سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰

علیرضا جهانبخش: می‌ دانستم بحرین را در خانه‌اش به توپ می‌ بندیم

علیرضا جهانبخش: می‌ دانستم بحرین را در خانه‌اش به توپ می‌ بندیم

علیرضا جهانبخش گفت: من در فوتبال انگلیس بازی می‌کنم و خوب می‌دانم یک بازیکن حرفه‌ای چه رفتاری از خود باید نشان بدهد

به گزارش ایران ورزشی، گفتگوی علیرضا جهانبخش و به نقل از ورزش سه را می خوانید:

شماره هفت تیم ملی در جدال پرالتهاب ایران ـ بحرین به کارزار قدم نگذاشت!

ببینید، مهم این است که ما بازی را با قاطعیت بردیم و به اما و اگرها پایان دادیم. موفقیت تیم ملی برای من و دیگر بچه‌ها از هر اتفاق دیگری ارزشمندتر است و به جز شاد کردن دل مردم ایران به هیچ‌چیز دیگری فکر نمی‌کنیم.
پس به نظر اسکوچیچ احترام می‌گذاری؟

من در فوتبال انگلیس بازی می‌کنم و خوب می‌دانم یک بازیکن حرفه‌ای چه رفتاری از خود باید نشان بدهد. این حق سرمربی است که براساس پلن مورد نظر خود تیم را ارنج کند. این وسط یک نکته مهم هم هست.
چه نکته‌ای؟

این تیم ملی در هر پست سه بازیکن آماده دارد و این‌طور نیست که سند یک پست را به نام یک بازیکن خاص بزنند. اتفاقا این یک حُسن است که در ترافیک بازیکنان آماده دست مربیان تیم ملی برای چیدن ترکیب کاملا باز باشد و به دردسر نیفتند. خوشبختانه اسکوچیچ از حیث مهره کم و کسری ندارد.
فکر می‌کردید بحرین با سه گل سر از مسلخ درآورد؟

ما می‌دانستیم که این بازی حکم مرگ و زندگی را دارد و اگر کوتاه بیاییم ممکن است جام جهانی را از دست بدهیم. برای همین با تمرکز لازم بازی کردیم و انتقام شکست در بازی رفت را گرفتیم. تیم ما در هر شرایطی یک سر و گردن از بحرین بالاتر است و این را مربی بحرین هم پس از بازی تصدیق کرد. من شخصا می‌دانستم بحرین را در خانه‌اش به توپ می‌بندیم.
حالا باید به عراق فکر کنید؟

به عراق نه، به کامبوج. ما بازی به بازی جلو می‌رویم و هیچ حریفی را دست‌کم نخواهیم گرفت. فکر می‌کنم با گلباران کردن کامبوج بتوانیم به نوار موفقیت‌های‌مان ادامه دهیم و با روحیه دوچندان سراغ مصاف آخر را بگیریم.
عبور از خاکریز عراق کار راحتی نیست. قبول داری؟

ما ایران هستیم و اگر قرار باشد تیمی جا بزند عراق است نه ما. صد البته نباید بابت بردن بحرین مغرور شویم و برابر عراق احساسی بازی کنیم. یک نمایش منطقی همراه با تاکتیک‌های مناسب سبب خواهد شد عراق را راحت‌تر از بحرین ببریم. تکرار می‌کنم ما ایران هستیم و این آسیاست که باید برابر فوتبال ما احساس حقارت کند.
حضور کریم باقری در منامه تاثیری در راندمان تیم ملی داشته است؟

چرا که نه. آقا کریم بزرگ ماست و همواره الگوی من و بسیاری از بچه‌ها بوده. بسیار خوشحالم که آقا کریم و آقا وحید در کنار اسکوچیچ حضور دارند و کاری کرده‌اند که روح رفاقت و همدلی بر تیم حاکم شود.
در بازی با هنگ‌کنگ کاپیتان بودی. رهبری تیم ملی در میدان کار شاقی نیست؟

این بازوبند روی دستان بزرگ‌ترین بازیکنان تاریخ فوتبال ایران بسته شده و بی‌قیمت است. برای علیرضا جهانبخش افتخار بزرگی است که بازوبند کاپیتانی تیم ملی را بر بازو ببندد. بنویسید من در هر شرایطی با تمام وجود برای کشورم می‌جنگم و قدر این پیراهن و این بازوبند را می‌دانم.
شماره هفت ایران پیش‌بینی می‌کند ایران چه نتیجه‌ای در برابر عراق بگیرد؟

پیش‌بینی در فوتبال کار ساده‌ای نیست اما ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا کار را یکسره کنیم و پیش از آنکه اضطراب در اردوی تیم حاکم شود به گل برسیم. باور کنید بردن عراق برای بچه‌های ما که دعای هشتاد میلیون ایرانی را پشت سر خود دارند دور از دسترس نیست و نباید این حریف را بیش از حد بزرگ کرد.
شنیدیم آنجا از سعید عزت‌اللهی ثانیه‌ای جدا نمی‌شوی. خلاصه رویاهای مشترک و دغدغه‌های مشترک و خواب‌های مشترک.

من با همه بچه‌ها رابطه خوبی دارم و جو تیم ملی بسیار صمیمانه است. البته با سعید رفاقت دیرینه دارم و از اینکه پس از مدت‌ها فرصت شده تا کنار هم باشیم بسیار خوشحالم. یادتان باشد اتحاد حرف اول را در تیم ملی می‌زند و ما با همدلی قدم به قدم جلوتر می‌رویم.
درباره برایتون هم بپرسیم؟

الان تمام تمرکزم روی تیم ملی و دو بازی پیش روست. بگذارید از این دو ایستگاه به سلامت رد شویم و بوی جام جهانی را استشمام کنیم، بعد می‌شود در فرصت مناسب به برایتون هم اندیشید.
پس از حالا با تصور مانور در دومین جام‌جهانی عمرت روزها را سپری می‌کنی؟

این نسل درخشان و موفق اگر به جام‌جهانی نرود در حقش جفا شده است. شما قدرت فوتبال ایران را در همین بازی با بحرین دیدید. تیمی با این درجه از شایستگی اگر به جام جهانی نرود حسرتش برای تاریخ و چند نسل خواهد ماند.
حرفی هم مانده؟

بنویسید به عشق ملت هر چه در توان داریم رو خواهیم کرد. ما خوب می‌دانیم هشتاد میلیون ایرانی را چطور باید شاد کنیم و شادی را به خانه‌های هموطنان‌مان ببریم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.