شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰

مورینیو: 25 و نیم قهرمانی دارم!

مورینیو: 25 و نیم قهرمانی دارم!

ژوزه مورینیو معتقد است در دوران مربیگری خود 25 و نیم جام قهرمانی به دست آورده است.

به گزارش ایران ورزشی و  به نقل از گل، ژوزه مورینیو از شروع فصل جاری مسابقات باشگاهی به عنوان مربی جدید رم روی نیمکت این تیم ایتالیایی نشست و تا به حال توانسته در دوران مربیگری خود به طور رسمی 25 قهرمانی به دست بیاورد. با این وجود خود این مربی معتقد است تعداد قهرمانی های او 25 و نیم است و نیم قهرمانی نیز متعلق به رساندن تاتنهام به فینال مسابقات کارابائو کاپ است.

مورینیو اگر چه توانست تاتنهام را به فینال کارابائو کاپ برساند اما 6 روز قبل از برگزاری دیدار فینال از هدایت این تیم اخراج شد و تاتنهام بدون مربی پرتغالی در دیدار پایانی مقابل منچسترسیتی شکست خورد تا دستش به جام نرسد. او در این باره گفت:

اگر از من بپرسند در دوران مربیگری چند قهرمانی به دست آورده ای؟ می گویم 25 و نیم. آن نیم مربوط به فینالی است که شانس حضور در آن را با تاتنهام پیدا نکردم. از کسانی که در فینال های زیادی بازی کرده اند بپرسید، همه تصدیق می کنند که بازی در فینال مانند یک رویا است و فرقی نمی کند اولین فینالتان باشد یا بیستمین یا پنجاهمین. فینال همیشه رویایی است. فینال در ومبلی فراتر از رویا است. یک بار در ومبلی جدید بازی کردم و هر بار به آنجا می روم فراتر از یک رویا است. شانس فتح یک جام با باشگاهی که قهرمانی زیادی ندارد نیز یک رویای دو برابر محسوب می شود. از آن دست مربیانی هستم که وقتی یک باشگاه برایم تمام می شود، از آن گذر می کنم و فقط آرزوی اتفاقات خوب برای حاضرین آن باشگاه دارم اما می توانم بگویم که بیست و پنجم و نیم قهرمانی دارم زیرا بازی نکردن در فینالی که حس بازی در آن را خودم به دست آورده بودم، در کارنامه ام می ماند.
مربی فعلی رم، جایگزین پوچتینو در تاتنهام شد اما تنها 17 ماه در این باشگاه حضور داشت و بدون کسب هیچ جامی تیم لندنی را ترک کرد.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.