سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

تلاش معاون باشگاه پرسپولیس برای مدیرعاملی یک گزینه دور

تلاش معاون باشگاه پرسپولیس برای مدیرعاملی یک گزینه دور

محمد قراگزلو /مهدی رسول پناه با اظهارات نسنجیده و اینکه نفهمید هر حرف و سخنی محل مناسب خودش را می‌طلبد دست به خودکشی بزرگی زد. او با اینکه بلافاصله بعد از انتشار ویدئوی جنجالی‌اش بیانیه داد و عذرخواهی کرد اما در پی فشار همه جانبه افکار عمومی برای استعفا و احتمالاً خواسته وزارت ورزش از او که دیگر صلاح نیست با این افتضاح به کارش ادامه دهد، از سمت خود کنار رفت.
رسول پناه سه روز قبل استعفا داد تا دوباره باشگاه شرایط برزخی را تجربه کند، هر چند او در تمام هشت ماه گذشته نیز سرپرست مدیرعاملی بود و باشگاه پرسپولیس با این همه سر و صدا مدیرعامل نداشت و با سرپرست اداره می‌شد. حالا پرسپولیس فارغ از تمام بحران‌های اقتصادی دوباره در آستانه یک تحول دیگر قرار گرفته چرا که باید هیأت‌مدیره و مدیرعامل تازه توسط وزارت ورزش منصوب شده و به این اوضاع اسفناک سر و سامانی بدهند.
پرسپولیس در دهه اخیر 12 مدیر و سرپرست در رأس کار داشته اما هر کدام از این افراد با وجود اقداماتی که داشته‌اند گاف‌ها و اشتباهات مکرری مرتکب شده‌اند تا اوضاع پرطرفدارترین و پرافتخارترین تیم ایران همواره بحرانی باشد که این تنها از جنبه اقتصادی قابل بحث نیست و به مسائل و جزئیات دیگری نیز برمی‌گردد. همچنین مسأله فساد در مدیریت باشگاه پرسپولیس آنقدر پررنگ است که گفته می‌شود در حال حاضر و قبل از انتصاب مدیران جدید شرایط مافیایی حاکم بر باشگاه، ماجرای انتخاب اعضای جدید هیأت مدیره و مدیرعامل را بسیار دشوار و پیچیده کرده است.
برای تصدی مدیریت باشگاه پرسپولیس گزینه‌های مختلفی به گوش می‌رسد؛ از ابراهیم شکوری جوان تا محمدصادق درودگر و حتی یکی از مدیران سابق باشگاه که ظاهراً یک فرد نزدیک به تیم برایش در فضای مجازی سنگ تمام گذاشته تا دوباره او را روی بورس بیاورد.
همچنین شنیده شد رضا درویش مدیرعامل سابق باشگاه سایپا که با علی پروین ارتباط خوبی دارد هم یکی از گزینه‌هاست اما علی پروین هیچ حمایتی از درویش نداشته و اگر قرار بود او را به حساب بیاورد در لیست پیشنهادی به وزارتخانه مطرحش می‌کرد. جالب اینکه یکی از معاونان فعلی باشگاه هم برای حضور درویش در رأس مدیریت باشگاه رایزنی‌ها و تلاش فراوانی می‌کند تا بلکه همچنان سمت خود را حفظ کند.
از سوی دیگر با پیشنهاد فداحسین مالکی عضو سابق هیأت مدیره پرسپولیس و نماینده فعلی مجلس –که هفته قبل مشکلات پرسپولیس را از زبان پروین، استیلی و... در مجلس شنید– قرار است با تشکیل کمیته‌ای از صاحب‌نظران ظرف چند روز آینده نسبت به تعیین مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره از افراد کاربلد و مقبول اقدام لازم به عمل آید. ظاهراً سلطانی‌فر هم از این پیشنهاد استقبال کرده و خواستار برگزاری جلسه‌ای فوری در این خصوص شده است.
در عین حال طبق اعلام خبرگزاری‌ها علی رغبتی فعلاً مهم‌ترین گزینه برای سرپرستی موقت باشگاه پرسپولیس است. رغبتی که سابقه مدیریت پروپیمانی در وزارتخانه فعلی و سازمان تربیت سابق دارد هفته گذشته و بعد از گل به خودی‌های تاریخی رسول پناه از عضویت در هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس استعفا داد اما ظاهراً وزیر ورزش با استعفای او مخالفت کرده است. از این رو در گمانه‌زنی‌ها نام رغبتی به عنوان گزینه دم دستی وزارت برای در دست گرفتن سکان باشگاه پرسپولیس به صورت موقت شنیده می‌شود تا در فرصت مقتضی هیأت مدیره تکمیل و مدیرعامل جدید منصوب شود.البته خود رغبتی شب گذشته در مصاحبه ای این مساله را به کلی تکذیب کرده و گفته نسبت به استعفایش از حضور در هیات مدیره مصر است و اصلا دنبال مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس نیست.

 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.