یکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰

دیدیه دشان: فرانسه از قدرت خودش آگاه است؛ باید مراقب ایتالیا باشیم

دیدیه دشان: فرانسه از قدرت خودش آگاه است؛ باید مراقب ایتالیا باشیم

سرمربی تیم ملی فرانسه معتقد است آدریان رابیو در یوونتوس یک بازیکن کامل شده و قدرت آن ها با کریم بنزما بیشتر می شود

به گزارش ایران ورزشی؛مسابقات یورو 2020 آغاز شده و بسیاری فرانسه را مدعی اول قهرمانی در این تورنمنت می بینند اما دیدیه دشان، سرمربی تیم ملی فرانسه معتقد است نتیجه بازی ها پیش از حضور در زمین مشخص نمی شود و باید در زمین مبارزه کنند. دیدیه دشان در مصاحبه با مجله اسپورت ویک ایتالیا در خصوص مسابقات یورو 2020 و سایر مدعیان صحبت کرد:

قهرمانی سخت است، دفاع از آن سخت تر
از قدرت خودمان آگاه هستیم اما نتیجه بازی ها در زمین رقم می خورد نه روی کاغذ. کیفیت و استعداد به تنهایی کافی نیست بلکه به قدرت ذهنی، تمرکز و اراده هم نیاز است. ما همه این ها را باهم در جام جهانی روسیه داشتیم. قهرمانی سخت است و دفاع از آن سخت تر است. پیروزی ایتالیا مقابل ترکیه؟ بازیکنان ایتالیا با این که از نظر فردی تجربه بالایی در سطح بین المللی ندارند، انگیزه و جاه طلبی شان بالاست. برای خیلی از بازیکنان ایتالیا، این اولین تورنمنت بزرگ ملی آن هاست اما در سال 2018 هم این اتفاق برای ما با داشتن بازیکنانی چون پاوار و ام باپه افتاده بود، بنابراین باید مراقب ایتالیا باشیم. کیه زا فصل خوبی را در یوونتوس سپری کرد و بارلا هم همین طور. ایموبیله و وراتی هم مهره های باتجربه ایتالیا هستند. مانچینی بازیکنان باکیفیتی در اختیار دارد اما آن ها باید خودشان را اثبات کنند. روبرتو مانچینی تیم جذابی با جوانان مستعد ساخته و توانسته نتایج مهمی در لیگ ملت های اروپا و مقدماتی جام جهانی کسب کند. میانگین سنی آن ها کاهش یافته اما همچنان تیمی باتجربه هستند. 
با بنزما قوی تر هستیم؛ رابیو در یوونتوس بازیکنی کامل شد
بازگشت بنزما؟ خیلی مهم بود که دوباره یکدیگر را ببینیم و درباره مسائل صحبت کنیم اما این صحبت ها بین خودمان خصوصی می ماند. مشکلی با ژیرو وجود ندارد. همه از کریم استقبال کردند. قدرت فرانسه بدون بنزما کم نمی شود اما می دانستم که با حضور او قوی تر می شویم. بنزما گزینه های متنوعی برای خط حمله در اختیار ما می گذارد. به زودی او به هماهنگی کامل با هم تیمی ها می رسد. توانایی های فنی رابیو بالاست اما در یوونتوس او توانسته در فاز دفاعی هم بهتر شود چون این به خاطر ذهنیت بیانکونری است. رابیو الان به بازیکن کاملی تبدیل شده است. مینیان در میلان؟ او کیفیت هایی عالی دارد و در لیل، فصل موفقی را سپری کرد. با وجود این که در تیم ملی دو دروازه بان جلوتر از او هستند، در آینده او می تواند دروازه بان اول فرانسه شود. انتقال به میلان هرگز انتخاب بدی نیست. 

کپی
نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام های که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.