شنبه ۵ فروردین ۱۴۰۲

ستاره های پنهان؛ بازیکنانی که می توانستند یورو 2020 را جذاب تر کنند

ستاره های پنهان؛ بازیکنانی که می توانستند یورو 2020 را جذاب تر کنند

از عدم راهیابی گرفته تا مصدومیت، ما در یورو ۲۰۲۰ نام های بزرگی را کم خواهیم داشت. به فاصله دو روز تا آغاز جام ملت های اروپا، فوتبال دوستان برای دنبال کردن این تورنمنت هیجان زده به نظر می رسند؛ اما نه همه آن ها!

به گزارش ایران ورزشی، در این مطلب قصد داریم به مرور نام هایی بپردازیم که در یورو در ۲۰۲۰ غیبت شان را حس خواهیم کرد. از خط دروازه شروع می کنیم؛ جایی که یان اوبلاک به عنوان یکی از بهترین دروازه بان های حال حاضر جهان به دلیل عدم راهیابی اسلوونی به این مسابقات، باید تنها تماشاگر یورو باشد. در کنار او مارک آندره تراشتگن را خواهیم داشت که نام او به دلیل مصدومیت، در لیست آلمان به چشم نمی خورد.

جدای از خط خوردن حیرت انگیز سرخیو راموس از لیست نهایی اسپانیا، فرانسه پر مهره هم تصمیم گرفته است بدون تئو هرناندز و فرلاند مندی در این مسابقات حضور یابد. دو مدافع لیورپول یعنی ترنت الکساندر آرنولد و ویرجیل فن دایک هم با بدشانسی و به دلیل مصدومیت، نمی توانند در این تورنمنت حضور داشته باشند. دیگر مدافع نامدار غایب در یورو، دنی کارواخال از رئال مادرید است.

در خط میانی دیدیه دشان آنقدر گزینه های جذابی داشت که بخواهد ادواردو کاماوینگا را نادیده بگیرد. در حالی که سرگی میلینکوویچ ساویچ به دلیل صعود نکردن صربستان به این مسابقات جایی در یورو نخواهد داشت، مجارستان یکی از کلیدی ترین بازیکنانش یعنی دومنیک ژوبوژلای را به دلیل مصدومیت از دست داده است. نیکولو زانیولو هم با یک بدشانسی دیگر، در یورو ۲۰۲۰ هم به دلیل آسیب دیدگی غایب خواهد بود. دونی فن ده بیک (مصدومیت)، مارکو رویس (کناره گیری با هدف استراحت کردن) و یوسیپ ایلیچیچ (عدم صعود) از دیگر غایبان بزرگ یورو در خط میانی هستند.

اما در خط حمله هم غایبان بزرگی خواهیم داشت؛ زلاتان ابراهیموویچ با وجود بازگشت به تیم ملی سوئد، به دلیل مصدومیت قادر به بازی کردن در یورو ۲۰۲۰ نخواهد بود. غیبت آرکادیوش میلیک و کریستف پیونتک هم قطعا از توان هجومی لهستان خواهد کاست. حتی آنتونی مارسیال هم کسی بود که شاید ماه ها قبل انتظار می رفت در این مسابقات حاضر باشد ولی مصدومیت آخر فصل، باعث دور ماندن او از لیست فرانسه شد. همچنین ارلینگ هالند به عنوان یکی از آینده دارترین فوتبالیست های حال حاضر، به دلیل غیبت نروژ در این مسابقات، نمی تواند در این میدان بزرگ حضور داشته باشد. صحبت از جوانان آینده دار شد؛ شاید آنسو فاتی و میسون گرینوود هم می توانستند برای اسپانیا و انگلیس مفید واقع شوند ولی به ترتیب به دلیل مصدومیت و تصمیم سرمربی، از حضور در این مسابقات محروم هستند. 

---
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.