پنج شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹

با پرداخت تمام هزینه‌های پرسپولیس

دو شرکت داخلی با مدیریت دادکان و پروین پای کار می‌آیند

دو شرکت داخلی با مدیریت دادکان و پروین پای کار می‌آیند

دادکان مدیرعامل پیشنهادی شرکت پیشکسوتان

محمد قراگزلو / برخی می‌گویند هر شخصی که در حال حاضر مدیرعامل باشگاه پرسپولیس شود دست به خودکشی زده اما از شنیده‌ها و دیده‌ها اینطور به نظر می‌رسد که جنگ وحشتناکی در فضای مجازی و رسانه‌ها شروع شده تا هر گروه و طیفی مدیرعامل محبوب خود را روی صندلی مدیریت پرسپولیس بنشاند.
در این خصوص جدا از مطرح شدن نام برخی گزینه‌های سابق در فضای مجازی و علاقه عمده آنها به بازگشت به تیترهای درشت و جلد روزنامه‌ها، شرکت پیشکسوتان کهن هم به وزارت ورزش پیشنهاد داده تا هیأت مدیره‌ای شامل بر محمد دادکان و یک فرد از طرف او، دو نفر از طرف وزارت ورزش وعلی پروین به عنوان مرضی الطرفین که هم دادکان قبولش دارد هم وزارتخانه، در هیأت مدیره حضور داشته باشند. در عین حال این شرکت خواسته تا با حضور دو فرد از وزارت ورزش این نهاد حکم نظارتی خود را حفظ کند اما گزینه مدیرعاملی آنها برای باشگاه محمد دادکان است.
در نگاه اول اینطور به نظر می‌رسد که وزن ورزشی این هیأت مدیره با حضور دادکان و پروین بالا خواهد رفت اما با توجه به مشکلات اقتصادی باشگاه و پرونده‌های بازی که حل و فصل آنها غیر از مدیریت حقوقی نیاز به بودجه‌ای کلان دارد، پس جای افراد اقتصادی که قادر به جذب درآمد و منابع مالی برای باشگاه هستند کجاست؟
شرکت پیشکسوتان کهن مدعی است افرادی مثل علی پروین و محمد دادکان جدا از وجهه ورزشی و مدیریتی‌شان در واقع می‌توانند حکم اعضای اقتصادی را هم در هیأت مدیره باشگاه ایفا کنند و با توجه به اعتبار برندشان در فوتبال ایران مسیری برای ورود منابع مالی سرشار به باشگاه باشند.
این شرکت مدعی است به محض مطرح شدن نام علی پروین و محمد دادکان برای حضور در هیأت مدیره باشگاه، دو کارخانه معتبر و برند داخلی موفق اعلام کرده‌اند کل هزینه‌های باشگاه را پرداخت خواهند کرد.
آنها معتقدند با توجه به وجهه سلامت محمد دادکان در مدیریت و اینکه علی پروین همواره برند جذابی برای بسیاری از سرمایه‌گذاران بوده، باشگاه می‌تواند از بحران فعلی عبور کرده و بر مشکلات اقتصادی عدیده خود فائق آید.
این شرکت اعلام کرده به دنبال لابی بازی و ایجاد ارتباط غیرسالم برای حضور افراد معتمدش در رأس باشگاه نیست و به گزینه‌های فضای مجازی هم رویکردی ندارد چرا که دنبال یک راه درست برای به سامان کردن اوضاع باشگاه می‌گردد.
شرکت پیشکسوتان اعلام کرده طی چهار سالی که از حضور علی پروین در سیستم مدیریتی این شرکت می‌گذرد حتی یک گاف و یک مورد ناصواب در عملکرد این شرکت وجود نداشته است بنابر این او همچنان یک گزینه مناسب برای سامان بخشیدن به شرایط باشگاه محبوب خویش است.
در عین حال این سؤال نزد هواداران پرسپولیس وجود دارد که علی پروین در ادوار قبلی که هم مدیرباشگاه بوده هم درهیأت مدیره حضور داشته چه عملکرد مثبتی داشته و چه گلی بر سر پرسپولیس زده که حالا قصد دارد دوباره در رأس کار باشد؟
شرکست پیشکسوتان اما محمد دادکان را به عنوان گزینه مدیرعاملی مد نظر دارد. ایشان معتقدند پروین با توجه به اقداماتی که می‌تواند انجام دهد به نوعی مکمل دادکان خواهد بود و سابقه مدیریت پروین در شرکت پیشکسوتان نشان داده او در کنار یک مدیر دیگر می‌تواند با بهره بردن از پتانسیل و توانمندی‌های خود اثرگذار باشد.
در عین حال نکته اساسی اینجاست که وزارت ورزش از مدت‌ها قبل مخالف حضور محمد دادکان در مناصب مدیریتی فوتبال بوده و همین حالا نیز این مسأله احساس می‌شود اما شرکت پیشکسوتان مدعی است آنها قصد دارند کار درست را پیشنهاد بدهند و طبق اصول پیش بروند و اینکه وزارت ورزش از پیشنهادشان استقبال نکرد بحث دیگری است.
کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.