ولی معمولا در پلی آف ناکام می شدیم. فوتبال همین است و باید با این موضوع کنار آمد. فوتبال فقط در مورد پیروزی و لذت نیست. بارها تلاش کردیم و در نهایت با حضور در جام جهانی 2006 مزد تلاشمان را گرفتیم و توانتسیم تا یک چهارم نهایی نیز پیش بیاییم. نتیجه خوبی بود ولی بهتر می شد اگر بیشتر در تورنمنت های مهم بازی می کردیم. پشیمان نیستم هیچوقت هیچ حسرتی نداشتم چرا که کارهای بزرگی در دوران بازیم انجام دادم.
مهاجم سابق میلان می گوید بازگشت به دینامو کیف دقیقا به خاطر آماده شدن برای مسابقات یورو 2012 بوده است. او می گوید:

بله اهمیت زیادی برایم داشت تا دوران بازی ام را در این باشگاه به پایان برسانم و به سختی تمرین می کردم تا بتوانم در مسابقات لیگ اروپا و لیگ قهرمانان بازی کنم. تیم خوبی داشتیم و فوتبال خوبی بازی می کردیم. راه طولانی را در لیگ اروپا آمدیم و در نهایت در نیمه نهایی مقابل براگا حذف شدیم ولی برگشت خوبی به فوتبال باشگاهی کشورم داشتم. لذتی که در تیم ملی حس می کنید خیلی با باشگاه تفاوت دارد. نمی توان این دو را مقایسه کرد. شخصا از بازی در تیم ملی و باشگاهی لذت می بردم و همیشه تلاش می کردم بدون توجه به پیراهن تیمی که بر تن دارم، بهترین عملکردها را داشته باشم. اگر بخواهیم یک خاصیت مهم در هنگام بازی های ملی را نام ببریم باید به حس افتخار آن اشاره کنیم. از نظر من این موضوع تفاوت را رقم می زند.
شوچنکو در پایان در پاسخ به این سوال که آیا می خواسته در بازی با سوئد از آنهایی که می گفتند شوچنکو 35 ساله دیگر تمام شده انتقام بگیرد یا نه نیز گفت:

نه، برای تیم، هواداران و کشورم بازی کردم و نمی خواستم منتقدان را ساکت کنم. این حرف ها آزارم نمی داد. برای خودم و تیم ملی بازی کردم نه به خاطر جلب توجه سایرین.  

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.