یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰

در انتظار نقشه آخر اسکوچیچ

در انتظار نقشه آخر اسکوچیچ
فرشاد کاس نژاد
فرشاد کاس نژاد خبرنگار

تغییرات پرشمار اسکوچیچ در ترکیب تیم ملی برای بازی با کامبوج و تغییرات بیشتر با تعویض‌ها، فرصت یک بازی ملی بیشتر برای بازیکنانی بود که در دو بازی پیشین تیم ملی مقابل هنگ‌کنگ و بحرین نقشی نداشتند. اما شاید اسکوچیچ از میان این تغییرات، بازیکنانی را برای بازی با عراق بخواهد و مقابل کامبوج آنها را در وضعیت مسابقه قرار داده و از فرصت ارزیابی بهره برده است.

به گزارش ایران ورزشی؛تغییرات پرشمار اسکوچیچ در ترکیب تیم ملی برای بازی با کامبوج و تغییرات بیشتر با تعویض‌ها، فرصت یک بازی ملی بیشتر برای بازیکنانی بود که در دو بازی پیشین تیم ملی مقابل هنگ‌کنگ و بحرین نقشی نداشتند. اما شاید اسکوچیچ از میان این تغییرات، بازیکنانی را برای بازی با عراق بخواهد و مقابل کامبوج آنها را در وضعیت مسابقه قرار داده و از فرصت ارزیابی بهره برده است.
قابل پیش‌بینی نیست اما تیم ملی ایران مقابل عراق احتمالاً به ترکیب نیمه دوم بازی با بحرین نزدیک خواهد بود. اگرچه وحید امیری یکی از مسائل در انتخاب ترکیب است اما جانشین او به طور مثال در بازی با کامبوج در ذهن اسکوچیچ تعیین شده است.
بازی با کامبوج البته هرگز نمی‌تواند ملاک ارزیابی برای تشخیص آمادگی و کیفیت بازیکنان باشد. تیمی که با ده گل شکست می‌خورد، نمی‌تواند چیزی را برای ما درباره کیفیت ما روشن کند. حضور تیم‌هایی مثل کامبوج در این مرحله از مسیر راهیابی به جام جهانی، فقط فرصتی برای آنهاست که بدانند کجای داستان فوتبال آسیا ایستاده‌اند و چقدر فاصله دارند.
دراگان اسکوچیچ مقابل کامبوج به اغلب بازیکنانش بازی داد تا به همه نقشی در تورنمنت بدهد و فرصت استراحت را برای بازیکنان اصلی‌اش فراهم کند، اما حالا باید تصمیم بزرگ در این ۴ بازی مرحله برگشت بازی‌های گروه C را بگیرد.
کار اصلی اسکوچیچ تازه شروع شده است. او باید تیمش را برای بازی با عراق آماده کند و بهترین ترکیب را برای این بازی بچیند. درباره بازی‌های پیشین تیم ملی بحث‌هایی درباره ترکیب تیم ملی مطرح بود اما بی‌حرف و بی‌نقص‌ترین ترکیب را در بازی با عراق از اسکوچیچ می‌خواهیم.
ترکیب خط دفاع و دروازه‌بان تیم ملی تا امروز محک جدی نخورده‌اند. اما در بازی با عراق شاید روز محک خوردن آنها فرا برسد. بنابراین اسکوچیچ برای بازی با عراق باید بهترین انتخاب‌ها را برای دفاع و دروازه داشته باشد. ترکیب او در این پست‌ها قابل پیش‌بینی است اما شاید با یک تصمیم ویژه هم مواجه شویم. امیر عابدزاده، مرتضی پورعلی‌گنجی و مجید حسینی دلیلی ندارد که منتظر بازی کردن مقابل عراق نباشند اما اسکوچیچ شاید ترکیب دیگری را در ذهن دارد که با تصوراتش مطمئن‌تر است.
یکی از امیدهای تیم ملی سامان قدوس است که هنوز نمی‌دانیم بازیکن ثابت در ترکیب بازی با عراق است یا بازهم قرار است روی نیمکت بازی را شروع کند. این تصمیم که قدوس پلی‌میکر ایران مقابل عراق باشد، می‌تواند امید به موفقیت در آن بازی را بیشتر کند.
منتظر می‌مانیم. منتظر نقشه‌های دراگان برای بازی آخر، برای صعودی که سخت شده بود اما امیدواریم آسان شود تا به تمام آن سخت‌نمایی‌ها بخندیم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.