چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱

اسکوچیچ دستش را برای کاتانچ رو نکرد

همه چیز آماده صعود تیم ملی

همه چیز آماده صعود تیم ملی
آرمن ساروخانیان
آرمن ساروخانیان خبرنگار

کامبوج مطابق انتظار حریف آسانی بود و تیم ملی مثل بازی رفت توانست به برد پرگلی برسد. با این حال این بازی از آن جهت مهم بود که تیم ملی فاصله‌ مطمئنش در جدول با بحرین را حفظ کند و برای بازی با عراق به خوبی آماده شود. اسکوچیچ برای این بازی تصمیم گرفته بود به تعدادی از بازیکنانش مثل آزمون استراحت بدهد و همچنین چیدمان تیم ملی را به 3-3-4 تغییر دهد. طارمی، جهانبخش و قلی‌زاده سه مهاجم تیم ملی در این بازی بودند که از سوی قدوس حمایت می‌شدند.

به گزارش ایران ورزشی؛کامبوج مطابق انتظار حریف آسانی بود و تیم ملی مثل بازی رفت توانست به برد پرگلی برسد. با این حال این بازی از آن جهت مهم بود که تیم ملی فاصله‌ مطمئنش در جدول با بحرین را حفظ کند و برای بازی با عراق به خوبی آماده شود.
اسکوچیچ برای این بازی تصمیم گرفته بود به تعدادی از بازیکنانش مثل آزمون استراحت بدهد و همچنین چیدمان تیم ملی را به 3-3-4 تغییر دهد. طارمی، جهانبخش و قلی‌زاده سه مهاجم تیم ملی در این بازی بودند که از سوی قدوس حمایت می‌شدند.
کامبوج در شروع بازی تلاش کرد با پرس خط دفاع تیم ملی مانع بازیسازی شود؛ روش جسورانه‌ای که در بازی‌های قبلی هم از این تیم دیده بودیم و یکی از دلایل شکست‌های پرگل آنها بود. با این حال اشتباهات فردی و فضای زیاد پشت مدافعان شاگردان کیسوکه هوندا به بازیکنان باتجربه تیم ملی فرصت داد خیلی زود به گل برسند و با ثبت گل‌های بعدی این تاکتیک بی‌نتیجه ماند.
اسکوچیچ در نیمه دوم هم تعویض‌های زیادی داشت و سعی کرد بازیکنانی که فرصت بازی پیدا نکرده بودند، به زمین بروند. این تصمیمی هوشمندانه از سوی مربی کروات بود تا همه بازیکنانی که در اردوی کیش و منامه حاضر بودند حداقل برای دقایقی بازی با پیراهن تیم ملی را
تجربه کنند.
او از طرف دیگر دستش را برای کاتانچ رو نکرد و سرمربی عراق نمی‌داند که تیم ملی در بازی سه‌شنبه با چه ترکیب و سیستمی بازی خواهد کرد. البته محتمل است که اسکوچیچ پس از موفقیت چیدمان 2-4-4 مقابل بحرین و اطمینان دفاعی بیشتر، دوباره سراغ همان فرمول برود، ولی دستش برای تغییر در ترکیب بخصوص در خط میانی و همچنین تعویض‌ها باز است و به لطف نیمکت پرمهره‌اش هر لحظه می‌تواند جریان بازی را تغییر بدهد.
بازی دیشب مقابل کامبوج یک بار دیگر نشان داد که تیم ملی در بخش هجومی چه بازیکنان ارزشمندی دارد و شاید از این نظر حداقل در غرب آسیا بی‌رقیب باشد. مهدی قایدی که در دقیقه 55 به جای قلی‌زاده به زمین رفت، یکی از همان‌ها بود و در همان زمان کوتاه بارها برای سایر بازیکنان موقعیت ساخت و خودش هم زننده یکی از گل‌ها بود. او با دریبل‌های ریزش یک پنالتی و یک خطای پشت محوطه جریمه هم گرفت و هنرش را به رخ کشید.
تکلیف بازی با بحرین در شروع نیمه دوم مشخص شد و اسکوچیچ نیاز چندانی به اضافه کردن نیروهای تهاجمی به تیمش پیدا نکرد، ولی اگر بازی روز آخر مقابل عراق گره بخورد (که احتمالش کم نیست) قایدی می‌تواند تعویض طلایی تیم ملی باشد.
بازی کامبوج فشار زیادی به بازیکنان وارد نکرد و آنها تا سه‌شنبه فرصت کافی برای بازیابی قوا و آماده شدن برای بازی عراق دارند. سه برد تیم ملی مقابل هنگ‌کنگ، بحرین و کامبوج به اسکوچیچ و بازیکنانش فرصت داد تاکتیک‌های مختلف را مرور کنند و به هماهنگی برسند. حالا نوبت فینال گروه است تا تکلیف صعود تیم ملی مشخص شود. با آنچه در این سه بازی دیدیم، بردن عراق و سرگروهی دور از دسترس این گروه مستعد نیست، ولی با توجه به کیفیت بد زمین ورزشگاه المحرق و فوتبال تخریبی عراق امیدواریم تساوی هم برای صعود کفایت کند تا گرفتار حساسیت‌های
اضافه نشویم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.