شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰

جورجینیو: روزهای بدی در فوتبال داشتم اما به توانایی هایم شک نکردم

جورجینیو: روزهای بدی در فوتبال داشتم اما به توانایی هایم شک نکردم

هافبک چلسی و تیم ملی ایتالیا می گوید اگر چه روزهای سختی را در فوتبال تجربه کرده اما هیچوقت به توانایی هایش شک نداشته است.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از تلگراف، جورجینیو، هافبک باشگاه چلسی و تیم ملی ایتالیا، مسیری دشوار تا تبدیل شدن به بازیکنی برجسته را طی کرده است. از ترک برزیل در سن پایین تا حضور در تیم ملی ایتالیا و بازی در تورنمنتی بزرگ به همراه این تیم. این هافبک امسال هم توانست به همراه چلسی فاتح لیگ قهرمانان شود و حالا این شانس را دارد به همراه ایتالیا قهرمانی دیگری به کارنامه خود اضافه کند. رسیدن جورجینیو به این جایگاه اصلا آسان نبوده است. او می گوید:

وقتی به ایتالیا آمدم، در هلاس ورونا چندان بازی نمی کردم و در نهایت به طور قرضی به سامبونیفاسس در دسته چهارم ایتالیا رفتم. دوران خوبی آنجا داشتم اما وقتی به ورنا برگشتم، این تیم به دسته دو صعود کرده بود و مربی تمایلی به استفاده از من نداشت. مدیر ورزشی باشگاه به مربی اصرار کرد به من فرصت بدهد و اگر بعد از 6 ماه مربی را قانع نکردم باشگاه را ترک کنم. در پیش فصل در تمام پست ها به میدان رفتم و وقتی فصل شروع شد حتی روی نیمکت هم قرار نمی گرفتم. هر بازی سکو نشین بودم. به خودم گفتم مربی با من شوخی می کند و روزی مربی تصمیم گرفت از من در پستی استفاده کند که حتی یک بار هم در آن بازی نکرده بودم: مهاجم نوک. سه بر یک مقابل تورینو باختیم و انتقادات زیادی از من شد. می گفتند خیلی لاغرم و آماده نیستم. بعد از آن یک ماه بازی نکردم و به همین خاطر به مدیر برنامه هایم گفتم که می خواهم در ژانویه جدا شوم. مربی سامبونیفاسس به مانتووا در دسته چهارم رفته بود و به من گفت که اگر دوست داری بازی کنی به تیم من بیاد و بلافاصله به مدیر برنامه هایم گفتم می خواهم به آنجا بروم. دو یا سه هفته بعد، یکی از بازیکنانمان مصدوم شد و مربی با درماندگی در نهایت مجبور شد مرا به بازی بفرستد و یک بر صفر پیروز شدیم. هفته بعد مقابل امپولی فیکس بودم و یک گل زدم و پاس گل دادم. بهترین بازیکن میدان شدم. بعد از آن همه چیز عوض شد و نقطه عطفی برای من بود.
او بعدها توانست به ناپولی برود و زیر نظر ساری کار کند و بعد هم به همراه این مربی به چلسی و لیگ انگلیس رفت. جورجینیو می گوید که روزهای سختی را در دوران فوتبال تجربه کرده اما هیچوقت به توانایی هایش شک نداشته است:

در ناپولی و چلسی با ساری کار کردم و علاقه زیادی به او دارم. تمرکز روزانه من روی تمرین کردن است. همیشه سعی می کنم بهترین عملکردم را برای باشگاه داشته باشم و بهتر شوم. هر چیز دیگری فقط یک حواس پرتی از مسائل همه است. در نهایت باید به خودتان ایمان داشته باشید. آیا روزهای بدی داشتم؟ قطعا. همه ما داریم. با این حال هیچوقت به خودم شک نکردم زیرا می دانستم چقدر تلاش کرده ام. در حال حاضر به خاطر قهرمان شدن در لیگ قهرمانان از من تعریف می کنند اما در هر بازی 12 کیلومتر دویدم و هر روز تمام توانم را استفاده کردم.
تلاش های او قطعا از چشم توماس توخل مربی چلسی دور نمانده است و این بازیکن یکی از فوتبالیست های کلیدی تیم لندنی در زمان حضور مربی آلمانی بوده است. جورجینیو می گوید:

در همان روزهای اول تمرین می شد فهمید. توخل با دانش زیادی پا به این باشگاه گذاشت و خیلی زود با بازیکنان جور شد. توانست با انرژی خود همه را بهتر کند. سازمان دهی او بود که ما را فاتح لیگ قهرمانان کرد.
هافبک ایتالیایی امیدوار است حالا فرم خوبش در چلسی را در تیم ملی و مسابات یورو تکرار کند:

روبرتو مانچینی مربی کاملی است. هم از نظر تکنیکی هم تاکتیکی و هم دانش و بازی خوانی. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.