سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۴۰۰

روبرتو مانچینی: می خواهیم دل مردم ایتالیا را شاد کنیم؛ تیم ما روحیه خوبی دارد

روبرتو مانچینی: می خواهیم دل مردم ایتالیا را شاد کنیم؛ تیم ما روحیه خوبی دارد

مانچینی می خواهد با ارائه عملکردی درخشان در جام ملت های اروپا، مردم کشورش را از کسالت و موج منفی اخباری که طی یکی-دو سال اخیر به گوش رسید برهاند.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از فوتبال ایتالیا، مانچینی در ابتدای نشست خبری قبل از بازی ایتالیا - ترکیه گفت:

حالا که نور را در انتهای غار می بینیم، می خواهیم مردم را شاد کنیم و حداقل به مدت ۹۰ دقیقه آن ها را سرگرم کنیم. در چنین میادین بزرگی حتی آن هایی که فوتبال نمی بینند، تلاش می کنند بازی را تماشا کنند بنابراین ما می دانیم که این بازی برای همه اهمیت دارد. مسابقه اول همیشه سخت ترین است. باید بر اضطراب غلبه کنیم و به فکر سایر چیزها نباشیم؛ باید تمرکز ما فقط روی کاری قرار داشته باشد که لازم است انجام بدهیم. از آنجایی که این بازی افتتاحیه است، مقداری فشار کار بیشتر خواهد بود و جدای از آن ترکیه هم تیم مستعدی دارد ولی در نهایت این هم یک مسابقه فوتبال است و ما باید روی آن تمرکز کنیم.
مانچینی چندین هم تیمی خود در سمپدوریا از جمله جانلوکا ویالی و فائوستو سالسانو را در کادر فنی خود دارد؛ بنابراین از او سوال شد که آیا آن ها می توانند مجددا قهرمان شوند که پاسخ مانچینی از این قرار بود:

امیدواریم نتیجه پایانی یکسان باشد! این تیم روحیه خیلی خوبی دارد و با توجه به یکدلی آن، شباهت هایی با آن سمپدوریا دارد. متاسفانه ما تنها تیمی نیستیم که می خواهد تا انتهای مسیر پیشروی کند. 
پس از حس بد غیبت در جام جهانی، آتزوری از سپتامبر ۲۰۱۸ دیگر باختی را متحمل نشده است. آیا این می تواند شروع عصر جدیدی در فوتبال ایتالیا باشد؟

سه سال قبل که به تیم ملی آمدم این حس خودباوری را به همراه داشتم و حالا میزان آن بیشتر هم شده است. ما عملکرد خوبی ارائه کردیم. چندین بازیکن مستعد داریم و البته اتحادی که در بین آن ها جریان دارد. ما از کارمان لذت بردیم و می خواهیم به همین روند ادامه بدهیم. اگر در نهایت به لندن برسیم، آن موقع می توانیم در این خصوص صحبت کنیم ولی من اطمینان خاطر بالایی دارم. 
سرمربی تیم ملی ایتالیا مقداری هم در مورد حضور تماشاگران در ورزشگاه صحبت کرد.

خیلی خوب می شد اگر عده بیشتری می آمدند. ۱۶ هزار نفر از نزدیک شاهد این بازی خواهند بود و بدون شک عده زیادی از آن ها از ترکیه خواهند بود. اگر المپیکو پر می شد، هواداران یار دوازدهم ما می شدند. حالا تاثیر هواداران به همان اندازه نیست ولی ما می خواهیم کارمان را به بهترین نحو انجام بدهیم. 
امروز لورنتزو پلگرینی به دلیل مصدومیتی عضلانی از ترکیب ایتالیا خط خورد تا گائتانو کاستروویلی جانشین او شود. مانچینی در این مورد افزود:

واقعا برای لورنتزو ناراحت هستیم چون روز قبل فرم خوبی داشت و در بازی درون تیمی بسیار خوب عمل کرد. واقعا خبر ناراحت کننده ای برای او است که به فاصله یک روز تا آغاز یورو، از این مسابقات کنار می رود. امیدواریم به سرعت ریکاوری کند و برای فصل بعد آماده شود.
مانچینی سپس مقداری در مورد ترکیب اصلی تیمش برای بازی فردا صحبت کرد.

هنوز تصمیم گیری نکرده ام. هنوز جلسات تمرینی دیگری باقی مانده است و بازیکنان روی کار خود تمرکز کرده اند. آن ها می دانند حتی اگر در ترکیب اصلی حضور نداشته باشند، پس از ورود به زمین باید تاثیر گذار باشند، بنابراین نباید حواس شان پرت شود. تمام چیزی که می توانم بگویم این است که یا چیرو ایموبیله یا آندره آ بلوتی بازی خواهد کرد. مهم این است کسی که بازی می کند بجنگد و گل بزند. در مورد لئوناردو اسپیناتزولا هم باید بگویم آنقدر سرعت و قوای جسمانی اش بالاست که می تواند هم در خط دفاع چهار نفره و هم در خط میانی پنج نفره بازی کند. 
سوال آخر از مانچینی این بود: «آیا امشب برای خوابیدن با مشکل مواجه خواهی شد؟»

شب متفاوتی خواهد بود. امیدوارم تا ۱۰ جولای بی خوابی های شبانه همراه من باشد! 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.