یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰

گرت ساوتگیت: بازیکنان انگلیس هوش تاکتیکی بالایی دارند

گرت ساوتگیت: بازیکنان انگلیس هوش تاکتیکی بالایی دارند

مربی تیم ملی انگلیس می گوید بازیکنانش هوش تاکتیکی بالایی دارند.

به گزارش ایران ورزشی و به نقل از وب سایت رسمی یوفا، گرت ساوتگیت در تلاش است تا در مسابقات یورو پیش رو عملکردی قابل قبول به همراه تیم ملی انگلیس داشته باشد. این مربی گفتگویی با سایت رسمی یوفا انجام داده و در آن در مورد حضورش در جام ملت ها (در مسابقات یورو 96 انگلیس) به عنوان بازیکن و همچنین مربی صحبت کرده است. صحبت های او را در ادامه می خوانید:

در مورد ایجاد جو دوستانه در اردو
چیزی که از کار کردن با تری ونابلز و دان هاو، دستیار او یاد گرفتم این بود که اگر چه بیرون از اردوی تیم ملی هیجان، انتظارات و پیش بینی های زیادی وجود داشت اما درون اردوی تیم همه چیز در آرامش پیش می رفت. ما تلاش هایمان را کردیم اما نتایجی که می خواستیم نگرفتیم. فکر می کنم تری توانست توازن خوبی در تیم ایجاد کند و حس می کردم با توجه به میزبان بودن ما سطح درستی از هیجان وجود داشت اما ما فشاری روی خودمان حس نمی کردیم.
در مورد انعطاف تاکتیکی انگلیس در تورنمنت یورو 96
فکر می کنم در 12 ماه منتهی به یورو با سه دفاع و چهار دفاع بازی می کردیم و حس می کردیم باید برای انجام این کار انعطاف تاکتیکی داشته باشیم. در فوتبال ملی، هر مربی دوست دارد بهترین بازیکنانش را با ترکیبی که بیشترین هم خوانی با بازیکنانش دارد را به میدان بفرستد و ما راه های مختلفی پیدا کرده بودیم که با توجه به بازیکنانمان و قدرت رقیب با آرایش های مختلف بازی کنیم. در یورو 96 در هر بازی با آرایش مختلفی بازی کردیم. بازیکنان در زمین در پستی بازی می کردند که مناسب با نقطه قوت آنها بود و با این کار نقاط ضعف ما به عنوان تیم پوشش داده می شد. به نظرم نقطه شروع من به عنوان مربی آنجا بود.
در مورد هوش تاکتیکی انگلیس در یورو پیش رو
به نظرم این که بازیکنان جوانمان از آکادمی هایمان بالا آمده اند و در کنار بهترین مربیان جهان کار کرده اند، باعث می شود عادت داشته باشند در سیستم های تاکتیکی مختلف به میدان بروند و به نظرم بهترین بازیکنان از نظر تاکتیکی این هوش را دارند که اطلاعات را کادر فنی به سرعت بگیرند و در جریان بازی تغییر ایجاد کنند. این چیزی است که به طور دائم از بازیکنان خواسته می شود. به همین خاطر باید جزئیات مشخص باشند و شفافیت نکته مهمی برای بازیکنان است. بازیکنان می توانند به سرعت خودشان را وفق دهند و این موضوع در یورو 96 هم وجود داشت و در هر بازی تغییر تاکتیک می دادیم چرا که بازیکنان باهوشی داشتیم.

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.