پنج شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹

چرا مدیر محبوب هواداران قادر به بازگشت به پرسپولیس نیست؟

جزئیات تازه از پرونده گرشاسبی در دادگاه کارکنان دولت

جزئیات تازه از پرونده گرشاسبی در دادگاه کارکنان دولت

داغ مثل هشتگ «گرشاسبی را برگردانید»
 
محمد قراگزلو/ بلافاصله بعد از استعفای مهدی رسول پناه از سمت خود هشتگ «گرشاسبی را برگردانید» در فضای مجازی داغ شد و حتی برخی پیشکسوتان پرسپولیس همراه با هواداران این تیم خواستار حضور مدیرعامل سابق باشگاه در سمت خود شدند. گرشاسبی که فصل گذشته سرپرست باشگاه پیکان بود و چندی قبل جای خود را به اکبر محمدی داد از اواسط آبان 97 تا پایان آذر سال 98 در رأس باشگاه پرسپولیس بود و سرانجام به خاطر قانون منع بکارگیری از مدیران بازنشسته در مناصب دولتی از سمت خود کنار رفت.
هواداران میلیونی پرسپولیس به دلیل مقارن شدن برخی اتفاقات مثبت در دوران 13 ماهه مدیریت گرشاسبی از جمله حضور در فینال آسیا، جذب مهدی ترابی، بردن پرونده سوپرجام در دادگاه عالی ورزش، حفظ برانکو و قهرمانی لیگ از این مدیر اندیمشکی به عنوان یک مدیر موفق یاد می‌کنند و حالا در کمپینی گسترده خواستار بازگرداندن او به پست مدیریت باشگاه پرسپولیس شده‌اند اما عملاً امکان چنین چیزی وجود ندارد.
اولا که قانون منع بکارگیری بازنشسته‌ها در مناصب دولتی تغییری نکرده و گرشاسبی هم همچنان بازنشسته است. دوم اینکه گرشاسبی در دادگاه کارکنان دولت پرونده دارد و هنوز تکلیف اتهاماتی که از دوره سیزده ماهه مدیریتش در پرسپولیس به او وارد شده روشن نشده است.
 
موارد اتهامی در پرونده مدیر محبوب هواداران
شاید برای هواداران و دوستداران پرسپولیس عجیب وغیر قابل باور باشد اما گرشاسبی هم درست مثل علی‌اکبر طاهری پرونده سنگینی در دادگاه کارکنان دولت دارد (هرچند پرونده گرشاسبی به ضخامت پرونده طاهری نیست). این دو مدیر به خاطر آنچه برانکو رقم زد جزو مدیران موفق پرسپولیس در دهه گذشته از نگاه برخی هواداران قرار دارند اما همانطور که پرونده تخلفات ایرج عرب و محمدحسن انصاری‌فرد بعد از تحقیقات سازمان بازرسی مفتوح شده، پرونده این دو مدیرعامل سابق هم با موارد اتهامی متعدد در حال بررسی است.
در این باره از منبعی موثق جزئیاتی تازه درباره موارد اتهامی حمیدرضا گرشاسبی در دادگاه کارکنان دولت به دست‌مان رسیده که برای اولین بار در رسانه منتشر می‌شود و هنوز مفتوح است.
برخی موارد اتهامی گرشاسبی در دادگاه کارکنان دولت بدین شرح است:
1) پرداخت پاداش غیرمتعارف به بازیکنان و کادر فنی
2) تضییع حقوق باشگاه بابت مراسم فینال لیگ قهرمانان آسیا 2018
3) پرداخت پاداش غیرمتعارف به پندار خمارلو مدیر روابط عمومی و مدیر رسانه‌ای وقت باشگاه
4) اجازه نامتعارف به علیرضا بیرانوند که باعث شده چیزی حدود یک میلیارد تومان با اجازه مدیریت باشگاه به این بازیکن پرداخت شود
5) افزایش قیمت تمام شده بازیکنان
6) تصرف غیرمجاز بالغ بر 6 میلیارد تومان در منابع مالی باشگاه به علت عدم رعایت قانون محاسبات
7) عدم شناسایی و ثبت بعضی از مبالغ دلاری که از لیگ قهرمانان آسیا 2018 در دفاتر مالی باشگاه ثبت شده است.
همچنین یکی از موارد اتهامی که فوق‌العاده مهم است به مسأله محاسبات درآمدها و هزینه‌های باشگاه مربوط می‌شود. طبق اعلام منبع موثق ما بعد از محاسبات سازمان بازرسی مشخص می‌شود مبلغ دلاری قابل توجهی در باشگاه پرسپولیس اضافه آمده و زمانی که از گرشاسبی در این مورد سؤال می‌شود وی اعلام می‌کند مبلغ را از شخصی گرفته اما به خاطر ندارد چه کسی بوده است.
البته اینها همه موارد اتهامی گرشاسبی نیست اما او هم مثل طاهری کم گاف ندارد. جدا از بالا بردن مبلغ قرارداد برانکو به شکلی غیرمتعارف که حالا باشگاه را با دردسرهای عمده مواجه کرده مثلاً در یک نمونه او مبلغی را به وحید هاشمیان بابت طلبش از باشگاه پرسپولیس پرداخت کرد در حالی که هاشمیان قبلاً این مبلغ را به باشگاه پرسپولیس بخشیده بود و اعلام کرده بود به ازای این طلب برای حضور در کلاس‌های مربیگری اقدام شود. در واقع گرشاسبی می‌توانست این رقم قابل توجه را به هاشیمان ندهد اما چنین نشد و هاشمیان هم از این مدیر تشکر کرد.
 
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.