چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱

سامی خدیرا: مورینیو بهترین اتفاق عمر من است؛ رونالدو قدرتمندترین بازیکنی است که کنار او بازی کرده ام

سامی خدیرا: مورینیو بهترین اتفاق عمر من است؛ رونالدو قدرتمندترین بازیکنی است که کنار او بازی کرده ام

سامی خدیرا بازگشت آنچلوتی به رئال مادرید را اتفاق خوبی برای این تیم می داند.

به گزارش ایران ورزشی، سامی خدیرا در مورد خداحافظی اش از فوتبال گفت:

این تصمیم زمان برد. این تصمیمی نیست که یک شبه گرفته باشم. من چیزی که بیش از همه دوست دارم را رها کردم و باید کم کم این موضوع را بپذیرم. بدن من دیگر برای ادامه دادن به بازی در بالاترین سطح آماده نبود و زمان خداحافظی ام فرا رسیده بود. اگر نمی توانم تمام توانم را به کار بگیرم، پس بهتر است که کنار بکشم. این چیزی است که من مدت زیادی است که به همراه خانواده ام به آن فکر می کنم. در حال حاضر، من احساسات عجیب و غریبی دارم. از یک طرف قطعاً ناراحتم چون دیگر نمی توانم بازی کنم اما از طرف دیگر، به دستاوردهایی که داشته ام نگاه می کنم و به شدت احساس شادی و غرور می کنم.
من دوران حرفه ای فوق العاده ای داشتم. من برای تیم شهر زادگاهم بازی کردم و قهرمان بوندسلیگا شدم. سپس رئال مادرید آمد و زندگی مرا تغییر داد. خداحافظی و جدایی از رئال مادرید سخت بود اما وقتی یوونتوس با من تماس گرفت، حس کردم که این گزینه درستی برای رشد من است. من در یوونتوس خیلی خوشحال بودم، جام هایی بردم و ما یک خانواده بودیم. تصمیم فوق العاده ای بود.
خدیرا به لطف ژوزه مورینیو که شخصاً پس از جام جهانی 2010 با او تماس گرفت، به رئال مادرید رفت. او در مورد ژوزه مورینیو و این اتفاق گفت:

در ابتدا فکر کردم که یک شوخی است. آن مکالمه مسیر حرفه ای مرا تغییر داد. مورینیو بهترین چیزی است که تا به حال برای من اتفاق افتاده است. آنچلوتی؟ او کاملاً با مورینیو فرق داشت. او کمکم کرد که تکامل پیدا کنم و متفاوت بازی کنم. او اعتماد به نفس زیادی به من داد. آنچلوتی به من گفت که بیشتر به دنبال بازی در نیمه زمین حریف باشم و این که می توانم گل های بیشتری بزنم و من این کار را کردم. بازگشت او به رئال مادرید، خبر خوبی است. ما با او فوتبال فوق العاده ای بازی کردیم. من مطمئنم که او عملکردی عالی خواهد داشت و به نظرم این ایده فوق العاده ای برای رئال مادرید است.
کریستیانو رونالدو قدرتمندترین بازیکنی است که تا به حال در کنار او بازی کرده ام. یک گلزن خارق العاده. آمار و ارقام گویای همه چیز هستند. اما من همچنین در کنار دروازه بان های خارق العاده ای چون بوفون و کاسیاس بازی کردم که افسانه های فوتبال هستند. بوفون همچنین یکی از بهترین اشخاصی است که در دنیای فوتبال دیده ام. او خارق العاده است. ژابی آلونسو کسی است که در رئال مادرید بیش از همه از او درس گرفتم. مسیر حرفه ای او باورنکردنی بوده است. اوزیل؟ چه بازیکنی! به سه سال حضور او در رئال مادرید توجه کنید و ببینید که چه کارهایی انجام داده و چگونه فوتبال بازی کرده است. کاری که مسوت در مادرید انجام داد، فوق العاده بود و جزو بهترین عملکردهایی است که تا به حال دیده ام.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.