شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

آنتونیو کونته: اگر دنبال پول بودم در تیم سابقم می ماندم؛ اگر پیشنهاد جذابی نرسد با خوشحالی در خانه می مانم

آنتونیو کونته: اگر دنبال پول بودم در تیم سابقم می ماندم؛ اگر پیشنهاد جذابی نرسد با خوشحالی در خانه می مانم

مربی سابق اینتر می گوید اگر به دنبال پول بیشتر بود می توانست در تیم های سابقش بماند.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از گاتزتا دلو اسپرت، آنتونیو کونته مربی ایتالیایی اینتر بعد از قهرمان کردن این تیم در سری آ ایتالیا، به خاطر اختلاف نظر با مدیریت باشگاه ایتالیایی از این تیم جدا شد و در حال حاضر مربیگری تیمی را بر عهده ندارد. این مربی برای زدن دوز دوم واکسن کرونای خود به میلان برگشته بود و در این میان گفتگویی با گاتزتا نیز انجام داده تا در مورد دلایل جدایی خود از اینتر و همچنین شانس های تیم ملی ایتالیا در جام ملت های پیش رو صحبت کند. صحبت های او را در ادامه می خوانید:

در مورد بازگشت به میلان
حس ویژه ای است نمی توانم کتمان کنم. تا چند روز پیش در این شهر در حال جشن گرفتن به خاطر قهرمانی بودیم اما خیلی زود ناراحتی جای آن همه شادی و حس رضایت را گرفت. هواداران محبت زیادی به من نشان می دادند و بسیار قدردان بودند. تشکر آنها به اندازه قهرمانی برایم ارزشمند است. هواداران می دانستند چه کاری انجام دادیم، چقدر تلاش و فداکاری کردیم و کارهای زیادی برای باشگاه، تیم و هواداران انجام دادیم تا به جایی که لیاقتش را داشتند برگردند.
در مورد انتقادات موراتی
ما گروهی متحد با ذهنیت برنده بودیم و چنین چیزی در بازار پیدا نمی شود بلکه باید هر روز تلاش کنید، به کوچکترین مسائل توجه داشته باشید، تسلیم نشوید چرا که مجموع تمام این مسائل است که در نهایت تفاوت را رقم می زند.
در مورد علاقه شدید به پیروزی در مسابقات
مسئولیتی که برعهده من است را می دانم اما فکر می کنم نشان داده ام که می دانم چطور باید برنده شوم. پیروزی در مسابقات به شدت پیچیده است و تکرار پیروزی سخت تر هم هست. همیشه تیمی که به من داده اند را خودم ساخته ام. پروژه هایی را قبول کردم که راه مشخص و جاه طلبی در آن وجود داشت. باید بتوانم در انتهای تونل نوری ببینم و بدانم همه تمام تلاش خود را خواهند کرد و تسلیم نخواهند شد.
در مورد شرایط اقتصادی اینتر
دنبال پول زیاد بودم؟ می توانستم پول بیشتری بگیرم. بازار است که ارقام را تعیین می کند و این رقم ها بر اساس نتایج و کارهایی است که در طول سال ها انجام داده ام. سوا از این مسائل بگذارید بگویم اگر به فکر پول بودم، در گذشته در همان باشگاهی که بودم می ماندم. با باشگاه کنار می آمدم و قراردادم را تمدید می کردم اما به جای آن به پروژه های پیش رویم نگاه کردم و اگر پیشنهاد قانع کننده ای به من نرسد با خوشحالی در خانه می مانم.
در مورد تاتنهام
در کل از چالش خوشم می آید و قبلا نشان داده ام که از چالش ها استقبال می کنم زیرا حتی در باشگاه های بزرگ هم وقتی شروع به کار کردم هیچوقت تیمم مدعی قهرمانی نبود اما اگر پروژه های یک تیم مرا قانع نکند، ترجیح می دهم پیشنهاد باشگاه را قبول نکنم یا به همکاری ام ادامه ندهم.
در مورد جدایی از اینتر
فقط می توانم بگویم که پروژه من هیچوقت تغییر نکرد اما به نظرم دیگر صحبت کردن در مورد اینتر فایده ای ندارد.نمی خواهم جنجال سازی کنم. به ژنگ احترام می گذارم. از او به خاطر انتخاب من به عنوان مربی اینتر متشکرم. تمام بازیکنان و هواداران اینتر را دوست دارم و برای این تیم و اینزاگی آرزوی موفقیت دارم. او مربی خوبی است و امیدوارم نراتزوری با این مربی به موفقیت های زیادی برسد.
در مورد شانس قهرمانی ایتالیا در یورو
وقتی در چنین تورنمنت هایی به میدان می روید، همیشه هیجان زیادی وجود دارد. به لطف نتایج خوبی که ایتالیا به دست آورده هیجان و فشار روی این تیم بسیار بیشتر از تیم من است. روبرتو مانچینی کار خوبی در تیم انجام داده است و این فقط محدود به نتیجه نیست. او توانسته تیم متحد و منسجم درست کند که حاضرند هر کاری بکنند. این کار آسان نیست. بازیکنان خوبی داریم اما باز هم می گویم اگر گروهی موفق عمل کنیم در آن صورت است که استعداد فردی به کاری می آید. ما بازیکنانی نظیر اینسینیه، کیزا، براردی، بارلا، بونوچی، کیلینی و همچنین دوناروما را داریم که یکی از سه دروازه بان برتر دنیا است.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.