یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۰

اسپانیا هنوز هم یکی از مدعیان قهرمانی یورو است

لوئیز انریکه: منتظر بوسکتس خواهیم ماند

لوئیز انریکه: منتظر بوسکتس خواهیم ماند

لوئیز انریکه توضیحاتی را در مورد شرایط تیم ملی در سایه ویروس کرونا ارائه داد.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از موندو دپورتیوو، لوئیز انریکه در این کنفرانس خبری در مورد شرایط تیم ملی اسپانیا پس از ابتلای سرخیو بوسکتس و دیگو یورنته به ویروس کرونا گفت:

ما تمام پروتکل ها را رعایت کرده ایم، حتی سخت تر از آن چه که یوفا می خواهد. همه چیز با اولین مورد مثبت تغییر کرد و این مورد مثبت باعث تعجب ما شد چون ما همه چیز را رعایت و اجرا کردیم. از الان ما پروتکل ها را بیشتر رعایت می کنیم. برخورد بازیکنان در این شرایط شایسته تحسین است. به نظر می رسد مورد مثبت دیگری نیز وجود دارد (دیگو یورنته) که مثبت کاذب است. می خواهم از دلافوئنته برای اشتیاق بازیکنان تیم ملی زیر 21 سال برای بازی با لیتوانی تعریف و تمجید کنم. من شخصاً شش بازیکن را به تمرینات دعوت کردم و برخورد و نگرش آن ها فوق العاده بود. بعضی در تعطیلات بودند و بعضی نیز مجبور شدند برنامه تعطیلات خود را کنسل کنند. شش بازیکنی که من در طول سه دقیقه دعوت کردم، همه آماده انجام تست کرونا و اضافه شدن به تمرینات بودند. بدون این که چیزی برای آن ها تضمین شده و قطعی باشد.
من با سطح مشارکتی که از بازیکنان می بینم، به هر دو برنامه ای که دارم خوش بینم. مهم ترین چیز این است که مشکلات بهداشتی و سلامت تیم افزایش نیابد. ما تمام بازیکنان را در بهترین حالت و شرایطشان نیاز داریم. دفعات بسیار کمی بوده که من گروه کاری ای مانند این گروه داشته ام. فقط یک گروه مانند این را به یاد می آورم و آن گروهی است که در طول دورانم در بارسا ب داشتم. با این که همیشه خوش بین بوده ام، اکنون با دیدن این که چگونه با شرایط و تمام مشکلات وفق پیدا کردیم، الان دیگر فقط می توانم به چیزهای مثبت فکر کنم و ما برای جنگیدن آماده خواهیم بود.
  ما برای سرخیو بوسکتس صبر خواهیم کرد. او قطعاً در لیست تیم خواهد بود. واکسیناسیون توسط رئیس پیگیری شد. او در این مورد مدت زیادی در حال مذاکره بوده است. ما می دانیم که این موارد آرام پیش می روند. رئیس فدراسیون ماه ها پیش با ما در مورد امکان واکسیناسیون تیم ملی صحبت کرد. این امکان قبلاً حاصل نشد اما ما با کمال میل پذیرای آن هستیم و اکنون به نظر می رسد که شاید بتوان آن را عملی کرد. این که پس از انجام واکسیناسیون به دلیل ناراحتی و درد داشتن یک بازیکن نتوانم روی او حساب کنم، مرا ناراحت می کند. سرخیو راموس همان شرایط پیش از اعلام لیست تیم ملی را دارد.
  در بازی دوستانه مقابل پرتغال، ما چیزی در مورد ابتلای بازیکن به کرونا نمی دانستیم. به یاد نمی آورم کی در مورد ابتلای آشنای بوسکتس به کرونا مطلع شدم، این اهمیتی ندارد. حال بوسکتس عالی است و علائمی ندارد. او برنامه کاری اش را ادامه می دهد و در حال تمرین است. بله، من لیست را 26 نفره نبستم و اکنون از 24 بازیکن، 23 نفر را در اختیار دارم. بازیکنان دعوتی کمتر، احتمال ابتلای کمتر. ذهنیت و وضعیت روانی بازیکنان مهم است. بدون این، کاری نمی توان کرد. سپس تمرینات جسمانی نیاز داریم. باید یک یا دو روز دیگر صبر کنیم تا بتوانیم گروهی تمرین کنیم و این در صورتی است که تمام تست ها منفی باشد. امیدوارم که دیگر هیچ مورد مثبتی چه در تیم ما، چه سوئد و چه هر تیم اروپایی دیگری پیدا نشود.
اسپانیا هنوز هم یکی از مدعیان قهرمانی یورو است. مدعی اصلی نیستیم اما قطعاً در بین شش یا هفت مدعی اصلی هستیم. من هیچ چیز منفی ای ندارم که در مورد یک بازیکن مانند آسپاس بگویم اما مربی بودن یعنی گرفتن همین تصمیمات و تصمیمات من گویای همه چیز هستند. این که می گویید بازیکنانی که دعوت نشدند بدتر بودند، زشت است. همه در بالاترین سطح هستند و من آن هایی را در نظر دارم که به تیم ملی دعوت کردم، نه آن هایی که بیشتر دوستشان دارم یا آن هایی که خوش تیپ ترند و ...
مربیان تلاش می کنند که بازیکنان را مدیریت کنند تا آن ها در بهترین شرایط خود باشند. چیزی که باعث می شود فکر کنم که ما آماده هستیم، شدت جنگندگی تیم در بازی ها و تمرینات است. بوسکتس در چیزی مشارکت دارد که یک هافبک هجومی مشارکت دارد، وقتی او را انتخاب می کنم بازی تیم بهتر می شود و در سطح دفاعی، او تماشایی است.این را نیز می توان اضافه کرد که او یک کاپیتان است. لاپورته خیلی خوب وارد جمع تیم شد. وفق پیدا کردن با این گروه بسیار راحت است و همه با هم همراهی می کنند. ما از مشارکت و عملکرد او راضی هستیم.
 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.